Přítel nechce koupit nové auto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 09:44
Nechce koupit nové auto

Když přítel udělal řidičák, dostal od jeho dědy auto. Je to auto z roku 1997, takže si asi dokážete představit, co to je. Tuhá řadicí páka, záběr spojky skoro až u podlahy, rez, technickou prochází jen ze známosti…

V létě jsme se přestěhovali s přítelem na byt. Dostal od babičky přes sto tisíc ze stavebního pojištění. Dohodli jsme se, že přítel koupí po technické auto nové, protože ho tohle taky už začíná štvát a já bych ráda začala zase řídit (nemám k tomuhle autu moc důvěru a přítele štve, že nechci sednout za volant). Pokud neprojde, je to jasné. Pokud projde, tohle za pakatel prodá a do sto tisíc koupí nové.

Týden před STK přítele zastavila policie a samotný policajt mu řekl, že auto už určitě neprojde a smál se, co to ještě jezdí za veterán. Jenže, co se nestalo, auto zase (ze známosti) prošlo. Sice mělo napsáno pár závad (zdaleka to nebyly všechny, které mělo), ale prošlo. Od přítele táta tak auto opravil a sdělil nám, že si nové kupovat nemusíme, protože tohle ještě jede; přítelův bratr (automechanik) je zase stejného názoru jako já - opravit závady, za zhruba 20 tisíc ho někomu střelit na dojezd a koupit si nové.

Jenže přítel je na straně táty. Prý má pravdu a nic kupovat nechce. Jsem z toho nešťastná, neustále to doma řešíme. Nedokážu mu vysvětlit, že se může stát, že se prostě třeba někdy nerozjedeme a budeme bez auta ze vteřiny na vteřinu. Nevíte o nějaké „technice“, jak to příteli rozmluvit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 16.04.19 09:46

Kup si svoje :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 09:48

@Janli

Chtěla jsem, ale bylo mi řečeno, že nepotřebujeme dvě auta.

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 16.04.19 09:56

Uf no nevím co napsat, teda vím ale dostala bych ban
opravdu se ti zdá normální stěžovat si na auto a chtít nové když jsi do toho nedala ani korunu? víš co chod pěšky nebo busem

Anilutep
Nováček 4 příspěvky 16.04.19 09:57

Taky mě napadlou koupit svoje auto a vykašlat se na nazor chlapa, když ten kašle na tvůj ;) nevím jak jsi na tom s řidičskými schopnostmi, ale třeba na naučení je lepší staré auto, než nové - na starém tě aspoň nebude mrzet škrábanec. Pokud řídit umíš, vykašlala bych se na chlapa a auto si koupila sama, poradila bych se s automechanikem ať ti pomůže při výběru a přítel ať si jezdím veteránem :)

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 16.04.19 10:02

Můžeš prosím napsat o jaké auto jde a co by sis koupila ty?

Náměsíčná
Závislačka 4336 příspěvků 16.04.19 10:03

Jeho auto jeho peníze jeho volba. Pokud chceš auto kup si ho. Nevím jak jste spolu dlouho finance dohromady asi nemáte tak co řešíš. Bylo ti řečeno, že nepotřebujete dvě auta. Nemáš svoji hlavu? Chceš jezdit? Nechceš řídit ten vrak? Kup si svoje.

zudina
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 7 inzerátů 16.04.19 10:08

Za sto tisic byste stejne nic moc lepsiho neporidili- setrila bych na lepsi

zudina
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 7 inzerátů 16.04.19 10:10
@ka2ka píše:
Uf no nevím co napsat, teda vím ale dostala bych ban
opravdu se ti zdá normální stěžovat si na auto a chtít nové když jsi do toho nedala ani korunu? víš co chod pěšky nebo busem

No ja nevim ale me pritel auto koupil, nove. V dlouhodobrm vztahu by toto mel chlap zajistit

AnnieTRoj
Kecalka 263 příspěvků 16.04.19 10:11

Partner má Felinku po rodičích. Rok výroby 1999. Jsme rádi, že s ní mohl jezdit skoro pět let já se řídit bojím a s Felinku ani nemohu, nezařadím dvojku a čtyřku :D). Letos už technickou opravdu neprojde, je to šrotovníček. Tak kupujeme ojetinu, která nám snad minimálně dalších pět let vydrží (rozhodně to není šrot jako Felicie :D).
Máme peníze i na fungl nové auto, ale připadá nám to zbytečné, šetříme spíše na bydlení.
Na auto přispěji. Máme sice každý svůj účet, ale peníze společné.
Jsme moc rádi, že jsme Felinku měli (partner je i díky ní perfektní řidič). V 18 by na vlastní auto neměl a my díky ní mohli vyrazit kamkoliv na výlet nebo dovolenou.

Být tebou, tak bych navrhla, že přispěji.

lachtanice86
Echt Kelišová 7638 příspěvků 16.04.19 10:11

Kup si svoje nebo chod pěšky.

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 16.04.19 10:12

Kup si vlastní a mas po problému. Jeho peníze, jeho auto, jeho volba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 10:13

Jsme spolu osm let, finance máme společné. Nabízela jsem se, že přispěji, přítel nechtěl. Peníze má. Máme v plánu si pořídit dvojkovou Octavii a nebo Volkswagen Passat. Řídit umím, ale neřídím tohle auto.

zimniden
Kecalka 109 příspěvků 16.04.19 10:13

A co takhle argumentovat bezpečností? Řekni, že se o sebe bojíš v takovém vraku, které tě sešrotuje i při malém ťuknutí. Prostě pojízdná rakev…

lachtanice86
Echt Kelišová 7638 příspěvků 16.04.19 10:15
@Anonymní píše:
Jsme spolu osm let, finance máme společné. Nabízela jsem se, že přispěji, přítel nechtěl. Peníze má. Máme v plánu si pořídit dvojkovou Octavii a nebo Volkswagen Passat. Řídit umím, ale neřídím tohle auto.

No spíš ty máš v plánu pořídit…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama