Pokračovat v prevenaru 13?

157
7.2.21 21:37

Pokračovat v prevenaru 13?

Zdravím, jsem úplně nejaka bezradna. Syn ma jit zitra na druhou dávku Prevenar13. A taky ma jit tento tyden na EEG (vylouceni epilepsie atd) a me se ho nechce ockovat dokud nebudu vedet jestli je v pořádku (jako že doufám ze ano). Vysledky budu mit az tak za 3 tydny. Na neurologii jsem se nedovolala, aby mi poradili. Doktor rekl ockovat. Me se to nejak ale nelibi mam strach. Ted to je 2 mesice od te prvni prece tam musi byt nějaká rezerva když se nemá davat driv nez za 2 mesice. Když jsem se ale ptala doktora tak mi rekl, ze mu to propadne. Tak jsem si rikala jestli ho pak neockovat znovu po 1.roce kdy se dávají uz jen 2 dávky pokud bude v pořádku. Na pocet injekci to vyjde stejně jak kdybychom teď pokracovali. Vim ze bych musela hradit plnou cenu, o penize mi nejde. Jde mi jen o jeho dobro. Vim ze pneumokoky jsou nebezpecny ale my jsme bez toho taky prezili a navíc ted jsme kvuli tomu debilnimu covidu furt doma. Navic se uplne necejtim dobře (ale může to byt unavou maly me nenechá moc vyspat) a malej je posledni dny spavejsi, ale jen pres den v noci bohužel ne. Clovek si ani nemuze byt jistej jestli na nej neskocil ten blbej covid. Prostě neco mi říká porad at mu to zitra nedávám. Nebyl nekdo v podobne situaci? Nevíte jak je to s tim Prevenarem a tim rozestupem? Pry by zo to udajne melo jit mit tam vetsi rozestup, ale nemuzuti najít nikde napsané. Diky za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
162
7.2.21 21:45

Rozmezí jsou minimálně dva měsíce, maximum jsem se nikde nedočetla. :nevim:
Proč jdete na vyšetření na neurologii? Jaké máte komplikace? Osobně bych s očkováním taky počkala na výsledky. Takhle jak to píšeš se mi spíš zda, že doktorovi zbyla vakcína v lednici… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
7.2.21 21:54

Taky bych pockala na EEG. Drzim palce, at je v poradku. Nam vysledky poslala doktorka do druheho dne mailem, ale chapu, ze na kazdym pracovisti to trva jinak dlouho.

A Prevenar druhou davku jsme odkladali kvuli viroze dokonce dvakrat. Syn mel jit koncem srpna a sel az na prelomu zari a rijna. To uz pediatra skripala zubama, ale o tri tydny odlozit by dle meho nemel byt problem. Ja bych pediatrovu rekla, ze to chci posunout do vysledku EEG

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
7.2.21 22:11

@Lizzie001
Zacal divně kroutit rucickama. Ja pevne doufam ze je to jen forma jeho projevu, ale neurolozka ho radsi poslala na to EEG, rikala ze to nemusí byt nic ale může např ta epilepsie… Od ty doby jsme z toho na nervy a to jsem věřila, ze to nic neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
7.2.21 22:15

@Mutlice
Taky nechapu proc az za 3 tydny… A taky si myslim ze by to melo jit posunout, kdyby byl nemocný tak mu taky nic jinyho nezbyde. Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
7.2.21 22:23

Určitě bych očkovat nedala když má takové potíže. Doktor z toho má asi peníze… My jsme odkládali dlouho nic nepropadlo. Ale třetí dávku už jsem odmítla. První mě špatnou reakci u druhé dávky doktorka řekla že mu mám dat nurofen a i tak řval a bouachal se do hlavy že jsem byla k smrti vyděšená a naštvaná na sebe.
Třetí dávku zase lékařka přemlouvala že už je zase větší… No ani náhodou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
8.2.21 07:25

Po 2. roce az do dospělosti stačí dokonce pouze jedna dávka pro kompletní ochranu ;) nenechej ho očkovat, dej rozhodne na svoji intuici. Je to tvoje dítě, doktor ať se naockuje sám, když se mu to tak libi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
8.2.21 10:39

Holky diky moc jste mi pomohly. Jsem ráda ze nejsem teda jen plasan jak rika muj manžel. On prostě řekne, ze mu nic neni a hotovo. To ja taky doufam, ale jistotu nemám. Zavolala jsem tam a posunout nakonec lze jen mi to prej nemusi proplatit pojišťovna. To je mi uplne jedno. Takže dikybohu pujde az jestli bude EEG v pořádku. Oni jsou tam zvyklí tlačit vsechno kvuli pojišťovně. Doktor pokazdy řešil aby jsme stihli bexsero a ja mu pokazdy musela rict, ze ted v prvnim pul roce mu ho rozhodně davat nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat