Reklama

Nechat si prozradit pohlaví miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 20:17
Nechat si prozradit pohlaví miminka?

Ahoj, je dobrý nápad, nechat si pohlaví miminka jako překvapení? Jakmile jsme začali plánovat rodinu, řekla jsem si, že si to určitě nenecháme říct. Jenže teď, když už jsem těhoná a miminko (bříško) začalo viditelně růst, nejsem si tím jistá. Navíc mi to přijde i takové nepraktické. Ať už kvůli výběru jména (vím, že se musí vybrat obě, ale přecejenom se to jinak vybírá, když víte, co čekáte), nebo kvuli výbavičce. Těch neutrálních věcí tolik není, navíc většinu výbavičky sháním na bazárcích a tam už téměř vůbec nelze sehnat nic moc neutrálního. Také jsem na rizikovém, takže tolik příležitostí na shánění také nemám. A i babičky to tak berou, že by nám chtěly nakoupit, tak ať pohlaví prozradíme. Tak já nevím, líbí se mi představa toho velkého tajemství…co myslíte, jak jste to měli? Je tu někdo, kdo si nechal překvápko? Jak jste to udělali s výbavou a vším kolem? Díky 8)

Přečtěte si článek: Pohlaví dítěte

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 07.01.17 20:20

U prvniho jsme vedeli, u dalsich ne. A zakazala sem to rikat PA a doktorovi pri porodu, chtela sem to slyset od muze. Bozi :D
Vybava je fuk, vzdyt mas dneska nakoupeno za par hodin

lagherta
Kecalka 111 příspěvků 07.01.17 20:23

Ahoj, ja si to nechala prozradit hne a udelala jsem dobre. Nejak jsem porad mela pocit, ze to bude kluk, ale byla to holcicka, nejak me to prekvapilo :mrgreen: Dnes mam uz super sedmiletou slecnu a nikdy bych nemenila. :D
Ale mam dve kamaradky, ktere si to rict nenechaly a prekvapeni si uzivaly. Takze kazdy to ma jinak. Kdybych cekala druhy, zase bych si to nechala rict. Clovek se tesi na konkretniho clovicka, nachysta si veci, promysli poradne jmeno. :mavam: :kytka:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.01.17 20:24

Měli jsme 2 překvapení, měli jsme neutrální nebo modré, to může nosit i holka :mrgreen: a po pravdě a zkušenostech, i kluk může nosit růžovou :mrgreen:

Kejmina90
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 07.01.17 20:24

My jsme si nenechali říct… byli jsme pro všechny za exoty, ale je to naše první dítě a bylo nám to šumák, hlavně zdraví, holka nebo kluk. Výbavu jsme kupovali neutrální, dá se sehnat, třeba HM, Lindex, a zbytek stejně dokoupíš po porodu :) na praktičnost věci bych nehleděla…manžel si celé těhu myslel, že je to holčička, mojí mamince se dokonce o holčičce několikrát zdálo, já jediná na bříško mluvila klučičím jménem… Nakonec se mi opravdu narodila nádherná holčička a můžu ti říct, že ten pocit po porodu je nepopsatelný a překvapení je krásné a už teď vím, že u dalšího bych si to taky nedala říct. Dnes se to nenosí, to je pravda, ale je to krásné a já jsem chtěla dát miminku najevo, že mi nezáleží, jestli je to holčička nebo kluk a takhle jsem mu to „vyjádřila“… je to na tobě a partnerovi ale za mě to mohu doporučit, i okolí pak bylo dvakrát tak nadšené a překvapené kor proto, že jsem pořád mluvila o chlapečkovi, holt na určité věci se vyplatí počkat, kolikrát jsme v životě těhotné, že? A v dospěláckém světě už moc těch pravých překvapení není… :andel:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 20:24

My si nechali pohlavi jako prekvapko u prvniho prcka a v srpnu nas ceka druhe.. nemenila bych :) Vetsina lidi kolem to nechape, ale to je nam fuk.. pokud chce nekdo neco koupit, tak prosime o neutralni. U prvniho jsme nakoupili neutralni oblecky do vel. 62 a zbytek se pak nakoupil pozdeji + moje mamca po porodu koupila oblecek na cestu z porodnice v ruzove, at je mala frajerka :mrgreen:

Vanda9
Generální žvanilka 20367 příspěvků 186 inzerátů 07.01.17 20:26

Ahoj. U prvniho jsme si nenechali rict, co to bude. Kupovala jsem neutralni. U druheho jsme si to nechali rict, hlavne tedy kvuli synovi, abychom ho pripravili na sestricku. Pak uz jsem jen dokoupila par holcicich veci a bylo. Po pravde to prekvapeni bylo „hezci“. Pro rodinu bylo prekvapeni u obou deti. Nerekli jsme, co cekame, i kdyz jsme to u dcery vedeli. :D

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 07.01.17 20:26

Ja jsem si taky pred otehotnenim rikala, ze to vydrzim. Uz 4× se mi to nepovedlo :mrgreen:. Kdyz uz to slo videt, vzdycky jsem vyzvidala. Ja jsem se musela szit s predstavou, co nosim. Brala jsem to ale s rezervou a nebyla bych zklamana, kdyby se doktori netrefili (trefili se pokazdy :palec:). Bracha mel prekvapko a rikal, ze by nemenil.
Nikomu jsme to ale nerikali, bylo to tajemstvi pro vsechny (tvrdila jsem ale, ze to nevime, abych se neprokecla :P )

Příspěvek upraven 07.01.17 v 20:29

123straka321
Kecalka 148 příspěvků 07.01.17 20:27

My to u prvního nechtěli vědět. Přišlo mi právě skvělé to velké překvápko. Sháněli jsme neutrální věcičky, ale potom jsem si k nim koupila i pár v barvě na dané pohlaví. Tedy sadu bodýček, čepičku a overálek v růžové a taky v modré. Něco jsme i zdědili, taky jsem něco málo našla na bazárcích. Ono vypadá skvěle, když se třeba k modrému/růžovému bodýčku dají hnědé polodupačky, nebo k šedému overalu modrá/růžová čepička. Nějak jsem to nepřeháněla, měla jsem toho pár, ale byla jsem tak nějak připravená na oboje. A většinu věcí jsme stejně dokoupili až po porodu, případně jsme toho hrozně moc dostali. Jména jsme si pečlivě probrali a byla to zábava vybírat na obě, když vážně nevíte, co to bude. Narodil se kluk.

U druhého jsme si to říct nechali, právě z těch praktických důvodů. Byl to zase kluk, tedy nemusela jsem skoro nic dokupovat (jenom něco málo pro radost) a těch pár holčičích věciček jsem rozdala. Bylo to fajn vědět pohlaví, ale to překvápko má vážně něco do sebe. Hlavně jestli je to první, tak bych si překvápko nekazila ;)

zuzanka003
Kelišová 7435 příspěvků 07.01.17 20:27

U prvního sem si to nenechala říct a krása. Bylo to to nejhezčí z porodu když mi řekli pohlaví :) a oblečení… stačí něco málo. ted se toho po bazárkách prodává tolik za pár kaček, že do týdne to máš doma. A pokud budeš šikovná tak to objednáš v porodnici přes net a manžel ti to vypere naž tě pustí z nemocnice. za mě je lepší tajemství. U druhého sem si to už nechala říct a bylo to krásný, ale nemělo to kouzlo…

Moise
Hvězda diskuse 35434 příspěvků 07.01.17 20:29

Ano nenechali jsme si to říct a připadala jsem si jak exot :mrgreen:. Kdykoliv vzal nějaký dr. do ruky ultrazvuk, tak jsem hned hlásila, že to vědět nechci. Protože u prvního mi to jeden snaživý pan doktor oznámil, aniž bych se ho ptala a dodnes jsem na něj nabroušená. Aby si to překvapení užil alespoň manžel, tak jsem to musela celé těhotenství tutlat :zed:

A jinak, nic nebyl problém - věděli jsme, že chceme dvě děti a aby po sobě věci dědily, alespoň ty dražší určitě, tak jsme nakupovali v neutrálních barvách. Normálně jsem sehnala v pohodě - ale moc jsem toho neměla - jen velikosti 56 a 62, zbytek se dokupoval potom :nevim: Stejně spousta věcích se ukázala jako naprosto nepraktická a nenositelná, tak jsem stejně ještě pár dní po porodu doobjednávala..

Jména jsme měli vybraná klasika 2 - v pohodě, shodli jsme se vcelku snadno :)
V podstatě záleží na vás, ale problém bych v tom neviděla.
Mě to za to stálo, to překvapení po porodu bylo úžasné :pankac:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 20:34

@Moise to bych asi vrazdila tyjo :roll: bala jsem se cele tehotenstvi - „hlavne at se nekdo z doktoru, nebo sestricek neprokecne!“ :) manzelovi to zkazili az na sale, kdyz nachystali primo pred nej k luzku pro miminko ruzovy pasek na rucku. Tak to vedel asi 2min dopredu no :?

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 07.01.17 20:36

Vzdy jsem si rikala, az budu tehotna, ze si to rict nenecham, ze je to hezke zivotni prekvapeni. A jak jsem otehotnela, mela jsem vizi, ze je to stopro deccatko :mrgreen: a v 16tt jsme si na 3d nechali rict pohlavi a byl to klucik. Termin mam za dva tydny.

peta81
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 07.01.17 20:40

Deti mame dve, nenechali jsme si to rict ani u jednoho. mne se strasne libilo to tajemstvi a ocekavani. v obou pripadech nam bylo jedno jestli to bude kluk nebo holka, tak jsme o miminku mluvili jednou jako o holce, pak zase jako o klukovi :lol:
vybavicku na mimco sezenes neutralni uplne v pohode, i na bazarcich. spousta tech miminkovskch veci je do bile barvy. vetsi obleceni pak dokoupis, v obchode to mas za chvili a pres ty bazarky za par dni doma. kocar jsem koupila bezovy, stejne je to moje oblibena barva. zadny problem.
kdybych byla nahodou tehotna potreti, zese bych to nechtela vedet. za me super! ale prekvapive byly nechapajici reakce okoli. „ty to nechces vedet? jak to vydrzis??“ :roll: :mrgreen:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7708 příspěvků 07.01.17 20:41

Já bych to nevydržela, jsem děsně zvědavá a myslím že manžel byl ještě víc :lol: a když nám dr potvrdil toho pindíka - ta hrdost a pýcha v jeho očích mi za to stala :srdce: a po porodu když brečel něco úžasného :srdce:
A k výbavičce, dokud jsme nevěděli tak jsme kupovali neutrální, zelenou, červenou prostě barvy co mohou nosit holky i kluci :-) A jak píšou holky stejně toho není zase tolik potřeba :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama