Nepořádná dcera

Smazaný anonym
29.5.15 12:53

Nepořádná dcera

Zdravím všechny zkušené maminky a ráda se poradím ohledně mojí dcery.
Prosím anonymně, nevím kdo by se k mé žádosti o radu mohl pročíst z rodiny a známých. Má 11 let a já mám pocit, tedy jsem přesvědčená o tom, že je nepořádná. A to velmi. Možná mávnete rukou, ale ona nemá problém spát v posteli, do které si hodila při převlékání špinavé ponožky nebo spodní prádlo..má ho tam libovolně dlouho. Ustele si tak, že na to hodí přeloženou peřinu a je to. ořezává si tužky, a já mohu pak vysávat celý byt, bere si jídlo, obaly poházené všude po kuchyni, nadrobeno, ulepená židle atd atd..zkrátka jak u malého mimina. Vyžehlené oblečení narvané ve skříních jako na smetišti, sundá si sponky, pohází je po nábytku, přitom má několikero šperkovnic. Ničí oblečení, jako batole. Nakoupím krásné legíny nebo riflíky, ona se ráda strojí, ale do dvou dnů má díravé kolena. Ona jen upadla a nemůže za to… :roll: :roll: :roll: Já jsem pořádkumilovná, ovšem, žádný extrém. Každý občas něco zničí nebo rozbije, ale u ní je vzácnost něco uchovávat pěkné…Nepomáhá řvaní, prosby, vysvětlování, zákazy, sliby, nic. Uklidím jí pokoj, má krásný holčičí pokojíček, voňavý, po okně orchideje atd…aby viděla jak může být její pokoj krásný a ona je nadšená. Ovšem příjdu tam večer a jdu do vývrtky. kapesník na zemi, triko čouhá ze dvířek skříně, papírky pod stolem, polepený stůl nevím čím, a do toho se povalují dívčí cetky a všechno možné. Existuje recept, jak v holčičce vypěstovat pořádkumilovnost? Odchází z wc a ani se neohlédne, to do ní „vtloukám“ už od malinka…takové zásadní věci. Jak ji zbavit lajdáctví? Její sešity…proboha ani nemluvím, to je jak sešity nějakého šílence z pasťáku, obaly na půl stažené, pomuchlané, pokřivené rohy…aktovka plná smetí…prostě všechno všechno v bordelu. Přitom má ráda hezké věci, má velice dobrý vkus, ale neumí se chovat k okolí ve kterém žije ani ke svým věcem. Všechno jí x krát opakuji, ukazuji, vysvětluji…marně- Kouká psíma očima a já mám ještě pocit, že snad jsem já divná, co to po ní chci??? POřád hodně ráda čte. Zavře se v tom svém chlívě a čte. Přemýšlela jsem, že jí tam snad nasadím nějakého obrovského brouka, který jí dá zavyučenou, jako že si našel působiště, pže je tam humus. To by snad vyskočila z kůže. Ale jinak jsemzoufalá. Já doma pomáhala ještě s úklidem ostatního a ona si nedokáže ani obstarat svoje vlastní věci… :,( :,( :,(
Ocením jakoukoliv radu, jestli vůbec někdo něco podobného řešil/řeší.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

7511
29.5.15 13:00

Meřeším, mám ještě malou dcerku, ale snažím se právě už teď jí naučit že prostě všechno má své místo, přes den ty rozházené hračky toleruji, ale když se jde spinkat, tak i hračky jdou spinkat.
Já tedy u ní když něco nechce dělat to řeším zákazem, nechceš se obléknout, dobře, zrušíme domluvenou procházku s tetou a budeme doma a to bys viděla tu rychlost. Ale je malinká takže zatím to jde, ale myslím že se to asi ještě změní.

Jinak ono bych řekla že většinou jsou holčičky větší prasátka v určitém věku než kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13563
29.5.15 13:01

Celá moje sestra. A počkej až se začne malovat, to bude všechno zapatlaný od šminek. No ale třeba ne:-) no sestře je přes 20 a pomalinku, velmi pomalu se to lepší. :-D nejlepší je, když za ní měl přijít kluk, to jí k uklidu namotivovalo. Jinak s ní mamka vůbec nehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
29.5.15 13:04

Tak třeba je to génius, o těch se říká, že jsou často prasata :lol:

Myslím, že zásadní chyba je v tom, že uklízíš JEJÍ pokoj :nevim:. Je to její bordel a už je dost velká na to, aby si ho zvládla uklidit. A třeba jí za to zakázat/slíbit něco, co má hodně ráda.

Taky jsme se ségrou příliš neholdovaly pořádku jako děti. Ulízely jsme stylem hadry naházet do skříně, ostatní nakopat pod postele :roll:. Taťka přilítl, všechno vyházel na jednu hromadu a dokud jsme to neuklidily na své místo, nehnulyj sme se z pokoje. Klidně ode dveří poslal pryč kamarádky, které pro nás přišly, abychom šly ven. A to byl docela velkej trest 8)

Jo a bylo to zhruba v tomto věku ;)

Příspěvek upraven 29.05.15 v 13:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.15 13:05

Já bych řekla, vytrvat :D Já byla taková v těch 11 taky a mohla do mě mamina hučet horem dolem, nepomáhalo nic. Cca v 16 se to zlomilo a teď… Z podlahy bys u mě mohla jíst :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 13:05

To je skoro jak u nás, ( kromě těch díravých kolen)
dcera má taky 11 a je to třeštidlo nepořádný až hrůza :roll:
Také jsem zkoušela všechno možný, ale nic nepomohlo.
Nyní, když chce jít ven s kámoškama, tak si nejdřív MUSÍ uklidit pokojík, jinak prostě nejde nikam ani kdyby se stavěla na hlavu.
Když náhodou nejde ven tak vezmu pytel na odpadky a prostě jí všechcen ten bordýlek vyhodím do popelnice!!!
klidně i oblečení poházené( v pytli se neušpiní a stejně to pak jde do pračky), tak ječí jde si pro to a chvilku seká latinu.
Myslím si, že v tomto věku je to nejspíš normální, v okolí neznám holku jejího věku, kterou by její matka chválila jak je pořádná :think:
Doufám, že jí to přejde až budeš starší ;)
KIkina

• Nahlásit
  • Citovat
41982
29.5.15 13:09

Já bych tak velké holce její pokoj neuklízela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
29.5.15 13:11

Mám taky takovou dceru, je jí 14. Neodnese si nádobí, ve skříni bordel, v tašce bordel, papírky, pet láhve atd. Sponky, gumičky věčně nemá, kružítko, pravítko, nemá. Ručník na zemi nebo zmamlaný atd.
Občas si uklidí. Málokdy ovšem udělá něco sama od sebe, vše jí člověk musí říct. Připadám si, jako Alenka v říši divů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9175
29.5.15 13:11
@čurynka101 píše:
Já bych řekla, vytrvat :D Já byla taková v těch 11 taky a mohla do mě mamina hučet horem dolem, nepomáhalo nic. Cca v 16 se to zlomilo a teď… Z podlahy bys u mě mohla jíst :lol: :lol:

Byla jsem zrovna taková a teď celou rodinu prudím svým uklízením :lol:. Jinak mojí dceři je 12 a v jejím pokoji je to podobné jako u zakladatelky. Zato ve škole je maximálně snaživá a tomu odpovídá i vzorná úprava školních sešitů, takže alespoň v tom nemám problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
29.5.15 13:12

Holky já se odanonymním. Není to zas tak velká tragédie.

Abych jí nechala pokojík ladem, to by k nám nikdo nesměl ani na návštěvu a ničemu jí to nenaučí. Leda se budem brodit humusem a špínou.

Ona byla jako malinká strašně pečlivá, skládala si oblečeníčko, zavazovala tkaničky…teď hází vše na hromadu, boty si raději pošlape, než by se zohla a roovázala, takže také podle toho vypadají…no kdybych jí denně nechodila za zadkem a všechno jí neukazovala a neopakovala, případně nedala do pořádku, byla by u nás dávno sociálka, že se o ni zjevně nestaráme…
:zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Upravit
41982
29.5.15 13:17

@kdochcekam já osobně bych jí nechala, ať si tam udělá brloh jak pro bezdomovce. Schválně bych jí tam pak pozvala nějakou pořádkumilovnou návštěvu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
29.5.15 13:18
@eva valoi píše:
Mám taky takovou dceru, je jí 14. Neodnese si nádobí, ve skříni bordel, v tašce bordel, papírky, pet láhve atd. Sponky, gumičky věčně nemá, kružítko, pravítko, nemá. Ručník na zemi nebo zmamlaný atd.
Občas si uklidí. Málokdy ovšem udělá něco sama od sebe, vše jí člověk musí říct. Připadám si, jako Alenka v říši divů.

Bože jak ti rozumím… :hug: :hug: :hug:
co bych já dala za takový pokoj a tak krásných věcí…vlásky jí načešu, no za chvíli ji potkám a má hlavu jak mop… každé upozornění je děsná pruda, ale když ona to sama nevidí!!! :x :x :x

• Citovat
  • Upravit
29.5.15 13:18
@ivašot. píše:
Byla jsem zrovna taková a teď celou rodinu prudím svým uklízením :lol:. Jinak mojí dceři je 12 a v jejím pokoji je to podobné jako u zakladatelky. Zato ve škole je maximálně snaživá a tomu odpovídá i vzorná úprava školních sešitů, takže alespoň v tom nemám problém.

Já mám ještě dítko malé, ale jsem přesvědčená, že bude po mně :D Takže už se psychicky připravuju, jak se budu muset uklidňovat tím, že z toho vyroste, že já z toho taky vyrostla :D Obdivuju mojí mamku, jakou měla trpělivost, protože být já na jejím místě, tak už sedí za vraždu. :lol: Byla jsem strašný parchant.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
29.5.15 13:19
@kdochcekam píše:
Ano, ještě dodám, že jako malá holčička byla velmi pečlivá. O své hračky se starala, byla opravdu holčičková. Řekla bych, že školní věk ji v tomto jaksi přepravil do jiné dimenze. Skládala si sama oblečeníčko…byla jako panenka. teď všechno odflákne, nebo ignoruje. Strašně mě mrzí, že jí musím pořád upozorňovat na nějaké nedostatky. Má jen oči navrch hlavy a je strašně obtěžována.
Tím, že bych nechala její pokoj jenom na ní, to by k nám ani nikdo nemohl přijít. Během dvou dnů by to byl brloh jak pro bezdomovce. A navíc tím ji asi pořádku nenaučím. :nevim: :nevim: :nevim:

Vidíš, já mám doma pravý opak. Když byla malá, byla to extra bordelářka. Naučit ji uklízet hračky bylo nemožné. Nicméně po nástupu do školy je opravdu v jiné dimenzi… jenže u nás je to tak, že si uklízí sama, ráda a dobrovolně… je jí 10. A strašně jí vadí, když jí tam udělá binec někdo druhý… např. já tam nechám rozložené prádlo na dosušení, nebo mladší brácha vytahá hračky a neuklidí je přesně, jak to bylo :mrgreen:
Tak je to sranda, jaký jsou ty děti rozdílný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
29.5.15 13:20
@kdochcekam píše:
Holky já se odanonymním. Není to zas tak velká tragédie.

Abych jí nechala pokojík ladem, to by k nám nikdo nesměl ani na návštěvu a ničemu jí to nenaučí. Leda se budem brodit humusem a špínou.

Ona byla jako malinká strašně pečlivá, skládala si oblečeníčko, zavazovala tkaničky…teď hází vše na hromadu, boty si raději pošlape, než by se zohla a roovázala, takže také podle toho vypadají…no kdybych jí denně nechodila za zadkem a všechno jí neukazovala a neopakovala, případně nedala do pořádku, byla by u nás dávno sociálka, že se o ni zjevně nestaráme… :zed: :zed: :zed:

mozna, ze tim, ze ji tam ten bordel nechas, tak ji to fakt naucis, i kdyz chapu, ze to neni jednoduche nechat zajit do extremu. nicmene ti to radim z pohledu toho, kdy na tom byl stejne jako tva dcera :mrgreen:
jedine, co na me zabralo bylo, ze mi nasi dost vtloukali do hlavy, ze to je ostuda do takoveho svinciku privest kamaradky. a on vetsinou i nejvetsi bordelar ma takzvany „bod zlomu“, kdyz uz se neporadek stane tak velkym, ze je neprijemny i jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama