Downuv syndrom 1:290 mate to tu nektera?

7.6.17 07:58

downuv syndrom 1:290 mate to tu nektera?

Mam prosbu vysel mi downuv syndrom 1:290 mate to tu nektera taky tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

413
7.6.17 08:05

@kristynaty asi myslis vysledek z triple testu? My meli 1:240 a pro jistou jsme sli na odber plodovy vody a dopadlo to dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
7.6.17 08:11

Ahoj,
záleží na tom, jestli na základě tripletestů (odběr krve cca okolo 16.tt), nebo na základě prvotrimestrálního screeningu (okolo 10.tt odběr krve a kolem cca 12.tt komplexní vyšetření+ultrazvuk).
Riziko 1:290 znamená, že z 291 těhotenství s naměřenými totožnými hodnotami, jako naměřili vám, se na základě dosavadních poznatků narodí statisticky 1 miminko s DS. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 08:14

Ja mela 1:300,podstoupila jsem plodovku a vše ok. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1672
7.6.17 08:16

Mela jsem taky prvni testy ok druhe dopadly takto doporucen odber pl.vody odmitla jsem. Nechala si udelat genetikem ultrazvuk vse dopadlo dobre.Male budou tri jeto krasna zdrava holcicka. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 08:18

@rendulinka3 me o plodovce nikdo jeste nerekl..to asi teda po te druhe krvy kterou berou ted 14.6? jinak vysledek krev plus ultrazvuk plus zmereni nosni kustky sijoveho projasneni vyhodnotili jako negativni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 08:21
@kristynaty píše:
Mam prosbu vysel mi downuv syndrom 1:290 mate to tu nektera taky tak?

Mě vyšlo před lety u syna 1:316 - byly to hodnoty z triple testů v 16 tt. - následně jsem byla na odběru plodové vody a syn je zdravý chlapák. Ničeho se neboj :palec: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
7.6.17 08:23

@kristynaty Jééé - tak to je tedy výsledek triple testu a to je velmi zastaralý test, který velice často vychází falešně pozitivní = jakmile je OK výsledek screeningu (a to u vás byl), tak bych na triple vůbec nedala a věřila screeningu. Já třeba (na doporučení mojí gynekoložky) byla „jen“ a screeningu a na triple nebyla vůbec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1558
7.6.17 08:27

1:55 ve 12 tt. V 15 tt odber chloriovych klku a v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
7.6.17 08:28

Mne nastesti gynekolog triply nedela, jsou zastaraly a vychazeji casto falesne pozitivni..na genetike mi delali 1 screening a vse v poradku a dokonce me abi neposilaji na ten druhej, ten uz taky ne i tak presnej..a rozhodne by jsem kvuli triplum na odber plodovky nesla, radsi by jsem sla.na ten druhej screening, kdyz uz… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
7.6.17 08:29
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
7.6.17 08:32

Nechapu, pro ty triply porad delaji a pak hned tlaci zensky do plodovky a zbytecne je nervujou :cert: zacinam si myslet, ze je to kvuli pojistovnam a penezum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 08:33

@Freya10 jste me uklidnila dekuji…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
7.6.17 08:33

Měla jsem to tak, víceméně kvůli mému věku. Poslala jsem krev na prenascan, nechtěla jsem ohrozit mimi odběrem plodovky a vše O. K. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
7.6.17 08:44
@kristynaty píše:
@rendulinka3 me o plodovce nikdo jeste nerekl..to asi teda po te druhe krvy kterou berou ted 14.6? jinak vysledek krev plus ultrazvuk plus zmereni nosni kustky sijoveho projasneni vyhodnotili jako negativni

A kolik je ti let? To je jeden z koeficientů, který ten konečný výsledek hodně ovlivňuje. Já u posledního měla riziko 1:250 a na plodovku jsem nešla. Sám doktor v Gennetu říkal, že ultrazvuk vypadá v pořádku a že i u člověka s velmi nízkým rizikem může nastat situace, že se mu narodí dítě z DS a že to vidí tak, že rizika odběru plodové vody jsou vyšší, než riziko toho, že se mi narodí dítě z DS. Mám zcela zdravé dítě, takže jsem jedna z 250 nebyla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama