Nechutenství (syn, 2 roky)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anetan007
Kecalka 157 příspěvků 26.01.19 00:45
Nechutenství (syn, 2 roky)

Měl jste nekdo dítě (2 roky), které mělo odpor téměř k veskeremu jídlu? Jak jste to řešili?
My už zkusili snad vse a stále nemame řešení. Syn odjakživa nebyl jedlik. Jsou dny, kdy s nim bojujeme o každé sousto. Zdravotně je naprosto v poradku, plný energie… ale jakmile ma jist, odmítá. O tom, ze by snad jedl sám, si můžeme nechat zdát. Ma pohadky, bez pohádek, jíme s nim, dáváme zkouset různá jidla, dáváme vytipovana jidla, necháme jen 3 základní jidla, prokladame svacinami, necháváme jist samotného, ne/rozmixovane… nic nepomáhá a syn ma už videt zebra.
Nove zkousime už týden sirup na podporu chuti (čistě přírodní).
Proste buď odmita vzit si jidlo, nebo to v puse drží i 15 minut. Obcas by třeba jedl jen buchtu s tvarohem, ale to nemá vyzivovou hodnotu.
Poradili byste prosím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tajeka
Kecalka 112 příspěvků 26.01.19 01:50

Asi by to chtelo konzultaci s dr, jestli se nenajde nejaka objektivni zdravotni pricina. Nechutenstvi se obecne vztahuje ke kdejake nemoci. Pokud ale takova pricina neni, chce to nabizet male, hezky vypadajici porce, nechat ho zobat cokoli (ne vylozene nezdraveho) behem dne. Hledat neco s vyssim obsahem bilkovin - co treba tvarohy s ovocem, nejake vyvazene mixovane shaky? Pije se snaz, nez ji. Chci Te jen uklidnit, ze presne takove ditko jsem byla ja. Pri nastupu do skoly jsem nemela ani patnact kg, cele detstvi jsem pry zila ze vzduchu, klidne o ctvrtce chleba za cely den. Byla jsem zdrava, cila jen malinka a celkem hubena. Udajne nic moc nepomohlo, trochu pry motivacni system - bodiky za jidllo s prislibem nakupu nejake laskominy a pod. Casem se to zacalo lepsit. Nekde jsem cetla, ze pokud deti obecne prospivaji, hraji si, maji energii a jsou jinak zdrave, zase uplne si do jidla nutit nemaji (nemyslim zadny extrem). Pry mivaji obdobi, kdy si opravdu vystaci s malem a ve spravny cas zafunguje pud sebezachovy - jeste zadne dite z vyspele zeme dobrovolne hlady neumrelo. No vim, poradna rada zadna, ale o nejedlicich od svych kamaradek slycham casto. Drzim palce, at se to zlepsi.

Tarjei
Závislačka 4428 příspěvků 26.01.19 02:42

Buchta s tvarohem nema vyzivovou hodnotu? To je nesmysl. Jasne, neni to hovezi stejk, ale jsou v tom sacharidy, tuk a trochu bilkovin.

alilauter
Kecalka 330 příspěvků 26.01.19 04:19

Náš je taky nejedlik, občas pomůže jíst venku. Ne v restauraci, ale když jdem na procházku, nakoupit apod. Měl obdobi, že večeřel výhradně,když jel.v kočárku. Cucel okolo a já mu dávala chleba se sýrem a zblajznul celej. Doma by nesnědl nic. Plus během jízdy autem taky jí, bo se nudí a nic se tam.moc nedá dělat. Jinak jí strašně málo věci, ale to.už jsem vzdala. Chce suchý těstoviny, chleba s máslem, občas tvrdý sýr, palacinky, někdy kousek salámu, loupak, jogurt, výjimečně kuře s rýží. Ovoce jen v kapsickach. Jo a čokoládu…

Kassor
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 26.01.19 05:32

Pije UM?? Ta nase to mela podobne a pila UM na ukor jidla. Jak jsem ji ubirala ( vice redila) zacinala mit hlad.. My taky davali ty vitaminy na podporu chuti i rybi tuk a i to snad trochu pomohlo.

Linda1985
Kecalka 112 příspěvků 1 inzerát 26.01.19 06:45

@anetan007 mame to stejne 2.5 roku jidlo jd u nas vecny boj. Nekdy jsou dny kdy ho nechavam jindy je mi to lito a mam o nej obavy tak zkousim figle a lehce nutim. Nejradsi by snidal suchy rohlik obedval i vecerel. Um nepije, jogurty nezajem. Dle mudry neresit pokud pribira, ma cca 12.5 kg. Tvari se ze mu nic nechybi, stihlej je, ale cilej taky.

blumen
Hvězda diskuse 45553 příspěvků 26.01.19 07:42

@anetan007 vyska? Vaha? Po zdravotni strance v poradku? Buchtu s tvarohem bych mu klidne davala, kdyz jinak neji, casem se ji treba preji. S manzelem/pra­rodici taky neji?

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 26.01.19 07:57

U nás bylo v tomto věku to samý. Pomohlo dát ho na 1-2 dopoledne v týdnu do soukromé školky. Tam jedl nejlíp že všech a dodnes ji celkem dobře

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2077 příspěvků 26.01.19 08:25

Syn 2,5 roku, s jidlem děs běs od prvnich prikrmu. Pečivo kdyz uz, tak jedine suche. Nepozre zadny syr, sunku, normalni jogurt..casto uz jsem zoufala, co vařit. Vetsinou mi rekne, ze je to nechutne, aniz by ochutnal. Vetsinou ma uspech sucha ryze nebo knedlik a losos (bez prilohy). Energie na rozdavani.

blumen
Hvězda diskuse 45553 příspěvků 26.01.19 08:27
@Valerie83 píše:
U nás bylo v tomto věku to samý. Pomohlo dát ho na 1-2 dopoledne v týdnu do soukromé školky. Tam jedl nejlíp že všech a dodnes ji celkem dobře

U nas teda skolka nic nezmenila.

Linda1985
Kecalka 112 příspěvků 1 inzerát 26.01.19 08:34

@citlivaduse za to nas malej do 1 roku nez zacaly rust zuby tak prikrmy uplny kvanta nadherne vse jedl. Po roce uplne desny ale jeste sem do nej dostala trosku ovoce a zelenjny. Ted me s ni posle do haje. Ji jen suche rohliky, varene brambory, suche varene testoviny s maslem a nebo prave toho lososa. Nechapu a je mi to strasne lito. Cely den se divat jak o nic nema z jidla zajem

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2077 příspěvků 26.01.19 10:26

@Linda1985 nas ma velmi zridka obdobi, kdy najednou zacne jist hezky. To trva treba tyden a na par mesicu ma zase vybrano. Do roka to byla uplna traga. Ale zvykla jsem si, ze u nas je proste problem s jidlem, se spankem, byt aspon malou chvili v klidu. Holt mam motorovou myš zijici buhvi z ceho.

Linda1985
Kecalka 112 příspěvků 1 inzerát 26.01.19 11:24

@citlivaduse a kolik vazi a kolik ma mesicu? A pije um? Mam to stejne. Vzdycky tri dny max jako by chtel vse dohnat a pak zas mesic na diete nebo suchych rohlicich.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2077 příspěvků 26.01.19 11:51

@Linda1985 maly uz ma 2,5 roku a vazi 12,5 kg. Vaha tedy ok. UM nikdy nepil.

Linda1985
Kecalka 112 příspěvků 1 inzerát 26.01.19 11:53

@citlivaduse to je jak ten nas. Bez mlika od 8mi mesicu plus minus. A co piti? My meli problem i s pitim. Doted dokud nedam lahev do pusy tak si pomale nevzpomene.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >