Nechat udělat pgt??

8
19.5.21 03:46

Nechat udělat pgt??

Ahoj holky, čeká nás první ivf. Manžel morfologicky špatné spermio, v pořádku pouhé 3%. Doktor nám proto doporučil pgt. Při poslední konzultaci nám řekl, že na základě krevních testů a vyšetření mám počítat třeba se 2 embryi a to budu mít 300bemfolu. Tak si říkám, jestli má v tom případě smysl dělat tu genetiku…přeci jen je to taky dost peněz :nevim: co myslíte vy??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21409
19.5.21 07:51

Není důvod odmítat PGT. Máš proto nějaký rozumný důvod? Ty máš evidentně malou ovariální zásobu, partner mizerný spermiogram. Bohužel celkem velká šance na nějakou genetickou vadu. Budeš mít jistotu, že ti zavedou jen zdravá embrya a ušetříš si spoustu nervů celé těhotenství. Navíc nebudeš platit kety embryí, která stejně nemají šanci na uchycení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2439
19.5.21 10:36

@Kkamelka Muj manzel ma morfologii 1% a nikdo nam pgt nenabizel…vubec nevim jak se to pohybuje cenove, ale pokud to neni v radu desitek tisic a sami vam to nabizeji, tak by asi nebylo na skodu si to nechat udelat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.5.21 13:39

@Janli není to tak, že bych odmítala. Pokud bych měla opravdu větší počet embryí, tak mi to dává smysl. Ale u toho jednoho a dvou si říkám, že pokud by nebyli geneticky v pořádku tak se asi stejně neuchytí. Navíc měsíc čekat na výsledky a cena kolem dvaceti tisíc. Už teď máme kalkulaci na cca 70tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21409
19.5.21 13:44
@Kkamelka píše:
@Janli není to tak, že bych odmítala. Pokud bych měla opravdu větší počet embryí, tak mi to dává smysl. Ale u toho jednoho a dvou si říkám, že pokud by nebyli geneticky v pořádku tak se asi stejně neuchytí. Navíc měsíc čekat na výsledky a cena kolem dvaceti tisíc. Už teď máme kalkulaci na cca 70tis.

A jaký je rozdíl v počtu embryí? Pořád to je o tom, že můžeš otěhotnět a na prvotrimestrálním screeningu zjistit, že čekáš postižený dítě. Myslíš, že se nemůže geneticky poškozený emryo uchytit? A co syndromy jako Down, Edwards, apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.5.21 13:58

@Janli jo, máš pravdu.. :oops: asi se na to prostě těším až moc, ale na tohle se asi vyplatí počkat. Promiň za stupidní dotaz, ale nemám se o tom moc s kým bavit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21409
19.5.21 14:04

Od toho jsme tady, aby sis o tom měla kde pokecat. Bohužel je to tak, že čím víc máš problémový zárodečný buňky jako vajíčka a spermie, tím je větší riziko genetické vady. Já měla z devíti folikulů šest embryí a jen jedno bylo geneticky v pořádku. Představa, že bych pětkrát nechávala zavést embryo bez šance na úspěch, je šílená. Při ceně 5-8tisíc za KET, bych vyhodila přes 25 tisíc. Takhle jsem otěhotněla na první dobrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
19.5.21 14:19

My u malé ovariální zásoby nedělali, nám doktor nedoporučil, že to pak oslabuje embrya :nevim:. Tak jsme dělali genetiku u sebe, že se pak případně udělá, jenom jestli něco vyjde. A žádnou nemoc nenašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
19.5.21 17:50

@Kkamelka Ahoj, :mavam: manžel má spatne hodnoty spermiogramu, PGT A nám tím pádem hradila pojišťovna. Zkus se zeptat, jestli vám to také v caru nedoporučí na pojišťovnu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.5.21 19:01

@Viktorka33 přes pojišťovnu to máme také, ale stejně tam doplácet budeme. Máme trošku dražší kliniku. Ale nevadí, holky mají pravdu, radši to nechat udělat než pak třeba zjistit problém v průběhu těhu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
19.5.21 19:09

@Kkamelka Určitě jsi se rozhodla dobře. Nám genetika embryí pomohla. :D Přeji, ať se zadari…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
28.5.21 23:14
@Viktorka33 píše:
@Kkamelka Ahoj, :mavam: manžel má spatne hodnoty spermiogramu, PGT A nám tím pádem hradila pojišťovna. Zkus se zeptat, jestli vám to také v caru nedoporučí na pojišťovnu… :think:

Ahoj, a proplatili Vám celé PGT? Nám teď budou posílat žádost na pojištovnu (naše první IVF, měla jsem 2× porod v 17tt kvuli VVV, doma mám zdravého klučíka) a i tak nám řekli, že máme počítat tak s 50.000, snad mysleli za celý cyklus. Dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
29.5.21 10:27

@ovce1 Ahoj, u PGT A si platíte biopsii embryí, to pojišťovna nehradí. A nas 1 IVF cyklus hrazeny pojišťovnou vyšel na cca 55 000 Kč (i s PGT. A). Gratuluji k synackovi a přeji mu brzo sourozence :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
29.5.21 15:54

Taky budeme doplácet za biopsii. Moje pojišťovna mi proplatí 4ks a partnerova pojišťovna (ZPŠ) žádost zamítla, ale prý je to u nich dost běžné.. a přitom se ta genetika dělá hlavně kvůli partnerovi :nevim: jinak za celý cyklus platíme 70tisíc. Takže se modlím ať to vyjde na první pokus :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
29.5.21 18:36

@Kkamelka A když se dělá hlavně kvůli němu, proč to jeho pojišťovna neproplati? :think: Ale i 4 embryjka na vyšetření určitě bude stačit k miminku. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat