Jak se mi bude vypočítávat mateřská?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

megie23
Povídálka 35 příspěvků 06.01.17 18:59
Jak se mi bude vypočítávat mateřská

Dobrý večer, děvčata je tu prosím nějaká účetní nebo někdo kdo rozumí tomu jak se vypočítává mateřská?
Mám dotaz - byla jsem na nemocenské po operaci kolene 4 měs- a do toho jsem otěhotněla a šla rovnou na rizikové- takže nemocenská plyne v kuse - jak je to s výpočtem na mateřskou je to jedno nebo jak mi to budou vypočítávat když jsem na nemocenské déle?
Děkuji snad je můj dotaz srozumitelný :-)))

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63277 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 19:03

@megie23 Z platu před nemocenskou.

megie23
Povídálka 35 příspěvků 06.01.17 19:20
@j.a.n.i1 píše:
@megie23 Z platu před nemocenskou.

I když jsem před tím byla na nemocenské s něčím jiným?
 Děkuju

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63277 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 19:25

@megie23 Ano.

megie23
Povídálka 35 příspěvků 06.01.17 19:32
@j.a.n.i1 píše:
@megie23 Ano.

Tak to je super a děkuju za odpověď:-)

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 06.01.17 20:12

Počítá se to z průměrného platu 12 měsíců před nástupem na mateřskou, ale měsíce na nemocenské se do toho nepočítají, tak to může byt třeba jen z jednoho měsíce

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 20:43

A holky kolik týdnu. Či měsíců se vyplácí ta mateřská? Protože pak je zase rodičák a ten by u mě byl na tři roky od porodu a to se nějak kryje s tou mateřskou? Děkuju

Jogrr
Závislačka 4315 příspěvků 06.01.17 20:45

Penezita pomoc v materstvi je 28 tydnu, kdyz se narodi jedno dite, pote je rodicovska dovolena, castka 220 tis. az do 4 let veku ditete, mesicni castka se odviji od poctu mesicu, na jakou je rodicovska zvolena. Ne vsichni muzou volit delku.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 20:56

Děkuju toto ví, ale nachápu to. Ta pomoc v mateřství se vyplácí těch 8 týdnů před porodem a trvá tedy 28 týdnů, ale rodočovská se začíná platit po narození dítěte tzn, že se peň pomoc v mateřství nějakou dobu kryje s tou rodičovskou? Děkuji

Jogrr
Závislačka 4315 příspěvků 06.01.17 20:58

@Lamátko ne, opravdu se nekryje.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 21:00

Děkuju tak se tedy vyplácí rodičovská až skončí peněžitá pomoc, chápu to správně

Lendeš
Kelišová 5400 příspěvků 06.01.17 21:09

Pokud bys měla PPM nižší než 7600, tak můžeš současně čerpat i rodičovský příspěvek, který ti tu PPM dorovná do 7600. Jinak ji začneš čerpat až po PPM. Po PPM si také můžeš vybrat řádnou dovolenou a RP začít čerpat současně nebo až po dovolené. A ještě pokud budeš na nemocenské až do nástupu na PPM, je pro tebe finančně výhodnější jít na PPM až 6 týdnů před porodem. Ty dva týdny dostaneš ještě nemocenskou a PPM je tak jako tak 28 týdnů.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 21:29

Děkuji budu na nemocenske dva týdny pak bych měla čeprpat ppm tak řeknu soktorovi, zda by mi jí tedy napsal na 4 týdny

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Hřib v sedle, Čižinský a Pospíšil „za bukem“. Jak si povede vládce Prahy?

V uplynulém týdnu proběhla tisková konference nových vládců Prahy: Zástupci... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >