Nechci jít za svědka

Anonymní
19.1.20 13:41

Nechci jít za svědka

Dobrý den, prosím o zachování anonymu.
V létě se bude má kamarádka vdávat, nejsme nejlepší přítelkyně. Ona moc kamarádek nemá a chce, abych jí šla za svědka. Já nemám ráda svatby, sama jsem měla malou svatbu.
Tohle bude obrovská svatba(ženich má spoustu kamarádů, které tam chce mit).
Já to svědectví chci odmítnout, hlavně proto, že tam budu mít své děti a nemůžu běhat kolem nevěsty a na druhou stranu nejsem typ, který by svatbu řídil, chystal zábavu pro hosty atd.
Neumím to a ani to nemám ráda.
Má otázka zní, zda je to hodně trapné? Řeknu to kamarádce po pravdě, jak to je. Ale nejdřív chci vědět, zdá Jé to neslušné?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
230
19.1.20 13:43

Neslušné by bylo dlouho mlžit. Lepší jednat hned, aby kamarádka řekla někomu jinému :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857

A už jste ji to odkyvla? Pokud jste jednou rekla, že půjdete, tak to teď měnit blbý je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4645
@Anonymní píše:
V létě se bude má kamarádka vdávat, nejsme nejlepší přítelkyně. Ona moc kamarádek nemá a chce, abych jí šla za svědka. Já nemám ráda svatby, sama jsem měla malou svatbu.
Já to svědectví chci odmítnout, hlavně proto, že tam budu mít své děti a nemůžu běhat kolem nevěsty a na druhou stranu nejsem typ, který by svatbu řídil, chystal zábavu pro hosty atd.
Má otázka zní, zda je to hodně trapné? Řeknu to kamarádce po pravdě, jak to je. Ale nejdřív chci vědět, zdá Jé to neslušné?
Děkuji [/citace
Je to neslusne, kamaradka ti nic neudelala a nevim proc by jsi mela svatbu ridit jak si ma to prisla
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.20 13:45

Měla jsem jít v létě taky za svědka. Odmítla jsem. Vysvětlila jsem ji setrne svoje důvody ( stejne jako ty) a kamarádka to pochopila. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5446
@Anonymní píše:
Děkuji

Určitě to řekni. Velka svatba vyžaduje nadšeni a velké nasazení svědka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7396

Když to bude velká svatba, tak navrhnout kamarádce, ať si domluví koordinátora svatby, dělají to profi firmy, ti zajistí vše okolo, včetně zábavy a ty můžeš jen odsvědčit a věnovat se dětem, případně se vytratit dřív s výmluvou na děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14247
19.1.20 13:46

Neni to neslusne. Ale rekni ji to tak, jak jsi to tady napsala, co nejdrive. Ona oslovi nekoho jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11056
19.1.20 13:46

Já bych to s kamarádkou probrala. Ne jí říct „sorry, nejdu“ (to by mě od nejlepší kamarádky taky zamrzelo), ale vysvětlit, co je problém. A třeba na něco přijdete.

To se o děti nemůže postarat ten Tvůj?
A na zábavu třeba pověřit ženichova svědka nebo nějakého člena rodiny? Pokud tam bude někdo aktivní, třeba bude rád, že se může realizovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
19.1.20 13:47

A o děti se nemůže ten jeden den postarat tatínek? Bude tam i druhý svědek, ten může obstarávat zábavu. Odmítnout samozřejmě můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.20 13:47

Ja kdyz se vdavala měla jsem 3× zmenu svědka. Nejdřív jsem chtěla sestru ta odmítla ze bude radsi v davu. Pak kamarádku z dětství ta ze ma malé děti musí být s nimi a navíc bydli daleko. Pak znamou co byla aktivní jen přes chat a nakonec to zrušila ze jede na dovolenou. Takže mi sla manželka svedka muze. Takže za me říct nez pak být všichni nastvany kord kdyz čeká od tebe pomoc a organizaci.

• Citovat
  • Nahlásit
2333
19.1.20 13:48

Kamarádce vysvětli, že se jí tam ráda půjdeš podepsat, ale bohužel na další případné povinnosti nebudeš mít kapacitu, ať si to ještě promyslí. A není pravidlo, že svědci dělají zábavu, všechno je na domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
19.1.20 13:56
@Anonymní píše:
Já to svědectví chci odmítnout, hlavně proto, že tam budu mít své děti a nemůžu běhat kolem nevěsty a na druhou stranunejsem typ, který by svatbu řídil, chystal zábavu pro hosty atd.
Děkuji

No a to opravdu po tobě chce? Nic takové jsem osobně po svém svědkovi teda nechtěla, ani mě to nenapadlo. Svatbu a zábavu jsme si zorganizovali sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25120
19.1.20 13:58

Nejprve bych si zjistila, co od svědkování očekává - jestli takový ty organizační věci, tak bych jí řela, že jí máš ráda, ale že na to nemáš čas, necítíš se na to atd. Pokud bude chtít jenom odsvědčit a tu zábavu obstará někdo jiný, tak bych jí to odsvědčila :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31090
19.1.20 13:58
@Anonymní píše:
Děkuji

Ano, je to trapné. Nebudeme si hrát na to, že ne. :nevim:

Pokud někoho žádám o to, aby byl svědkem na svatbě, jistě věřím, že naše přátelství nebo vztah, pokud jde o příbuzného, je určitého druhu. V případě odmítnutí je jasné, že jsem to odhadla špatně a to prostě zamrzí.

Prostě kvůli ní nechceš vystoupit ze své komfotní zóny. :nevim:

Na druhou stranu, pokud fakt nechceš, řekni jí to, co nejřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat