Nechci se vdát

Anonymní
17.4.21 22:16

Nechci se vdát

Zdravím všechny emiminačky ;)

Nechci se vdávat. Nestojím o to. Máte to někdo taky tak? S partnerem spolu budeme pomalu 10 let. Rodina naznačuje, ptá se na to, kdy budeme svoji. Je to standart? Musí lidé mít sňatek i když to spolu myslí vážně. Jaké jsou nevýhody žití na „psí knížku“? :think:

Jsem ráda, že mě partner nepožádal. Zná můj postoj. I tak mě děsí, co kdyby náhodou… Musela bych nabídku přijmout, abych nezničila vztah?! :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
709
17.4.21 22:21

A jake k tomu mas duvody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
17.4.21 22:23

No tak se nechceš vdát, no a? Já nechápu, že z toho někdo dělá vědu, od mamky ségra žije už 35 let ze strejdou na " psí knížku" a nikdo to neřeší. Já nevím, proč pro některé je sňatek povinnost :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
17.4.21 22:23

Ale prosím tě vzít nevzít. A co by se stalo tak strašlivého kdyby jsi mu řekla své ano? Rodinu plánujete? Ani poté bys nechtěla aby jako rodina jste měli všichni stejně příjmení?
Jsem se svým mužem 9 let požádal mě týden po tom co jsem mu oznámila že jsem těhotná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7459
17.4.21 22:31

Tak rodině normálně řekni, že svatbu nechcete, ne? V dnešní době fakt pochybuju, že to někomu bude tolik divné a i kdyby, je to jen vaše věc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4253
17.4.21 22:34

Výhody, třeba dědění a případně další dávky v případě neštěstí, zastupitelnost v různých situacích, v nemocnici, stejne příjmení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2394
17.4.21 22:38

Řekla bych že některé vyřizování při psí knížce je horší než v manželství.

Např. Dědictví chlap si kvůli tomu vzal v 70 letech druhou ženu. Kdyby to neudělal vše by sdědili děti (z původního manželství) kdyby umřel a i přesto že byly spolu 20 let ona by prostě ostrouhala. Dnes asi lze vyřešit závěti jen je to další obchůzka na vic

Příjmení není společné co po tom děti? Či budou mít Příjmení, pokud manžela, budeš všude s jiným kmenem pořád muset vysvětlovat že jsi jejich matka (ve škole, školce, při objednání k lékaři).

Do porodnice musí být na víc papír z matriky o dohodě o příjmení.

Mě by to za to vysvětlování asi nikdy nestálo. :nevim: ale pokud ti to neva tak asi není problém. Zajima me co vidíš za výhody v tom žít na psi knížku? Proč je svatba problém?

Příspěvek upraven 18.04.21 v 07:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5172
17.4.21 22:49

Tak dnes už na tom nic není, na psí knížku už je norma.
Spíš mě překvapuje, proč nechceš. Nějaký důvod?
Tam je důležité, pokud chcete děti, abyste se domluvili, po kom se budou jmenovat, aby tě třeba nemrzelo, že mají jiné příjmení ( a aby to časem nemrzelo i je) a pak si taky nějak zjistit ty věci kolem dědění. Když už budou děti, tak je to jiné, než když jste sami dva. I kdyby se mu něco stalo a tys zůstala sama s dětmi, tak aspoň ten blbý vdovský důchod, třeba.
Jinak to, jestli máš nebo nemáš papír tu kvalitu vztahu nijak nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
17.4.21 22:55
@Anonymní píše:
Zdravím všechny emiminačky ;)

Nechci se vdávat. Nestojím o to. Máte to někdo taky tak? S partnerem spolu budeme pomalu 10 let. Rodina naznačuje, ptá se na to, kdy budeme svoji. Je to standart? Musí lidé mít sňatek i když to spolu myslí vážně. Jaké jsou nevýhody žití na „psí knížku“? :think:

Jsem ráda, že mě partner nepožádal. Zná můj postoj. I tak mě děsí, co kdyby náhodou… Musela bych nabídku přijmout, abych nezničila vztah?! :zed:

Ten postoj plně chápu, navíc prstýnek prý snižuje krevní oběh. :mrgreen: Rodinu nechte být, ať si říkají, co chtějí. Je to Váš život.

Výhody manželství jsou sepsané třeba zde .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 23:08
@Anonymní píše:
Zdravím všechny emiminačky ;)

Jsem ráda, že mě partner nepožádal. Zná můj postoj. I tak mě děsí, co kdyby náhodou… Musela bych nabídku přijmout, abych nezničila vztah?! :zed:

s pritelem spolu budeme letos 13let, máme dve děti a manželé nejsme a nebudeme, oba na to máme stejný názor.. joo kdyby v době kovidovy slo oddat online tak do toho jdeme :mrgreen: ale jinak o tu saskarnu nestojíme.. skorotchán o tom už párkrát mluvil a musím říci, že to mě odradilo totálně :oops: kdyz bych se měla vdát, tak asi tajně a jako svědky úplně cizí lidi :oops: jdou na mě mdloby z představy svatby, jak na nás všichni ziraj, fotej.. pak polibek před rodinou :zed: nee, za ty nervy nám to nestojí..
s příjmením u dětí problém nemám vůbec, v dnešní době je to úplně normální a nikdo to neřeší, a upřímně, ani se mi pritelovo příjmení moc nelíbí a ráda si nechám svoje :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
25155
17.4.21 23:10

Já se vdávat nechtěla. Přišlo to až s prvním těhotenstvím, ale počkala jsem si až do toho druhého těhotenství. Brali jsme se tedy po 10 letech, když jsem čekala druhé dítě. Chtěla jsem mít stejné příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53465
17.4.21 23:14

My jsme v tomhle strašně staromódní :lol:. Takže první byla svatba, pak bylo dítě atd…

Se neberte, když nechcete. Důležité je, že se pár shodne. Dospělí lidé snad umí jasně říct, že o svatbu nestojí, nepovažují ji za důležitou a tečka.
Komu se to v okolí nelíbí, ať si škubne ploutví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
17.4.21 23:19

Vdávat jsem nikdy nechtěla. Stejně jako mít děti. No nějak se stalo, že už obojí proběhlo. Manžel mě už jednou požádal, odmítla jsem, zůstal se mnou. Znal můj postoj, ale po 10ti letech ho nějak dohnal tlak okolí. Nakonec jsem ustoupila i v těch dětech, vzali jsme se těsně před narozením prvního po 14ti letech. Žádná žádost neproběhla, prostě jsme se domluvili i když trošku mě dotlačil. Svatba byla ve 4řech za 5minut hotová. Manželství je hlavně majetkové uspořádání a ano dá se žít prostě na psi knížku. Je však třeba více myslet při pořizování majetku a my měli i závěť, kde jsme jeden druhému odkázali to, co jsme spolu pořídili. Příjmení mám svoje, nevidím v tom žádnou obtíž i když mám dítě s jiným příjmením. Nejsem vztahovačná když mě někdo osloví příjmením mého dítěte a nemám problém někomu vysvětlit proč mám svoje příjmení. Nicméně slýchali jsme často proč už nejsme manželé.

Příspěvek upraven 17.04.21 v 23:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
17.4.21 23:26

Tak se nevdávej :nevim: Příteli zdůrazni, že to myslíš vážně, rodině to snad, proboha, můžete normálně vysvětlit. Tak asi nějaký příčetný důvody máš.

Pokud jsou ty důvody spíš neurotický, než příčetný, vdávat se furt nemusíš, ale asi je dobrý s tím pracovat a oprostit se od traumat a úzkostí…

Jináč my, starý školy, krom organizačnch výhod prostě nechceme děti s přítelem, ale s mužem a manželem. Jak je to ale někomu jedno, nevidím důvod, proč si tím lámat hlavu…

• Citovat
  • Nahlásit
15384
17.4.21 23:29

Ještě můžeš zaujmout taktiku zastrašeni. To dělám já. Začnu na chlapa vytáčka proč si mě ještě nevzal a že se načekám… No a pak vím, že zas bude nějakou dobu svatba zažehnána :mrgreen: No, ale letos řekl, že by jsme do toho už mohli praštit :? Ale pořád sázím na jeho averzi u úřadům.
Jinak máme spolu děti dvě, a ty mají jeho příjmení. Nevadí mi to. Ale připadnou nabídku k sňatku bych neodmítla, teď. Hlavně kvůli dětem. Ale až budou dospělé, tak už klidně jo.

Ty musíš vědět proč nechceš. Je to jen tvůj pocit nebo máš i důvody, aby sis to obhájila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat