Nejraději bych ji naplácala :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.15 12:48
Nejraději bych ji naplacala :(

Holky prosím o radu.. jsem nešťastná.. a už nevím jak dál.. tak to prostě dál už nejde.. :(

Máme dceru v dubnu ji byly 3 roky.. Do teď byla celkem hodné dítě.. ale těma 3narozeninama jakoby se všechno změnilo.. Je šílené uječená, uvztekaná, zuřivá :(
Snažím se poodobrém s ní komunikovat.. ale nejde to.. manžel ten už to vzdal uplně (říkal, že jsem ji měli dávat na zadek už když to začalo.. teď si s ní nevíme rady)

Popíšu náš den.. probudí se.. začne řvát, že chce bombonek.. řeknu teď jsem vstali.. pujdeme posnídat.. a jestli budeš pěkně jíst tak bude bombonek.. začne řvát, že nebude jíst.. řve a řve.. (nebrečí, jen prostě provokativně řve) zvednu se, že odcházím začne ječet at nechodím pryč, že tam nechce být sama.. tak říkám pojď jdeme si hrát.. tak vyleze z postele.. chvilku si pohrajem a říkám jdeme se převlíknout a popapat.. zase jekot a utíká pryč, ona se převlíkat nebude… padají ji vlasy do očí, říkam pěkně pojd musíme dat sponečku jinak tě budou bolet oči.. schválně si dá ještě vlasy přes oči.. a vyplazne na mě jazyk.. :( tak to pokračuje celý den.

Na hřišti když se někdo houpe na houpačce je schopna to dítě shodit dolu aby se mohla houpat ona. Je zima, ona se začne svlíkat.

Jsem na skluzavce, ona schodí chlapečka aby mohla jít na skluzavku. Plácne někoho na písku lopatkou. Na trampolíně tak jedhnu holčičku držela pod krkem.. at měla fialové místo.

Tchýně mi říkala, že manžel byl taky takový, ale oni ho bili.. a pry se to zlepšilo.. Tchyně mi říká, že si s ní za chvilku nebudeme vědět rady :(

Po dobrém to opravdu nejde.. Co mám v takových situacích dělat. Večer chodím sní spát.. V klidu se okoupeme přečeteme pohádku.. a začíná sajgon.. skáče po posteli. leha si všemožně..

ja už nevím jak se mám zachovat.. chci aby měla spon trošku respekt.. nechci ji bít nikdy jsem ji ještě neplacli.. pořád se snažím vysvětlovat.. být důrazná. ale manžel se mi už směje.. že to všechno je k ničemu,.. :(((

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26396 příspěvků 11.06.15 12:52

Zákaz bombonku, vlasy ostříhat.
Na hřišti stát za zadkem a následně za trest odejít, případně tam nechodit. Speciálně pokud očividně víš, co tam dělá a ty situace se stále opakují. Upřímně takový spratek být někde na hřišti, kde jsem já, tak ho seřvu na tři doby. Jaké jsou Vaše tresty?
Důslednost, důslednost, důslednost.

Jana206
Nadpozemská drbna 28286 příspěvků 11.06.15 12:53

No upřímně, zasloužila by si pár facek, minimálně jednu pořádnou přes zadek. Kdybys měla třeba třetí dítě, tak bys neměla čas ani chuť se s ním tak crcat, všechno mu vysvětlovat a nechat ze všeho vyplynout důsledky - Ty by byly tak pro celou rodinu.
Taky čerstvě tříletou, kdyby na mě vyplázla jazyk, dostane jednu zleva, druhou zprava. Myslím to obrazně, protože taky nefackuju, ale na zadek dostane a na to ještě nikdo „neokulhal“.

Tchýně i manžel má pravdu, měli byste přitvrdit.

Pettcherry
Kecalka 383 příspěvků 11.06.15 12:55

Mě naši občas taky pleskli a nijak mě to nepoznamenalo, prostě jsem byla opravdu divoká :-)
a faktem je, že jediný, co na mě platilo byl výprask ;-)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26396 příspěvků 11.06.15 12:55
@Anonymní píše:
a začíná sajgon.. skáče po posteli. leha si všemožně..ja už nevím jak se mám zachovat.. chci aby měla spon trošku respekt.. nechci ji bít nikdy jsem ji ještě neplacli.. pořád se snažím vysvětlovat.. být důrazná. ale manžel se mi už směje.. že to všechno je k ničemu,.. :(((

Já nejsem žádný zastánce fyzických trestů, ale očividně si dělá, co chce a Vás se nebojí (a ještě dostane po snídani bonbonek). Takže bych se zamyslela, jestli v tomhle není problém, protože se zdá, že pouze vysvětlováním to fakt nejde (jsou samozřejmě i další tresty než bití).
A manžel se směje? Tak snad je to jeho dítě taky, ne?

Kies
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.15 12:56

V tomhle případě škoda každé facky, která padne vedle 8o Ovšem ona jen dělá to, co jí projde, tak proč by to nedělala…

Jana206
Nadpozemská drbna 28286 příspěvků 11.06.15 12:57

@jenny.fields Přesně tak, a takové spratky na hřišti potkáváme. Většinou jsou to jedináčci nebo první děti, které zatím nemají sourozence. S druhým a dalším většinou rodiče vystřízliví.
Tím netvrdím, že všechny první děti jsou takové, znám i dobře vedené, ale to jsou většinou děti pedagogických pracovníků nebo třeba školnic ze školky a školy, které viděly stovky různých dětí a různých povah a vědí, co taková volná výchova může nadělat.

Zrovna včera dcerku kamarádky shodil z houpačky asi tříletý kluk, z takové pružinové, aby se mohl houpat on. Já jsem to celé viděla, kluka jsem seřvala, maminka s pupkem mu jen něco klidně domluvila a jelo se dál, ranař zase předbíhal děti na skluzavce :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.15 12:57
@jenny.fields píše:
Na hřišti stát za zadkem a následně za trest odejít, případně tam nechodit. Speciálně pokud očividně víš, co tam dělá a ty situace se stále opakují. Upřímně takový spratek být někde na hřišti, kde jsem já, tak ho seřvu na tři doby. Jaké jsou Vaše tresty?

Takto jsem to přesně dělala.. když něco takového udělala, řekla jsem ji ještě jednou a jdeme pryč.. když to udělala.. tak jsem odešly.. samozřejmě, že s jekotem.
Druhy den. jsem šly kolem hřiště.. říkám budeš hodná jinak zase odcházíme.. Samozřejmě to zase udělala šly jsem pryč. Včera jsem šli kolem hřiště říkám nejdeme protože tam zlobíš.. jekot, ale nešly jsem tam.. Dneska jdeme kolem hriště.. Ptám se budeš hodná.. ona se na mě usmala.. říká ano mami.. a co myslíte, že bylo na hřišti.. :(((

fiona313
Echt Kelišová 9266 příspěvků 11.06.15 12:58

Klidně bych jí jemně plácla na zadeček. Nic brutálního, ale musíš dát dítěti hranice. Nedávno jsem byla u své dr. s dětmi a vyšel z ordinace manželský pár se dvěma dětmi. Maminka něco vytkla synovi, který měl tak 7 let a on se otočil a mamince práskl takovou přes záda. 8o A co myslíte, maminka nic! Takové děti pak v pubertě přerostou rodičům přes hlavu a podle toho to pak vypadá. Nejsem pro bití dětí, ale někdy je výchovný pleskanec za tisíc slov.

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19049 příspěvků 5 inzerátů 11.06.15 13:00
@fiona313 píše:
Klidně bych jí jemně plácla na zadeček. Nic brutálního, ale musíš dát dítěti hranice. Nedávno jsem byla u své dr. s dětmi a vyšel z ordinace manželský pár se dvěma dětmi. Maminka něco vytkla synovi, který měl tak 7 let a on se otočil a mamince práskl takovou přes záda. 8o A co myslíte, maminka nic! Takové děti pak v pubertě přerostou rodičům přes hlavu a podle toho to pak vypadá. Nejsem pro bití dětí, ale někdy je výchovný pleskanec za tisíc slov.

cože? 8o 8o 8o No to je síla. Ten by viděl… :twisted:

Nina Filipi
Kelišová 7331 příspěvků 11.06.15 13:01

Maminko, přečti si tento článek… Myslím, že ti hooodně pomůže
Děti s volnou výchovou zažívají dva nejhorší lidské pocity. Nejistotu a bezmoc

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 11.06.15 13:02
@jenny.fields píše:

Naprostý souhlas. Bitím nevyřešíte vůbec nic. Ba naopak, ponese si to sebou. Neříkám, občas je jedna přes zadek lepší jak tisíc vysvětlení, ale jde právě o to, rozlišit ony situace. Je nutné být přísná a důsledná, trvat na věcech. Chce bonbonky a řve? Tak ať si řve, ale bonbon si nevyřve. Padají ji vlásky? No a co. Tak buď ostříhat, nebo ať jí padají. Její problém. Z hřiště bych se zvedla a dítě odtáhla domů. Neposlechne, neumí se chovat? Jde se jednoduše domů a hřiště nebude. Přidávám se: důslednost, trvat na věcech, zakázat určité věci… apod.

carsa
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 11.06.15 13:03

Jsou jí tři roky. Začíná si uvědomovat sebe samu a zkouší, kam může zajít. Je to naprosto normální vývojová fáze. (jukni do literatury). Teď je ne Vás jako na rodičích jí ukázat, kde ty hranice jsou. Pokud je teď nastavíte, tak to bude OK, pokud ne, zjistí, že si může (a bude) dovolovat čím dál tím víc. Musíte být důslední. Když řekneš ne, tak prostě ne a přes to nejede vlak. Klidně jí i přes ten zadek plácni, ale hlavně neustup! Ty jsi matka, ty udáváš pravidla. Nenech jí se sebou orat.
Hodně štěstí - když vydržíš za chvíli to zas bude ta hodná a milá holčička.
c.

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 11.06.15 13:03
@Anonymní píše:
Takto jsem to přesně dělala.. když něco takového udělala, řekla jsem ji ještě jednou a jdeme pryč.. když to udělala.. tak jsem odešly.. samozřejmě, že s jekotem.
Druhy den. jsem šly kolem hřiště.. říkám budeš hodná jinak zase odcházíme.. Samozřejmě to zase udělala šly jsem pryč. Včera jsem šli kolem hřiště říkám nejdeme protože tam zlobíš.. jekot, ale nešly jsem tam.. Dneska jdeme kolem hriště.. Ptám se budeš hodná.. ona se na mě usmala.. říká ano mami.. a co myslíte, že bylo na hřišti.. :(((

A tak bych šla zase klidně podesáté domů… ona to jednou pochopí.

medunka23
Kelišová 7389 příspěvků 11.06.15 13:03

Tak především, vidím chybu už vtom ranním vstávání, malá chce bonbonek, ty jí vysvětlíš že ne že až po snídani, ona začne řvát že jíst nebude, ty chceš odejít a ona zase začne řvát že tam nechce být sama a ty místo toho abys odešla že se prostě vstává, tak si sní hraješ. Co si myslíš že si ztoho to dítě odnese, jen to že prostě vždycky povolíš a ona si vyřve naprosto vše co bude chtít. Totot chce důslednost a hlavně od vás od obou a pevné nervy, jinak vám přeroste přes hlavu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama