Nedání přednosti v jízdě

Anonymní
26.9.19 12:17

Nedání přednosti v jízdě

Dnes jsem jela na nepřehledné křižovatce, hlavní silnice je v zatáčce, vedlejší je po rovině. Jela jsem po vedlejší, koukla jsem se a na poslední chvíli jsem si všimla přijíždějícího auta po hlavní. Už jsem to nezadupla a jela dál. Paní teda byla zařazena, nedivím se.. nic se nestalo. Hrozí mi pokuta nebo body dolů? Děkuju. Anonym prosím zachovat

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.9.19 12:20

Ahoj, nemyslis nahodou cestu jakby smer z hnojniku tranovice nebo jak je to tam, podle popisu je to uplne presne:sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
22653
26.9.19 12:20

Když tě nikdo nechytil odkud by ta pokuta měla přijít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7265
26.9.19 12:21

Ne nehrozí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.19 12:23
@Anonymní píše:
Ahoj, nemyslis nahodou cestu jakby smer z hnojniku tranovice nebo jak je to tam, podle popisu je to uplne presne:sweat_smile:

Nene, není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
9597
26.9.19 12:23

Nic se nestalo, čili není důvod k jakémukoli pokutování :nevim: Taky to občas před někoho pošlu, i když má přednost on. Správně bys neměla nikoho ohrozit ani omezit, ale dokud se nesrazíte, nikdo na tebe tytyty dělat nebude :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
26.9.19 12:25

Vzdyt jsi nenabourala, tak co by se melo resit? Kdybys ujela od nehody je to vetsi pruser… priste to radsi zahamtni :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 12:26
@unuděná píše:
Nic se nestalo, čili není důvod k jakémukoli pokutování :nevim: Taky to občas před někoho pošlu, i když má přednost on. Správně bys neměla nikoho ohrozit ani omezit, ale dokud se nesrazíte, nikdo na tebe tytyty dělat nebude :)

To se mas cim chlubit teda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 12:27
@Anonymní píše:

víš kolik je v republice hlavních silnic, co vedou do zatáčky a vedlejší je rovně? :lol: U nás v obci s 300 obyvateli jsou hned tři :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1788

@unuděná nesmi ohrozit, omezit muze ( treba ze musi trochu zpomalit, nez se ten co najel z vedlejsi rozjede)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9597
@k.a.t.u.s.i.k píše:
To se mas cim chlubit teda :roll:

Já se nechlubim. Ale řídím téměř výhradně po Praze a občas to prostě jinak nejde, jinak bych do školky a školy přijela po zavíračce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9597
26.9.19 12:31
@Cenarius píše:
@unuděná nesmi ohrozit, omezit muze ( treba ze musi trochu zpomalit, nez se ten co najel z vedlejsi rozjede)
:palec: Což mnohým nebrání troubit jako jelita :mrgreen: Zrovna dneska jsem viděla pěknou situaci u zipování, kde nějaká ženská nechtěla pustit před sebe auto ze souběžněho pruhu, tak si týpek trochu najel až za místo souběhu a poslal jí to tam, ta mohla ten klakson rozbít :roll: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
26.9.19 12:41

@Cenarius Žiju v tom, že „dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy“
takže podle mě nesmím nájezdem na hlavní ani druhého řidiče donutit zpomalit. Samozřejmě je vždy otázka, kde je hranice změny rychlosti jízdy (vyřadit plyn x stát na brzdě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.19 12:43

Zakladatelko, něco podobného co jsi „provedla“ ty se mi stalo před prázdninami na kruháči. Já byla na kruháči, nějaká paní chtěla vjet na kruháč. Bohužel situaci vyhodnotila tak blbě - místo aby zastavila a dala mi přednost, tak mi tam vletěla, že jsem musela zabrzdit tak prudce, v podstatě na místě, jinak bych do ní najela. Byla jsem ráda, že za mnou nikdo nejel, protože ten by mi už skončil v kufru.

Příště opravdu zabrzdi a dej přednost.

• Nahlásit
  • Citovat
26.9.19 13:23

A pak nemá být tolik nehod. Ale k tématu, jak by na tebe přišli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama