Jak se mi bude vypočítávat mateřská?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
megie23
Povídálka 36 příspěvků 06.01.17 18:59
Jak se mi bude vypočítávat mateřská

Dobrý večer, děvčata je tu prosím nějaká účetní nebo někdo kdo rozumí tomu jak se vypočítává mateřská?
Mám dotaz - byla jsem na nemocenské po operaci kolene 4 měs- a do toho jsem otěhotněla a šla rovnou na rizikové- takže nemocenská plyne v kuse - jak je to s výpočtem na mateřskou je to jedno nebo jak mi to budou vypočítávat když jsem na nemocenské déle?
Děkuji snad je můj dotaz srozumitelný :-)))

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64076 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 19:03

@megie23 Z platu před nemocenskou.

megie23
Povídálka 36 příspěvků 06.01.17 19:20
@j.a.n.i1 píše:
@megie23 Z platu před nemocenskou.

I když jsem před tím byla na nemocenské s něčím jiným?
 Děkuju

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64076 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 19:25

@megie23 Ano.

megie23
Povídálka 36 příspěvků 06.01.17 19:32
@j.a.n.i1 píše:
@megie23 Ano.

Tak to je super a děkuju za odpověď:-)

vverru
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 06.01.17 20:12

Počítá se to z průměrného platu 12 měsíců před nástupem na mateřskou, ale měsíce na nemocenské se do toho nepočítají, tak to může byt třeba jen z jednoho měsíce

Lamátko
Závislačka 2550 příspěvků 06.01.17 20:43

A holky kolik týdnu. Či měsíců se vyplácí ta mateřská? Protože pak je zase rodičák a ten by u mě byl na tři roky od porodu a to se nějak kryje s tou mateřskou? Děkuju

Jogrr
Závislačka 4432 příspěvků 06.01.17 20:45

Penezita pomoc v materstvi je 28 tydnu, kdyz se narodi jedno dite, pote je rodicovska dovolena, castka 220 tis. az do 4 let veku ditete, mesicni castka se odviji od poctu mesicu, na jakou je rodicovska zvolena. Ne vsichni muzou volit delku.

Lamátko
Závislačka 2550 příspěvků 06.01.17 20:56

Děkuju toto ví, ale nachápu to. Ta pomoc v mateřství se vyplácí těch 8 týdnů před porodem a trvá tedy 28 týdnů, ale rodočovská se začíná platit po narození dítěte tzn, že se peň pomoc v mateřství nějakou dobu kryje s tou rodičovskou? Děkuji

Jogrr
Závislačka 4432 příspěvků 06.01.17 20:58

@Lamátko ne, opravdu se nekryje.

Lamátko
Závislačka 2550 příspěvků 06.01.17 21:00

Děkuju tak se tedy vyplácí rodičovská až skončí peněžitá pomoc, chápu to správně

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5719 příspěvků 06.01.17 21:09

Pokud bys měla PPM nižší než 7600, tak můžeš současně čerpat i rodičovský příspěvek, který ti tu PPM dorovná do 7600. Jinak ji začneš čerpat až po PPM. Po PPM si také můžeš vybrat řádnou dovolenou a RP začít čerpat současně nebo až po dovolené. A ještě pokud budeš na nemocenské až do nástupu na PPM, je pro tebe finančně výhodnější jít na PPM až 6 týdnů před porodem. Ty dva týdny dostaneš ještě nemocenskou a PPM je tak jako tak 28 týdnů.

Lamátko
Závislačka 2550 příspěvků 06.01.17 21:29

Děkuji budu na nemocenske dva týdny pak bych měla čeprpat ppm tak řeknu soktorovi, zda by mi jí tedy napsal na 4 týdny

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Dokažte, že jste to viděli! Kritikům filmu s Lucií přišla bizarní výzva od tvůrců

Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková (38) by ráda rozjela svou zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >