Dovolená v těhotenství 2017 - Egypt

96
7.6.17 11:00

Dovolená v těhotenství 2017 - Egypt

Ahoj :hug:

Řeším jednu dost zásadní věc s přítelem :roll:
Chtěli by jsme letos, začátkem srpna na dovolenou do Egypta.
Měla bych být v té době v 6 měsíci :think: (TP máme 24.12.2017)

S doktorem bych se samozřejmě poradila, nechci a bojím se něco riskovat..
Brali by jsme nějaký all inclusive, pěkný ale menší hotel, s bazény..
Prostě vážně klid, jídlo, moře, žádné denní náročné výlety apod.

Jel takhle taky někdo na dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2722
7.6.17 11:04

Ja jsem hrozne chtela na dovolenou k mori ted, jsem uz teda ve 29 tydnu. Jenze se bojim letet letadlem a i se bojim ze to vedro by mi neudelalo dobre, vubec nevydrzim na slunci ani v Cechach, porad je mi vedro a omdlivam. Takze asi bohuzel letos dovolenou ozelime :( ale tak vynahradime si to hned jak prckovi bude pul roku a nekam vyrazime. Co poradit nevim, zalezi na tobe jak se citis, jak myslis ze bys zvladla cestu letadlem a silene srpnove vedro v Egypte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2614
7.6.17 11:06

Byla jsem v roce 2011 v 6 měsíci na dovolené v Egyptě a super. Jen jsem pila jen vodu z originál lahví, žádný led ani v nápojích a žádnou čerstvou zeleninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
7.6.17 11:07
@DajaDi píše:
Ahoj :hug:

Řeším jednu dost zásadní věc s přítelem :roll:
Chtěli by jsme letos, začátkem srpna na dovolenou do Egypta.
Měla bych být v té době v 6 měsíci :think: (TP máme 24.12.2017)

S doktorem bych se samozřejmě poradila, nechci a bojím se něco riskovat..
Brali by jsme nějaký all inclusive, pěkný ale menší hotel, s bazény..
Prostě vážně klid, jídlo, moře, žádné denní náročné výlety apod.

Jel takhle taky někdo na dovolenou?

V srpnu těhotná letecky do Egypta? Hotová sebevražda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629

@DajaDi Podle me je zasadni to, jaká je v Egyptě zdravotnická pece v případě nějakých problému. A uprimne… byla jsem tam v nemocnici… :nevim:
Ja bych těhotná neletela zrovna do Egypta. Ale to je jen subjektivní nazor. Spousta lidi muze mit jiné zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Hm, vybrala bych jinou destinaci, zvlášť v těhotenství. Neřeším žádnou bezpečnost ve vztahu k terorismu, ale střevní a zažívací problémy. My před lety z tohoto důvodu místo do Egypta letěli do Turecka - i podle lékaře to byla výrazně bezpečnější alternativa.

• Nahlásit
  • Citovat
1828
7.6.17 11:08

@DajaDi No do Egypta bych asi nejela, nevím jak tam vypadá zdravotnictví v případě že by se něco přihodilo. Co vybrat nějakou zemi v Evropě, třeba Itálii, Francii? Jinak já byla ve 13 týdnu na kolech v Toskánsku (doktorce se to moc nelíbilo, ale mě nic nebylo, neviděla jsem v tom problém) a pak na konci šestého měsíce na dovolené v Čechách, ale chodili jsme i docela dlouhé tůry, bez problémů jsem ušla 20km. Ale do Egypta bych tedy měla strach jet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
7.6.17 11:08

@DajaDi Jedeme v mém šestém měsíci na dovolenou v září do Dubaje, to bude taky horko, i když ne tolik jako přímo v létě. Určitě plánujeme i trochu poznávat, nejen moře a bazén. Za mě v klidu, ale dávala bych si hodně pozor na vodu (jen balená), a žádné zmrzliny, led atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2614
7.6.17 11:10
@J_Doe píše:
V srpnu těhotná letecky do Egypta? Hotová sebevražda…

Srpen jsem nečetla, tak to bych asi nejela. My byli na konci září a bylo to tak tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
7.6.17 11:11

Holky a to se nebojite litat v tak pokrocilem tehotenstvi? Ja letela na dovolenou v minulem tehotenstvi, byla jsem ve 3 mesici, a po priletu jsem potratila. Nevim zda na to melo vliv ten let, ale ja si to trochu davala za vinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
7.6.17 11:13

Díky za názory :palec:

Já jsem to doma říkala.. Moc ráda bych jela, na pořádné dovolené jsem ještě nebyla :-/
Ale přednější je zdraví.. a představa, že si nedám ledové pití, zmrzlinu :pocitac: :zed:
Ještě jsme řešili Řecko.. ale Egypt se nám líbil více..
:think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
7.6.17 11:17

@DajaDi Do Egypta už bych nejela ani netěhotná, nesnáším chování těch místních a nelíbí se mi jak je tam všude špína, zdravotní péče taky nic moc. :roll: :roll: Jinak v 5 a 6m jsme cestovali celkem normálně, Turecko, Kypr, Kanada, Bahamy…letecky a po Evropě autem do Itálie, Švýcarsko…Každopádně hlavně měj dobrou pojistku, která kryje raději i vyšší rizika, na tom se nevyplatí šetřit a pokud nejsi na rizikovém, tak klidně cestuj :palec: :D :D

Příspěvek upraven 07.06.17 v 11:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
7.6.17 11:17
@zudina píše:
Holky a to se nebojite litat v tak pokrocilem tehotenstvi? Ja letela na dovolenou v minulem tehotenstvi, byla jsem ve 3 mesici, a po priletu jsem potratila. Nevim zda na to melo vliv ten let, ale ja si to trochu davala za vinu.

Myslím si že první tři měsíce bych nejela ani autobusem do Chorvatska, to je jen přece pořád rizikové..

Ale po těch prvních rizikovych měsících :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
7.6.17 11:18

@DajaDi Egypt je ted levnější a snaží se službami nahonit všechna ta bezpečnostní omezení, Takze se nedivim, ze se vam libil vic.
Ale je to riziko, proste. Dokonce ve vsech směrech, ja bych se trochu obávala i te bezpečnostní situace. Ja vim, ze se na to takhle koukat neda, ale kdyz mam myslet za své dite, tak jsem ji treba loni s babičkou do Francie proste nepustila. Proste ne. Kdyby cokoliv, nikdy, ale nikdy bych si to neodpustila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
7.6.17 11:19

@DajaDi jeee koukam, ze mas podobný TP jako já, já měla prvního syna narozeného 25.12. a to léto před porodem jsme si užívali na maximum! Byli jsme letecky v Benátkách, pak v Turecku a to jsme i chodili na túry a cestovali, pak Itálie autem a několik služebních letů po Evropě… :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama