Nechci mít jedináčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 11:57
Nechci mít jedináčka

Když sme se s manželem seznámili, pamatuju si jako by to bylo ted, jak říkal, že má hrozně rád děti a že vždy bude chtít minimálně dvě. Rozuměli sme si, hcodili spolu, časem se vzali a pořídili dítě. A ejhle. I když jako táta je dobrý. S malou si hraje a zajistí nás. Řekl mi, že druhé nechce, že se chce v životě už někdy vyspat. Přitom spí celou noc akorád stává po 5 hod no. Já už si zvykla.
Vidí u jiných kolegů že mají domy, tak chce taky dům. Zatím žijeme v bytě 2+1. Vyjel na mě s tím, že pokud chci dítě tak nebude barák. Asi jako, že nebudou peníze. Přitom skoro milion už máme svuj a on vydělává okolo 35 000,–.
Když sem znovu zkoušela přemlouvat s tím, že nechci aby malá byla jedínáček, že by sama chtěla sourozence. Řekl za dva roky, při tom vím, že to řekl jen aby mě odbyl a po 2 letech mi stejně řekne že už je mu 40 a je na to starý.
Dost mě to mrzí, proto že jedináčka v žádném případě nechci a stejně to „nejhorší“ s dítěte, stejně musím snášet já. Tím myšleno porod, noční vstávání, kojení atd)
celkem mě mrzí, že už myslí převážně na sebe a na své pohodlí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18714 příspěvků 06.02.18 12:01

A kolik je dítěti? My jsme se třeba oba oklepali až po třetím roce a až teď skoro v 5 jsme si řekli, že zkusíme druhé.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 06.02.18 12:02

Opravdu to všechno snášíš jen ty? Jinak je všechno naprosto stejné jako před dítětem? Asi ne, že.
Když se žena rozhodne, že stačí jen jedno, je to v pořádku, když už se na to necítí chlap, je to bídák.
Co dělat? Netlačit na pilu, nechat to chvíli plavat a zase si o tom v klidu a racionálně promluvit.
Jak říkal Zeman ne, jen idiot.ot nemění názory.

markyj
Závislačka 3957 příspěvků 06.02.18 12:10

A netlačíš na manžela moc???

reny14
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 06.02.18 12:11

A on vstává v 5 do práce nebo v 5 s dítětem?

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 06.02.18 12:13

Já bych taky nikdy jedináčka nechtěla, je to nejhorší pomsta rodičů na dítěti, které se mohou dopustit(když pominu některé patologické jevy).
Ta podmínka s domem je směšná, ale já bych na ni klidně přistoupila, ten by asi pěkně zíral.

markyj
Závislačka 3957 příspěvků 06.02.18 12:15

@Sany80s tak s tím nesouhlasím

terinka4444
Hvězda diskuse 65773 příspěvků 06.02.18 12:16

Mně přijde značně nefér, pokud se dopředu partneři domluví na dvou dětech, aby z toho jeden cukal. Ano, mlže se stát, že oba potom vyhodnotí, že druhé nechtějí, fajn. Ale pokud dopředu je domluva dvě děti, tak ten, co si to rozmyslí by měl dodržet dohodu. Stejně jako když ten druhý bude chtít tři děti a dohoda byly dvě, holt smůla. Aby jeden rozhodl, že jedno stačí a druhého takto postavil před hotovou věc, to je hnus, pokud při budování vztahu byla dohoda dvě děti. Protože třeba já bych nebudovala vztah s někým, kdy by chtěl jen jedno dítě.

Venetia
Vesmírná mluvilka 33740 příspěvků 06.02.18 12:18
@Sany80s píše:
Já bych taky nikdy jedináčka nechtěla, je to nejhorší pomsta rodičů na dítěti, které se mohou dopustit(když pominu některé patologické jevy).
Ta podmínka s domem je směšná, ale já bych na ni klidně přistoupila, ten by asi pěkně zíral.

To nevim proc? Ja jsem ze tri deti a chtela jsem jen jedno.

warita
Kelišová 7132 příspěvků 06.02.18 12:19
@reny14 píše:
A on vstává v 5 do práce nebo v 5 s dítětem?

no a neni to jedno? To jako aby pan nevstaval vubec? My to mame tak, ze k male vstava v noci manzel. Dokud byla male miminko, tak jsme se stridali a ted, kdyz v noci pobrekne a potrebuje pohladit po hlavicce nebo dat dudlika, vstane manzel.

Verun83
Echt Kelišová 8398 příspěvků 33 inzerátů 06.02.18 12:20

A kolik ti je? Jako jestli te tlaci cas, nebo muzes jeste pockat. A v tech 5 vstava proc?

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 06.02.18 12:21
@Venetia píše:
To nevim proc? Ja jsem ze tri deti a chtela jsem jen jedno.

Protože pak veškeré povinnosti a veškerá očekávání, které rodiče mají, leží pouze na jednom dítěti a to je peklo.
Naprosté peklo. A to i v případě, že ti rodiče jsou hodní a soudní.

markyj
Závislačka 3957 příspěvků 06.02.18 12:22

@Sany80s tak třeba máš špatnou zkušenost, ale neházej všechny jedináčka a všechny rodiče do jednoho pytle

luloinka
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 06.02.18 12:22

Já taky chtěla velkou rodinu, teď čekám třetí, řekla bych mu fajn barák mi může políbit, chci dítě. Co by řekl? Mimochodem my jsme taky ve 2+1 a domek chceme a vím že v horizontu 5 let to dopadne.

Verun83
Echt Kelišová 8398 příspěvků 33 inzerátů 06.02.18 12:22
@warita píše:
no a neni to jedno? To jako aby pan nevstaval vubec? My to mame tak, ze k male vstava v noci manzel. Dokud byla male miminko, tak jsme se stridali a ted, kdyz v noci pobrekne a potrebuje pohladit po hlavicce nebo dat dudlika, vstane manzel.

Me by nenapadlo manzela posilat v noci ze spanku k diteti. Ale on chodi spat po pulnoci. Kdyby jeste vstaval k diteti, byl by hotovej.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama