Nechci svěřit miminko tchýni

Anonymní
27.10.20 19:33

Nechci sverit tchyni mimčo

Ahojky holky,
Mam problem, tchyne je dobra tchyne ale za mě hrozna babicka, kdyz byla mala na svete asi 3tydny tak jsme ji sli pozdravit ona byla v hospode a tak nam rekla at jdeme na jedno taky a at nechame malou venku. Dost pije (tohle je ale jeji vec samozrejme do chvile pokud se to netyka našich deti) jednou se na mavstene u prababicky opila behem 30min tak ze si nezavazala boty. :,( o malou nejeví až tak velky zájem. Cumel namacet do piva je normalni hlavne na spinkani, vyplakat vlastne taky nebo jsme jednou jeli kocarkem a ona vozila mala dostala svuj,,zachvat place,, a kdyz jsem ji chtěla utesit ze ji vezmu na ruce tak jela dal a dal jako kdyby me neslysela. Orisky kdyz reknu ze je moc malinka 14mesicu tak vzdycky na me jezis a mavne nademnou rukou. Kdyz k nam prijde na navstenu ruce si nemyje ani pri prichodu ani po wc musela jsem ji na to parkrat upozornit (mala ma oslabenou imunitu atd. ) Mám z ni špatný pocit kvuli tomu piti ale i kvuli strachu o malou. Je toho vic ale na vypisovani neni moc casu. Manzel by to dovolil abych ji pustila s malou samotnou. Chapu ze vychovala dve uzasne deti ale ja nevim :zed: co delate vy? Ráda bych se zbavila toho strachu nebo je to snad opravnene? Nech i byt zla…Jinak mym rodicum ji sverim normalne na prochazku.. i tchanovi bych ji dala ale jak rekne ona tak ne a mam s tim problem co se tyce male jinak ji mam rada ona je hodna

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
856
27.10.20 19:33

To nepatřilo sem. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
27.10.20 19:41

Tak jí ji nedávej. Chápe manžel tvé obavy? Aby nebylo zle mezi vámi.. ale jinak asi bude stačit, když malou uvidí, samotnou jí hlídat nemusí, pokud nechceš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3101
27.10.20 19:44

Svěřit dítě alkoholicce? 8o To je vtip ne. Mohla být skvělá máma, třeba ještě necuchla k flasce v té době, ale podle toho, co píšeš má fakt problém a já bych měla problém i s jejími navstevami a nemytim rukou, apod. Skvělá tchyne tedy vypadá jinak. Bez dozoru ji fakt nedávej…a manžel musí být asi úplně slepý, že to nevidí a svěřil by ji děcko 8o Ani ne měsíční dítě nechat před hospodou…už po tomhle zážitku by u mě jako babička tak nějak skončila :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 19:47
@vrbule píše:
Svěřit dítě alkoholicce? 8o To je vtip ne. Mohla být skvělá máma, třeba ještě necuchla k flasce v té době, ale podle toho, co píšeš má fakt problém a já bych měla problém i s jejími navstevami a nemytim rukou, apod. Skvělá tchyne tedy vypadá jinak. Bez dozoru ji fakt nedávej…a manžel musí být asi úplně slepý, že to nevidí a svěřil by ji děcko 8o Ani ne měsíční dítě nechat před hospodou…už po tomhle zážitku by u mě jako babička tak nějak skončila :?

Prave s tou hospodou to me uplne zarazilo a prave si predstavuju jak by nekde sla a nechala ji nekde samotnou :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1935
27.10.20 19:50

Proč pije?
Píšeš, že vychovala 2 úžasné děti. To také tenkrát v jejich dětství pila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
27.10.20 19:52

Ani náhodou ne a klidně bych se kvůli tomu pohádala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3101
27.10.20 19:57

Hele, já mám dobrou tchýni (narozdíl o tebe), sice se s ní moc nevidame, ale vím že by se bez problémů postarala. Přesto nemám potřebu ji ani jedno dítě půjčovat a ona nenaleha (naštěstí má dost dalších vnoučat). Tvé tchýni bych podle popisu nenechala ani štěně :? Alkoholici jsou bohužel nevyzpytatelní. Prostě ji ho nedávej. K tomu že nikdo nutit nebude, navíc píšeš, že nemá moc zájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
27.10.20 19:59

V kontaktu bych nebránila, ale dítě bych jí nesvěřila na hlídání ani za nic. A nemyté ruce teď, za Covidu, to je fakt dooost blbý :pocitac: (jinak bych to asi až tak nehrotila, když si vezmu, co všechno batole ocucá samo venku atd :lol: )
Jinak bych si teda rázně udělala pořádek v tom, že pokud jde o Tvoje dítě, tak prostě zásadní věci budou jak rekneš- co nesmí jíst atd.
Jako říct (tu a tam )svůj názor má tchyně samozřejmě právo, ale poslední slovo mají mít rodiče. U nás to tak naštěstí funguje. A někdy i dám tchyni (třeba částečně) za pravdu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
27.10.20 19:59

Pokud máš pochyby, tak jí dítě nepůjčuj, je úplně jedno, jestli proto máš dostatečné „argumenty“. A tady navíc uvadis věci, týkající se bezpečnosti dítěte, tam bych si opravdu stála za tím, že s ní o samotě nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
27.10.20 20:01

Podobnou situaci jsem řešila také ale s tchánem. Už když jsem byla těhotná tak jsem viděla jak se choval k dětem od švagra tak že jsem už od začátku měla jasno že jemu svoje dítě nevěřím. Ale úplně naprimo jsem ho s tím obeznamila a docela to i přijal. Ano kolikrát pronese nějaké připomínky že nám není dost dobrý nebo tak něco ale jinak to klape. Přijal to i manžel i když je to jeho otec. Přijde mi to lepší než se při každé návštěvě strachovat a předem vymýšlet výmluvy proč mu dítě právě v ten moment nemůžu svěřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
27.10.20 20:59

No, predstav si, ze ti tchyne zavola, ze malou nechala pred hospodou a ze ten kocarek uz tam neni, co ma delat.
No, tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
26.11.20 20:46

Za žádnou cenu, svoji tchyni sem taky nikdy nepujcila a ani nepůjčim není to panenka, prostě když ji nevěříš nemá cenu si tím zbytečně vařit hlavu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama