Jak rychle převychovat dítě?

Anonymní
7.6.15 20:57

Jak rychle převychovat dítě?

Předem se omlouvám, že anonym, ale není mi to moc příjemné to přiznat…Vím, že jsem si to zavinila sama a také si sypu popel na hlavu :-D jsem s malym od porodu sama a je znát, že chybí mužská ruka…nesvádím to jen na to, ale část problému to je…můj problém je, že sem si zavinila to, že mě ma malej totálně na háku, neposlouchá mě a když mu něco říkám přijde mi, že jsem průhledná a on mě neslyší nevidí…malej je šílenej živel a je divokej…jasně, že je to lepší, že je zdravý…ale občas je to tak strašně náročný a já si říkám, že to je má poslední, že už dál nemůžu…byla jsem strašně klidný člověk, ale ted mi přijde, že nedokážu říct nic v klidu, když vidím, že desetkrát vysvětlovat e k ničemu…válející období je za nami, ale přijde mi, že ted je snad v nějaké dětské pubertě :-D není rozmazlený-nekoupím mu nač si ukáže a pochopí pokud mu řeknu, že na to nejsou korunky…ještě těžši to je, že na 3 letech nemluví…jen svou švanhalštinou…ale at ho jen nepomlouvám-dokáže být tak hodny zlatícko…aleprostě si nedokáže sám hrat…má svou hlavu a když prostě nechce jít venku za ruku tak za ní nepujde…za trest jsou obchody bez košíků-to ho věčně chytat jelikož nevydrží stát minutu ve frontě na místě…vím, že mi tu nikdo v bodech nenapíše jak převychovat hodné, vzorné dítě, ale najde se tu někdo koho dítě absolutně neposlouchalo a dokázal si v něm vybudovat autoritu? já jinak skončím v blázinci :-D jsem z toho šíleně unavená říkat vše desetkrat a stejně k ničemu…upozornuji, že výhružky, tresty nepomáhají :-/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

381
7.6.15 21:03

Ahoj,
tu otázku myslíš jako vážně?
dítě asi RYCHLE převychovat nejde…
V Tvém případě bych dbala na důslednost, i když to asi bude těžké. když něco řekneš, trvej si na tom, jen tak si vybuduješ autoritu…
hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
7.6.15 21:04

A nevyhrožuj, netrestej, důrazně domlouvej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20872
7.6.15 21:05

Mluvila jsi s doktorkou? Že nemluví ve třech letech je zvláštní.
Recept na rychlou převýchovu neexistuje, všechno chce čas a trpělivost. Nediskutuj, nekřič, nevyhrožuj, desetkrát nevysvětluj, buď důsledná. Pokud je nutné, aby šel za ruku, pak půjde - jsi silnější, přemůžeš ho. Na druhou stranu mu poskytni prostor, kde může běhat sám. Jestliže je potřeba jít spát, jíst, uklidit hračky, jsi to ty, kdo určuje pravidla, není nutné dítěti desetkrát vysvětlovat něco, co stejně nepochopí. Prostě to udělej a neptej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
7.6.15 21:07

Maminko převychovej sebe - bud důsledná a vlídná a trvej na hranicích které určíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
7.6.15 21:09

Mám taky náročnou dcerku (4,5 roku), hyperaktivní - ADHD. Jediná věc, která pomáhá a díky které doma fungujeme, je důslednost. Jak psala @Andenne - nic jiného neplatí. Můžu prosit, řvát, trestat… nepomáhá, naopak je to ještě horší (hlavně pro mě, protože dítě to má absolutně na háku). Řev je k ničemu, u nás nejvíc zabírá důrazný, ale stále ještě klidný a vlídný tón. Psycholožka radila, být pro dítě čitelná - to znamená, že zlobit se budu vždy za určitou věc, naopak něco jiného mě bude vždy nechávat chladnou. Funguje to. Je to ale dlouhodobá záležitost, nejdřív se musíš změnit ty a přijmout tento postoj za svůj, abys toto dokázala bez výjimky aplikovat na své dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12796
7.6.15 21:12

Hranice, důslednost… nemít z huby trhací kalendář. Když něco „slíbím“, tak i splním. Vážit si hlavně sama sebe!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12796
7.6.15 21:14

Jo a ne vysvětlování - jednoduché povely… Na našeho ADHD čtyřleťáka skvěle funguje. Dokonce je mnohem klidnější než některé děti v jeho věku bez podezření na tuhle diagnózu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.15 21:17

Asi jsem se špatně vyjádřila…nechtěla jsem radu jak převychovat…spíš zkušenosti, ze Vás dítě mělo na háku a vybudovali jste si i přesto autoritu…důsledná se snažím být-ale zčásti je problém i v našem dědovi :-) hooodně dovolovala za špatné věci pomalu pochvaloval…trhá mi to srdce být důrazná za cenu hysterického pláče, ale vím, že jinak to nejde…že nemluví? chodíme k logopedce a od září nastupuje do speciální školky s vadou řeči…ta ho doufám trochu zkrotí a zklidní :-)

• Nahlásit
  • Citovat
12796
7.6.15 21:20

Psycholožka se ještě ptala, zda má syn prostor, kam se může jít uklidnit.

Má - záchod.,, Praktikuji to tak, že řvát klidně může. Ale já nejsem povinna to poslouchat., Ať si to jde odžít jinam a vrátí se, až se vybrečí. Teď už chodí sám. Ze začátku jsem ho tam odváděla.
Já ten řev opravdu nemusím poslouchat.
Krom toho ho máme naučeného parádně usínat. Takže od 20h už máme svůj klid. Ten je pro mě taky hodně důležitý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
7.6.15 21:24

Buď ráda, že nemluví, mám tříletou, která by se dala popsat podobně a ta je ještě ke všemu drzá a má na všecko odpověď :mrgreen:

Jinak v poslední době se mi docela líbila knížka Stop rozmazlování. Tedy spíš jedna myšlenka z ní… Rodiče moc mluví :mrgreen: Takové ty výhrůžky, varování, upozornění… Radili tam nevyhrožovat, neupozorňovat, ale prostě tu věc udělat.

Byl tam příklad - kluk, třeba 5 let, chodil na nějaké psychoterapie k autorovi knihy. A maminka, jelikož byla z toho špatná, že kluk musí docházet na psychoterapie, na které se mu nechce, vždycky potom šla a koupila mu něco v hračkářství. Pak s chtěla vyřídit svoje pochůzky, nicméně kluk jak už měl hračku, tak začal prudit a šprajcovat se, vztekat se a že nejde atd. No a paní (na radu toho psychologa) místo toho, co používáme všichni (jestli se tady budeš vztekat, tak se otočíme a jdeme tu hračku vrátit! apod.), to neříkala, ale rovnou udělala. Ještě na parkovišti se beze slova otočili, hračku šli vrátit a když se prodavačka ptala, jestli je s ní něco v nepořádku, řekla, že syn se nechoval tak, že by si ji zasloužil. Kluk čučel jak péro z gauče a zbytečných slov nebylo potřeba :mrgreen:

Je to sice příklad z knihy, ale přesně tohle si myslím, že je opravdu funkční. Člověku je jich líto, tak furt upozorňuje a varuje, ale oni to přežijou. Radili tam třeba i v restauraci - když dítě pravidelně prudí, je to opakující se situace, tak se prostě sebrat, zaplatit a třeba i od nesnězeného jídla odjet domů. Prostě je šokovat. I za cenu, že na to doplatí sourozenci, kteří byli hodní. Pro jednou to přežijou (což je fakt) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20872
7.6.15 21:26
@Anonymní píše:
Asi jsem se špatně vyjádřila…nechtěla jsem radu jak převychovat…spíš zkušenosti, ze Vás dítě mělo na háku a vybudovali jste si i přesto autoritu…důsledná se snažím být-ale zčásti je problém i v našem dědovi :-) hooodně dovolovala za špatné věci pomalu pochvaloval…trhá mi to srdce být důrazná za cenu hysterického pláče, ale vím, že jinak to nejde…že nemluví? chodíme k logopedce a od září nastupuje do speciální školky s vadou řeči…ta ho doufám trochu zkrotí a zklidní :-)

Takže už má nějakou diagnózu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
7.6.15 21:29
@omites píše:
Psycholožka se ještě ptala, zda má syn prostor, kam se může jít uklidnit.Má - záchod.,, Praktikuji to tak, že řvát klidně může. Ale já nejsem povinna to poslouchat., Ať si to jde odžít jinam a vrátí se, až se vybrečí. Teď už chodí sám. Ze začátku jsem ho tam odváděla.
Já ten řev opravdu nemusím poslouchat.
Krom toho ho máme naučeného parádně usínat. Takže od 20h už máme svůj klid. Ten je pro mě taky hodně důležitý.

delám to stejne, ze zacátku jsem ho odvlekla do loznice, ted staci pri zacatku revu ukázat prstem a letí sam, tam se zabouchne, do minuty vyrve a s usmevem prijde zpet

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
7.6.15 21:29

Logopedička tvrdí, že má opožděný vývoj řeči…tot celé…chodíme tam, ale přijde mi, že zbytečně…ted v červnu jdeme na foniatrii a spc

• Nahlásit
  • Citovat
12796
7.6.15 21:30
@Ya-ya píše:
delám to stejne, ze zacátku jsem ho odvlekla do loznice, ted staci pri zacatku revu ukázat prstem a letí sam, tam se zabouchne, do minuty vyrve a s usmevem prijde zpet

jj ze začátku to trvalo i 20 minut. Ale to měl tak 2,5 roku. Teď má 4 roky a většinou je do 10s zpátky. Jen někdy mu to trvá trochu dél.
Nedávno jsem četla, že děti, co nemají stanovené hranice, jsou vlastně dost nešťastné. O nervovém zhroucení rodičů nemluvě :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama