Nechtějí vypsat neschopenku

7.6.17 16:12

Nechtějí vypsat neschopenku

Ahoj holky mám takový problém, nedávno jsem zjistila ze jsem těhotná, gynekolog uz těhotenství potvrdil, ačkoli jsem ho žádala o neschopenku, tak mi ji nevypsal ani on ani obvodní.. Jsem vážně zoufalá, dostala jsem od něj papír, aby mě převedli na lehčí práci a jelikož dělám ve fabrice, kde se dělají vyfuky, je tam prach, hluk 3. Stupně a zvedám nad 5 kg, není pro me vhodná práce. Takže mi mistr řekl, at si jdu pro neschopenku a ať už nechodím, ze me tam nechce. Jenže on mi ji nikdo nechce dát, co mám dělat? Změnit doktory? Nikoho moje situace nezajímá a to ze jsem těhotná v práci moc nezajímá, stejně všechno musím tahat ty těžký bedny a ja uz tam prostě nechci. Ještě si tam ze me každý dělá srandu. Jak mám tedy pokračovat? Výpověď asi dát nemůžu? Nebo by mi měli v práci dát nějaký. papír, ze pro mě není práce? Ten mi nikdo ale nevystavi :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.6.17 16:15

Změnit lékaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
7.6.17 16:15

Neschopenku ti dat nemuzou, kdyz nemaj duvod a nevhodna prace duvod neni. Jdi pekne za zamestnavatelem a rekni ze on ma povinnost te preradit na praci vhodnou pro tehotnou a kdyz zadna neni tak te musi nechat doma za plnou mzdu, to ze te posila na neschopenku je jeho lenost a taky te nechce platit, ale bohuzel ma nejakou povinnost vuci zamestancum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
7.6.17 16:17

Pokud pro tebe není práce, pak tě musí nechat doma a dávat ti plný plat. Šla bych do práce, požadovala převedení na vhodnou práci a pokud ne, trvala bych na výše zmíněném.
Lékaři postupují správně, tvůj šéf postupuje nesprávně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3801
7.6.17 16:18

Lékaři postupují správně (až se tomu v dnešní době trochu divím). Zaměstnavatel tě musí převést na práci vhodnou pro těhotnou nebo nechat doma za 100% platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4322
7.6.17 16:22

Presne jak pisou holky, tohle neni problem dr, ale zamestnavatele. A rict mi, at nechodim, ze me tam nechce, tak by u me nepochodil a druhy den bych mu donesla zakonik prace :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
7.6.17 16:24

Nárok sice má na 100% plat ale kdo to dneska ze zaměstnavatelů dodržuje že?
Neznám nikoho z okolí, kdo byl byl doma za plný plat. Ono je lepší říct jdi marodit. Mě to taky řekli, jak u prvního, tak i u druhého zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 16:25

Tak to mě platit určitě jen tak nebude a důvod není ani kdyz mám tachykardii? 27.6. Si opět jedu pro holtera. Tak nevím teda :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
7.6.17 16:26

@Alliena20 to plati pro kazdeho, mame nejake zakony, pokud nepracujes v zahranici nebo nemas jenom brigadu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
7.6.17 16:30
@LLenule111 píše:
Nárok sice má na 100% plat ale kdo to dneska ze zaměstnavatelů dodržuje že?
Neznám nikoho z okolí, kdo byl byl doma za plný plat. Ono je lepší říct jdi marodit. Mě to taky řekli, jak u prvního, tak i u druhého zaměstnavatele.

Přesně tak. Aby zaměstnavatel platil plnou výši platu těhotné, co je doma, to je utopie. Jinak ano, zaměstnavatel se nechová správně, doktoři dobře. Nezávidím situaci. Řekla jsi to doktorovi, jak to v práci máš? Jak moc ti jde o tu práci? Ptám se proto, že pokud bych neuspěla u lékaře, tak bych naklusala znovu za šéfem a byla důraznější. Možná bych to oznámila na férovku, že pokud pro mě nemá práci, tak zůstávám doma s tím, že mi doktor neschopenku odmítá dát. Vyhodit by tě nemohl. Ale nevím, jaké máš podmínky v práci, jestli opravdu tuhle práci dělat nesmíš apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 16:31

TAK ZÁLEŽÍ jak moc se chceš hádat - případně jestli jsou v práci takový mrchy, že když si vydupeš to, na co máš ze zákona nárok, tak možná můžeš počítat s tím, že tě druhý den po návratu z RD vyhodí (vymyslí si snižování stavů nebo něco jiného)…
A pokud budou v práci hluší, tak Inspektorát práce. Každopádně si v právu, takže jestli ti práce k srdci nepřirostla a chceš pak dělat něco jiného, tak je určitě lepší být za 100% doma bez omezení vycházkami než za 60% s tím, že budeš doma jako ve vězení.
Za mě bych velmi přemýšlela nad tím, jestli se chci vrátit někam, kde se takhle chovají - dovedeš si představit tu buzeraci, až po návratu z RD budeš první zimu nejspíš stabilně na OČR s dítětem?
Pokud bys to chtěla uhrát na tachykardii, tak se asi musíš domluvit s internistou, u kterého si v péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
7.6.17 16:34
@Alliena20 píše:
Ahoj holky mám takový problém, nedávno jsem zjistila ze jsem těhotná, gynekolog uz těhotenství potvrdil, ačkoli jsem ho žádala o neschopenku, tak mi ji nevypsal ani on ani obvodní.. Jsem vážně zoufalá, dostala jsem od něj papír, aby mě převedli na lehčí práci a jelikož dělám ve fabrice, kde se dělají vyfuky, je tam prach, hluk 3. Stupně a zvedám nad 5 kg, není pro me vhodná práce. Takže mi mistr řekl, at si jdu pro neschopenku a ať už nechodím, ze me tam nechce. Jenže on mi ji nikdo nechce dát, co mám dělat? Změnit doktory? Nikoho moje situace nezajímá a to ze jsem těhotná v práci moc nezajímá, stejně všechno musím tahat ty těžký bedny a ja uz tam prostě nechci. Ještě si tam ze me každý dělá srandu. Jak mám tedy pokračovat? Výpověď asi dát nemůžu? Nebo by mi měli v práci dát nějaký. papír, ze pro mě není práce? Ten mi nikdo ale nevystavi :,(

počítám, že u toho zaměstnavatele už svou budoucnost nevidíš. Obrať se na oblastní inspektorát práce…tam svou situci popiš, měl by Ti pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 16:36

@Alliena20 těhotenství není nemoc, takže pokud nemáš problémy, tak ti gynekolog neschopenku nenapíše. Zaměstnavatel má povinnost najít ti lehčí práci a nebo tě nechat doma za plnou mzdu, pokud to neudělá, jdi si stěžovat na inspektorát práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13222
7.6.17 16:42

Dojdi si na personální. Tam uz si snad poradi, kdyz mistr ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26169
7.6.17 16:47

@Alliena20 Gynekolog a doktorka :potlesk:

A teď ty. V ŽÁDNÉM! případě nic nikde nepodepisuj. Zaměstnavatel se ti pokusí nejspíš podstrčit, že odcházíš na dohodu.

Zajdi si na personální, oni ti něco najdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama