Plodová voda na dolní hranici normy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 18:12
Plodová voda na dolní hranici normy

Ahojky všichni, prosím vás, až dneska jsem si ve zprávě od doktorky přečetla že ve 37+5 tt mám PV na dolní hranici normy a AFI je 6-7 cm. Což podle toho, co tu všude čtu, je opravdu hodně málo. Ona mi k tomu ani nic neřekla i když jsem si stěžovala na vodnatější výtok a ptala se, jestli to právě nemůže být ta plodovka. Co myslíte? nemám jet raději do porodnice? Mám strach, abych miminku neublížila, aby třeba neumřelo… :zed: :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 06.01.17 18:22

@Marcela2222 já bych pro jistotu jela, mě odtékala plodovka, ale ani dva testy to nebyly schopné potvrdit, potvrdila to až doktorka vnitřním vyšetřením.

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 18:27

No ona ta moje gynekoložka mě taky vnitřně kontrolovala, protože jsem si stěžovala na ten výtok. A jediný co mi řekla bylo, že mi raději dá nějaký globule, že jako zánět nevidí, ale raději preventivně. Pka ještě koukla na ultrazvuku na malou a na tu plodovku a nic, vše ok. A já si doma přečetla to s tou plodovkou, malá se hýbe a asi ok, ale jsem z toho teď teda hoodně špatná

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 18:28

Malá má i 2× až 3× denně škytavku, tak to je snad asi taky dobrý.. já fakt nevím :(

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 06.01.17 19:19

Zdravím zakladateku, já mám to samé. Nejsem z toho moc nadšená. Bylo mi řečeno, že jsme na dolní hranici a že máme rybníček plodové vody u hlavičky. V úterý mám další kontrolu, pokud opět ubyde voda, zatlačím v porodnici na svou doktorku, že se mi to už přestává líbit

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.01.17 19:23

@Marcela2222 Jela bych do porodnice a to i opakovaně, aby tě zkontrolovali. Já tam byla několikrát, pokaždé že nic, že jen výtok, nakonec na ultrazvuku se prokázalo, že nemám skoro žádnou plodovku, protože mi odkapala, a kdyby se mi porod nerozjel sám, museli by vyvolávat. Takže po mých zkušenostech opravdu radši desetkrát zbytečně, než něco zanedbat. :kytka:

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 06.01.17 19:27
@majki.r píše:
@Marcela2222 Jela bych do porodnice a to i opakovaně, aby tě zkontrolovali. Já tam byla několikrát, pokaždé že nic, že jen výtok, nakonec na ultrazvuku se prokázalo, že nemám skoro žádnou plodovku, protože mi odkapala, a kdyby se mi porod nerozjel sám, museli by vyvolávat. Takže po mých zkušenostech opravdu radši desetkrát zbytečně, než něco zanedbat. :kytka:

No oni by ti asi nic moc nevyvolali, protože jak by dítě prošlo na sucho bez vody? Z oho mám upřimně sama strach, ale doktorka se k tomu zatím níjak nestaví

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 06.01.17 19:45

Zakladatelko zajímalo by mě zda Vám dělali průtoky a jaká byla hodnota.

my máme PI a umb. 0,77

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 19:48

Tak já nevím, já jsem teď našla tabulku… Na to AFI a tam se píše, že když je tam 2-8 cm, tak jed to v pohodě. A já tam mám napsáno 6-7 cm.. Tak jsem z toho blázen… Pak je tam psáno, že když jde hladina pod 2 cm, tak je to nedostatek plodové vody a pokud jde nad 8 cm, tak je to zas přebytek. Tak zas nevím, jestli to není myšleno jako spodní hranice před tím, než by to byl ten přebytek… Fakt jsem z toho jelen.

TADY JE TEN ČLÁNEK A TABULKA
Ultrazvuk je neinvazivní metoda, která se používá na zjišťování množství plodové vody v děloze. Při vyšetřování se lékař snaží na ultrazvuku najít místo, kde je nejvíce plodové vody, tzv. nejdelší vertikální sloupec plodové vody, který obklopuje plod. Při nalezení tohoto místa se změří jeho délka. Normální rozsah je 2 - 8 cm u jednoho plodu, při vícečetném těhotenství je to cca 2,5 - 7,5 cm.

Hodnocení množství plodové vody na základě vertikálního sloupce při ultrazvukovém vyšetření:

Těhotenství a plodová voda

Množství plodové vody Diagnostika
méně než 1 cm těžký oligohydramnion
1-2 cm mírný oligohydramnion
2-8 cm fyziologický nález
8-12 cm mírný polyhydramnion
12-16 cm středně závažný polyhydramnion
více než 16 cm závažný polyhydramnion

Membina
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 06.01.17 19:48

Také jsem měla plodvku na dolní hranici už od nějakého 34 tt myslím a chodila jsem každy týden na kontrolu a kdyby se horšilo tak bych prý musela porodit.. Takže asi by to kontrolovat Dr měla

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 19:51

@mofiz průtoky mi nedělali, protože malá má hezkou váhu a je v pořádku. A jak jsem psala, teď jsem tam dávala příspěvek, jestli to u mě neznamená dolní hranice před tím, než by to byl nadbytek plodové vody. Máte někde napsanou hodnotu AFI??

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 06.01.17 19:52

My jsme měli mírný oligohydramion ji před dvěma týdny…ted máme jen rybníček u hlavičky

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 19:52
@Membina píše:
Také jsem měla plodvku na dolní hranici už od nějakého 34 tt myslím a chodila jsem každy týden na kontrolu a kdyby se horšilo tak bych prý musela porodit.. Takže asi by to kontrolovat Dr měla

Nepamatujete si hodnotu AFI?? Já zas podle toho příspěvku nevím, jestli to u mě nebude dolní hranice před tím, než by to byl nadbytek plodové vody. Jsem z toho jelen, ale na kontrolu jdu ve středu, už do porodnice naštěstí, tam se na vše pořádně zeptám.

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 06.01.17 19:54
@mofiz píše:
My jsme měli mírný oligohydramion ji před dvěma týdny…ted máme jen rybníček u hlavičky

Já si právě myslím, ž kdybych měla o trochu víc, tak mám ten mírný polyhydramnion… což je nadbytek.. Vy byste teda v papírech měla mít někde napsanou hodnotu AFI třeba 1-2 cm… nebo tak něco..

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 06.01.17 19:54
@Marcela2222 píše:
@mofiz průtoky mi nedělali, protože malá má hezkou váhu a je v pořádku. A jak jsem psala, teď jsem tam dávala příspěvek, jestli to u mě neznamená dolní hranice před tím, než by to byl nadbytek plodové vody. Máte někde napsanou hodnotu AFI??

Tuto hodnu nikde napsanou nemáme. Při kontrole před Vánoci jsme měli na 35 týdnu 2040 gramů

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >