Jak se k sobě chovat s ex před dítětem

1482
31.5.15 11:42

Jak se k sobě chovat s ex před dítětem

Ahoj, s bývalým nám komunikace moc nefunguje. Máme 5měsíční mimi a nikdy se před ním nehádáme, nezvyšujeme hlas, nejsme na sebe ironičtí atd. Ale dítě poroste a bude víc vnímat a my s ex prostě nedokážeme být na sebe nějak milí. Slušní to jo, ale prostě pozitivní emoce mezi maminkou a tatínkem nejsou. Jak to řešíte vy? děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.15 11:48

@Ostružka hlavně slušně. Nesnáším, když sousedce přiveze ex děti a štěkaj se před nima.
Nemusíte objímat, ale prostě slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 11:50
@lleennttiillkkaa píše:
@Ostružka hlavně slušně. Nesnáším, když sousedce přiveze ex děti a štěkaj se před nima.
Nemusíte objímat, ale prostě slušně.

to jo, to není problém. prostě pusu si nedáme, no :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
31.5.15 11:52

Slušnost a respekt stačí. Kdybyste se měli rádi, tak byste spolu asi byli ne? Nemusíte se předhánět v laskavostech a pozitivismu, stejně by to asi nešlo z vás. Faleš dítě nepotřebuje, ale slušné chování bez hádek, osočování a dusna jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
31.5.15 11:53

Hlavně slušně. Nezvyšovat na sebe hlas, nehádat se, nevysmívat se, bez ironie. ;) to postačí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
31.5.15 11:54
@Ostružka píše:

Proč byste si jako rozejiti měli dávat pusu? My s ex dva roky nemáme žádný fyzicky kontakt, proč taky když už spolu ve vztahu nejsme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 11:54

@andelka83 díky, je to v klidu, jen prostě prcek nezažije rodiče, co se mají rádi, ale to je prostě realita a předstírat se to nedá, to je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 11:55
@Ostružka píše:

tak to je dobře. Třeba se zeptat jak se máš atd. Ideálně nenadávat na tatínka před dítětem, to mi taky vadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 11:56
@andelka83 píše:
Proč byste si jako rozejiti měli dávat pusu? My s ex dva roky nemáme žádný fyzicky kontakt, proč taky když už spolu ve vztahu nejsme.

Dík, je to kravina, já vím, jen jsem se nad tím nějak zamyslela a zasekla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 11:57
@lleennttiillkkaa píše:
tak to je dobře. Třeba se zeptat jak se máš atd. Ideálně nenadávat na tatínka před dítětem, to mi taky vadí…

to bych nikdy neudělala, s tím souhlasím!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
31.5.15 12:02

Po rozchodu se ex zrovna nechoval moc pěkně při předávání syna. Snažila jsem se mu domluvit, že dítě vnímá, a kdyby jsme syna neměli a rozešli se, tak si jde každý jinou cestou. A když on má o syna zájem, je dobrý spolu vycházet. Jasně, že to trvalo, dělal i naschvály, ale nyní spolu vycházíme bez problémů, bavíme se skvěle občas jde k nám. Je pravda, že to chtělo čas. Vše máme dané soudně (pro jistotu), ale kdykoliv potřebuju aby si syna vzal, vezme si ho pohlídá, komunikujeme, vše je bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 12:10

@renda81 díky! na vánoce bude synovi rok a asi je budeme trávit s bývalým spolu, kvůli malému, vím že je předčasné to řešit ale mám vtom všem ještě zmatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
31.5.15 12:20

Nekde jsem cetla, ze detem muze pri predavai i vadit to, ze si je rodice prohodi mezi dvermi a tim to skonci, ze idealni je, kdyz predavajici rodic jde dovnitr, prohodi par vet, co delali, da si treba kafe… Ale chce to cas a cas jako ze mesice, nekdy i rok dva nez emoce vyprchaji.
Spolecne traveni vanoc mi v roce ditete prijde zbytecne, pamatovat si to nebude a pokud mate vztahy napjate, tak to muze vest zbytecne ke stisnene atmosfere nebo dokonce vybuchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
31.5.15 12:38
@Ostružka píše:
@renda81 díky! na vánoce bude synovi rok a asi je budeme trávit s bývalým spolu, kvůli malému, vím že je předčasné to řešit ale mám vtom všem ještě zmatek

když jsme se rozešli, tak synovi bylo půl roku, ale netrávíme spolu nic. Syn tak ví od malička, že má oba rodiče, ale odděleně. Nějak nechci moc s ex trávit čas dohromady, protože aby v synovi se nevypěstovala naděje, že budeme spolu. Oni pak když jsou starší, by rádi viděli rodiče pohromadě. Ale od mala je zvyklý, že má víckrát narozeniny, Vánoce apod. Pak si někoho najdeš a už nebudeš chtít trávit Vánoce s ex, ale se svým současným přítelem, a pak dítě bude smutné, že už tatínek není s vámi. Zrovna tak ex může mít jinou. A pokud se snažíte a vše je napjaté, přijde mi zbytečné trávit spolu víc než musíte - takhle to vidím já ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 12:54

@Bibi239 děkuju za rekci, tohle budu ještě řešit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu