nechce spát ve spacím pytli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 19.12.09 09:20
nechce spát ve spacím pytli

Můj mrňousek nechce spát ve spacím pytli, když ho do něj dávám tak tak příšerně řve, že to radši vzdám.A nebo ho tam dám a stejně vyndám, protože v něm fakt vyvádí..Nejraději usíná tak, že stojí v postýlce, kouká ven, zničehonic padne a spí :lol:
Problém je v tom, že poslední dobou se v noci snad každýyh 10minut odkopává :evil: A já se samozžejmě budím ze zvyku, jen abych ho přikrývala :evil: Má sice teplejší pyžámko, ale stejně..Spát v noci nepřikrytý, když je venku taková zima??Bydlíme v paneláku a samozřejmě se topení v 11h vypne a do rána je zima..
Prosím poraďte..

Reakce:
tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 19.12.09 09:56

Ahoj Hanulko, já mám stejný problém, taky mi ve spacím pytli Tonička nechce spát. Je hodně pohyblivá a jak jí to omezuje v pohybu, tak to nechce. Zkoušela jsem jí do toho dávat už dřív, ale fakt se jí to nelíbí, rozčiluje se, takže o nějakém spinkání nemůže být řeč. Z pod peřiny se mi odkope, tak topím v ložnici víc, tak na těch 22 a objednala jsem si bodýčka z merino vlny, které budu dávat pod overálek. Jinak mě nic nenapadá. Třeba někdo něco poradí.

helik
Kelišová 5811 příspěvků 19.12.09 10:19

Myslím že děláš z komára velblouda a optimální teplota na spaní je 18C Moje dcery taky nikdy nechtěly pytel a odkopání je normální, myslím že jim je vedro. Já to řešila overalem, takže froté overal vyřeší tvůj problém.

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 19.12.09 10:30

Malý nám ve spacím pytli taky nikdy nechtěl spát. Pak jsem zjistila, že se mu líbilo v zimní kombinéze :roll: - potřeboval asi tu kapuci, to vždy jen zavrtěl hlavičkou a do 5ti minut byl beze řvu tuhej. Tohle bylo cca od 2 měsíců do půl roku.
Pak už začalo být teplo, tak jsme ho to museli odnaučit. A pak začal usínat na břiše. Což sice asi není nejbezpečnější, ale mu se to líbilo - a já se mu nedivím, taky tak ráda usínám…
Odkopávání - loni jsme řešili dvěma overálkama, letos má termotriko pod pyžámkem, ponožky nedávám. Nohy má teda studený, ale když je mu fest zima, tak se v noci i přikryje sám nebo aspoň nohy strčí pod peřinu a polštář (podle toho jak je zrovna v posteli otočenej :lol: ) a nemocnej z toho není. Topíme v noci na 21.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 19.12.09 11:16

Tak ji víc obleč. Dej třeba 2 overálky na sebe. A budete spokojené obě.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 19.12.09 11:30

Hanulko, a co nějak „zatížit“ boky peřiny? My máme takového plyšáka přes kraj postýlky - visí mu dovnitř hlava a přední nohy. Tak vždycky tu peřinu strčím po něho a neodkopává se. Ale nevím, jak moc je tvůj mrňous razantní :mrgreen:

Helik, teda nevím, vím že se to s 18° říká (no, já to znám vlastně s 19°C), ale mně je zima už při dvaceti a kdybych měla být ještě nepřikrytá, tak bych asi zmrzla :lol: Ono je to ideální teplota, ale s přikrytým člověkem, kterému čouhá jenom hlava, ne odkopaným kojencem… :nevim:

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 19.12.09 12:33

Přesně tak Anguo, já být nepřikrytá, tak je mi pěkná kosa.Já musím být přikrytá až po hlavu :-) Myslím, že zatížit boky peřinky u nás nemá šanci. On klidně se zavřenýma očima leze po postýlce, klidně přeleze i na druhý konec postýlky, lehne si do rohu a peřinka je úplně na druhým konci postýlky..Napadlo mě, že bych ho mohla stčit do pytle nějak šetrně až usne, snad se nevzbudí..

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 19.12.09 13:45

Angu, vystihla jsi to přesně :palec: Taky si myslím, že 18 stupňů je ideální teplota, ale každé dítě je jiné! Já na tyhle „tabulky“ už jsem fakt alergická. No ono je to asi jednodušší, se řídit nějakým ideálem, než se snažit přizpůsobit potřebám dítěte. :-P

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 19.12.09 13:46

hanulko, já často najdu Toničku lezoucí po peřině :roll: Taky by u nás zatížení neobstálo, je totiž děsně čilá. :mrgreen:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 19.12.09 14:04

Spací pytel holky neměly a všechny mi jako maličké spaly na peřině - já si řekla, že ony přece vědí líp, jak jim je dobře a neřešila jsem to…
Máme v ložnici fakt zimu, ale nijak nemocné nebyly, nástup do školky i školy v pohodě a všechny se naučily velmi brzy přikrývat :)

L.

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 19.12.09 19:33

Moji kluci spali oba ve spacích pytlích do doby, než si je sami sundali. A protože máme pidi ložnici,v okně musí být aspoň škvírka i v zimě, netopíme, spali zásadně vyhrabaní a odkopaní na přikrývce, dostali na pyžamko teplý fleesový overal, na to deku. Byli v teple a já přestala celou noc přikrývat.I když se vyhrabali z deky, nikdy nebyli studení.

pepro- kombinézku jsem dávala novoškovi, protože jsem zjistila,že stačilo zapnout zip a už zavřel oči.Bylo to jako kouzelné zaklínadlo a chodila se na to dívat celá rodina :lol: .A spal i několik hodin.Miloval zavinování a teplo.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17065 příspěvků 19.12.09 19:55

Taky to resim,ve spacaku mi prestala spat..sice je hezky,ze 18 stupnu je ideal,ovsem kdyz k Eme v noci vstavam,je jak kus ledu,prestoze ma pod overalkem jeste bodycko..ja spim ve frote pyzamu a kdyz vystrcim ruku z pod periny,mrznu

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 19.12.09 20:02

Taky bych zkusila fleesový overal, na MMB se dá bez problémů koupit až do velikosti 104.
Ale osobně bych tedy v teplotě 18 stupňů spát nechtěla, pro mě je ideální 21 a stejně musím být přikrytá až po bradu.:-) Natož pak odkopaná ve slabém pyžamu.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 19.12.09 21:07

Tak to asi nemáme takového cestovatele - nejvíc cestuje, když se mě snaží vytlačit z postele (když spí u nás) :lol: V postýlce je to v pohodě…

Lesi, to máš asi taky kus pravdy - pamatuju si, jak jsem jako dítě strašně nesnášela, že nás děda furt chodil přikrývat :lol: Vykopala jsem si ideální přikrytí, aby mi bylo akorát a on pak přišel a přikryl mě :lol: Myslel to dobře :hug: , ale akorát mě tím vždycky probudil a já jsem se pak musela vykopávat znovu ven :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >