Nechci očkovat své dítě proti TBC

22
11.2.21 16:38

Nechci ockovat své dítě

Dobrý den..mám 3 měsíční miminko a nechci ho nechat ockovat proti tuberkuloze..když jsem byla v porodnici tam mi daly vypsat papir kvuly tomu ze přítel je rumun a rekly mi ze by bylo lepší nechat malého ockovat ale ze je to na mě jestly budu chtít nebo ne…dneska jsem byla u dětské lékařky a ta mi řekla že ho budou na to ockovat v 6 měsících a ze nás pošle tam kde to dělají..já rekla ze malého ockovat nechci…ona mi rekla ze budu muset…co teď dělat opravdu nechci aby malého ockovaly :(..dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31927
11.2.21 16:43
@Annacilda píše:
Dobrý den..mám 3 měsíční miminko a nechci ho nechat ockovat proti tuberkuloze..když jsem byla v porodnici tam mi daly vypsat papir kvuly tomu ze přítel je rumun a rekly mi ze by bylo lepší nechat malého ockovat ale ze je to na mě jestly budu chtít nebo ne…dneska jsem byla u dětské lékařky a ta mi řekla že ho budou na to ockovat v 6 měsících a ze nás pošle tam kde to dělají..já rekla ze malého ockovat nechci…ona mi rekla ze budu muset…co teď dělat opravdu nechci aby malého ockovaly :(..dekuji

Povinnost je to, pokud je Rumunsko aktuálně na seznamu zemí s vysokým výskytem TBC. Jestli to tak je, nebo není, zjistíš na své zdravotní pojišťovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19901
11.2.21 16:44

@Annacilda Ty jsi rodič. Ty máš za dítě zodpovědnost, a pokud očkovat nechceš, pak tě nikdo nemůže nutit.

určitě máš načteno a máš relevantní argumenty proč ne. Tak bych to tak Dr. přednesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1377
11.2.21 16:44

Tak neočkuj no, když si myslíš že tomu rozumíš líp. Akorát v těchhle východních zemích ta tuberkulóza je relativně rozšířená, tak jestli to ten malej nešťastník nedej Pánbůh chytí, budeš si moct gratulovat, jak úžasná matka jsi :nevim: Ale tvoje dítě, tvoje volby, tvoje zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7204
11.2.21 16:49

Předpokládám, že případné léčebné výlohy, pokud by to dítě chytlo, si budeš platit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50272
11.2.21 16:50
@Pruhovaný_mýval píše:
Tak neočkuj no, když si myslíš že tomu rozumíš líp. Akorát v těchhle východních zemích ta tuberkulóza je relativně rozšířená, tak jestli to ten malej nešťastník nedej Pánbůh chytí, budeš si moct gratulovat, jak úžasná matka jsi :nevim: Ale tvoje dítě, tvoje volby, tvoje zodpovědnost.

A ona se s dítětem stěhuje do Rumunska? Nebo proč na ní takhle útočíš? :think:

Na místě zakladatelky bych očkování asi nedala. Tedy pokud nemá v úmyslu se s dítětem natrvalo odstěhovat do Rumunska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.2.21 16:51

Já mám sestrenku..má taky deti z rumunem a nemusela ockovat.. moje kanárka taky ta o tom očkování vůbec nic nevěděla..
Nevím jestly pak nebudou nějaké problémy ze jsem malého na to ne ockovala..ale co jsem cetla atd tak opravdu nechci..a prijde mi to uz moc tak malé miminko a každou chvily nějaké očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
11.2.21 16:53

@Annacilda Pokud se u dítěte projeví TBC, dala bych ti léčbu k úhradě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7204
11.2.21 16:54
@lucenka píše:
A ona se s dítětem stěhuje do Rumunska? Nebo proč na ní takhle útočíš? :think:Na místě zakladatelky bych očkování asi nedala. Tedy pokud nemá v úmyslu se s dítětem natrvalo odstěhovat do Rumunska.

Ona se nemusí ani do toho Rumunska stěhovat. V ČR často mají TBC ukrajinci, Vietnamci. Pokud půjde dítě do školky a bude tam mít nějakého takového spolužáka/spolužačku je pravděpodobnost, že to chytne. Naše pediatra na toto očkování posílá všechny bez rozdílu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
11.2.21 16:55
@Annacilda píše:
Já mám sestrenku..má taky deti z rumunem a nemusela ockovat.. moje kanárka taky ta o tom očkování vůbec nic nevěděla..
Nevím jestly pak nebudou nějaké problémy ze jsem malého na to ne ockovala..ale co jsem cetla atd tak opravdu nechci..a prijde mi to uz moc tak malé miminko a každou chvily nějaké očkování

Ty jsi něco četla, lékař na to studoval 6 let, dělal atestace a celoživotně se povinně vzdělává. Tak gratuluji, že tomu po pár článcích, předpokládám kvalifikovaných článcích z bulváru, dobře rozumíš a dokonce líp než doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.2.21 16:56
@lucenka píše:
A ona se s dítětem stěhuje do Rumunska? Nebo proč na ní takhle útočíš? :think:Na místě zakladatelky bych očkování asi nedala. Tedy pokud nemá v úmyslu se s dítětem natrvalo odstěhovat do Rumunska.

@lucenka
Ne ne..určitě budeme tady v CR..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50272
@janickaIII píše:
Ona se nemusí ani do toho Rumunska stěhovat. V ČR často mají TBC ukrajinci, Vietnamci. Pokud půjde dítě do školky a bude tam mít nějakého takového spolužáka/spolužačku je pravděpodobnost, že to chytne. Naše pediatra na toto očkování posílá všechny bez rozdílu.

Kdyby byla tubera v ČR tak moc rozšířená, tak by se u dětí nerušilo plošné očkování ;)
A tedy moje dítě chodilo ve školce do třídy s Vietnamkou, ve škole je má taky a přesto očkovaný na tuberu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19901
@janickaIII píše:
Ona se nemusí ani do toho Rumunska stěhovat. V ČR často mají TBC ukrajinci, Vietnamci. Pokud půjde dítě do školky a bude tam mít nějakého takového spolužáka/spolužačku je pravděpodobnost, že to chytne.Naše pediatra na toto očkování posílá všechny bez rozdílu.

To jako fakt??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.2.21 16:58

@Kipa22
Proč to teda zrušily to očkování?
Ze to teď není povinné?
Já to četla od maminek které s tím mají zkušenost a sami rekly ze uz nikdy víckrát…a nějací doktoři to sami odmítají dávat tak malém dětem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50272
11.2.21 16:59
**@Kipa22 píše:
@Annacilda Pokud se u dítěte projeví TBC, dala bych ti léčbu k úhradě.

A dala bys tu léčbu k úhradě i všem dalším, co nedají v ČR nepovinné očkování? :think: **

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat