Nedaří se otěhotnět - co dál?

Anonymní
13.1.21 15:29

Nedaří se otěhotnět - co dál?

Ahoj holky, jdu si pro radu, třeba má někdo podobnou zkušenost. S manželem se snažíme rok o miminko, je nám 26 a 28 let. Teď manžel byl na spermiogramu a výsledek je teratozoospermie (pouze 2,1% normálních spermií, pohyblivost a množství je průměr). U mě je vše v pořádku po všech vyšetřeních, občas mám nepravidelné cykly, ale k ovulaci vždy dochází. Manžel užívá dlouhodobě Selzink a do toho střídavě cca po 3 měsících vyzkoušel Folandrol, Macu a kotvičník. Na morfologii však nemá vliv nic. Já preventivně brala také nějaké bylinky a doplňky na podporu plodnosti, teď užívám Femibion. Hlídali jsme si ovulaci a nechávali tomu i úplně volný průběh bez starostí a stresu, ale pořád se nám nedaří.
A tak se chci zeptat - co dál? A co s touto diagnózou, kdy se obrátit na odborníky? Gynekolog mi řekl, že se máme obrátit na CAR. Podařilo se někomu otěhotnět s tak nízkou teratozoospermií přirozeně, případně po jaké době jste šli na IUI nebo IVF? A jak to dopadlo? A slyšela jsem o „prstíkové metodě“ - má to i v tomto případě cenu to tak nějak „pošoupnout“, aby ty správné dolezly kam mají? :-D Všem moc děkuji za rady :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2570
13.1.21 15:34

Muzete mit stesti a povede se. Prvni moznost je v CAR zkusis IUI - inseminace. Levne (nekde to cele zamazne pojistovna) a obcas se povede. Byt vama, tak zkusim 3-4 IUI inseminace. 2% morfologie neni tragedie, pokud ostatni parametry jsou OK. IUI fakt muze pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3843
13.1.21 15:36

Nemá to smysl. Až k vajíčku je prstíkama nedošoupneš, podstatnou část cesty musí urazit samy, a kvalitní spermie ze spermatu prstíkama taky nevyselektuješ. Maximálně bych jim pomohla Conceive gelem.

Určitě bych se obrátila na CAR. Pokud je u tebe vše v pořádku, není důvod, aby v případě nouze nevyšlo IVF, IUI má taky šanci. Ale snažila bych se dále, šance tam je i přirozeně. Není to tragický výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5998
13.1.21 15:37

Manzel ma delsi prsty nez penis? Při ejakulaci se dostanou kam mají, nic dalšího na to není třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 15:54

Ahoj, můj přítel je na tom podobně (2,9% zdravých). Absolvovali jsme IUI i IVF, po kterém jsem sice otěhotněla, ale jen na 10 týdnů. Poté jsem zase začala cvičit mojžíšovou, přítel bral Folandrol, koupili jsme si gel, který se jmenuje prefert a měli hodně sexu (opakovaně, ten víkend třeba 7×) a otěhotněla jsem přirozeně. Samozřejmě nevím, co na to mělo vliv proběhla i svíčka po sexu atp., ale zadařilo se.. Moje doktorka radí hlavně ten opakovaný sex. Protože je tam hodně špatných spermií, které ucpou cestu těm zdravým, tak je potřeba poslat tam další :D

Držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
618
13.1.21 16:05

Zkouset, zkouset, zkouset. Jednou to vyjde. Taky bych zvysila frekvenci sexu a zkusila tu svicku ;-) A jinak i to iui

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3843
13.1.21 16:10
@Anonymní píše:
Ahoj, můj přítel je na tom podobně (2,9% zdravých). Absolvovali jsme IUI i IVF, po kterém jsem sice otěhotněla, ale jen na 10 týdnů. Poté jsem zase začala cvičit mojžíšovou, přítel bral Folandrol, koupili jsme si gel, který se jmenuje prefert a měli hodně sexu (opakovaně, ten víkend třeba 7×) a otěhotněla jsem přirozeně. Samozřejmě nevím, co na to mělo vliv proběhla i svíčka po sexu atp., ale zadařilo se.. Moje doktorka radí hlavně ten opakovaný sex. Protože je tam hodně špatných spermií, které ucpou cestu těm zdravým, tak je potřeba poslat tam další :DDržím palce!

To s tím sexem není úplně nejlepší obecně aplikovatelná rada ani v případě dobrého spermiogramu, natož u horšího spermiogramu. Během sedmi styků v průběhu dvou dnů se těžko stihly spermie obnovit (potřebují k tomu delší dobu, než je pár hodin). Naproti tomu ty vodivé gely dost usnadňují pohyb spermií a vyrovnávají pH tak, aby těch málo dobrých spermií nezabilo kyselé prostředí pochvy, takže ty mohou pomoci značně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
13.1.21 16:31

Zvysit frekvenci sexu, o druhe jsme se snazili 9mesicu a stale nic. Gynekolog me rekl ze to mame oddrit-kazdy druhy den sex. A tak jsme to oddreli a sem v 7.mesici :lol: Opravdu to chce sex sex sex pokud neni zdravotni problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1966
13.1.21 16:53

@SlečnaDahlia Presne! Spis pravidelne sex obden jak pise i @Renca8 nez 7 cisel za vikend, to opravdu moc nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
13.1.21 17:49

Ahojky, muj ma stejnou diagnózu, počet pod 0,5, takze ještě horší. Nechtěli jsme čekat, takze uz v CARu jsme. O inseminaci vubec nepadla rec, takze jdeme na IVF s metodou ICSI :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
13.1.21 17:54
@Helca83 píše:
@SlečnaDahlia Presne! Spis pravidelne sex obden jak pise i @Renca8 nez 7 cisel za vikend, to opravdu moc nepomuze.

No presne… 9mesicu jsme se snazili a nic. Hlidala jsem si kdy mam ovulaci a sex byl nejvic podle toho. Pak na radu gynekologa oddrit to kazdy druhy den, se hned druhy mesic podarilo //

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1966
13.1.21 18:02

@Renca8 Gratuluji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3843
13.1.21 18:07
@Renca8 píše:
No presne… 9mesicu jsme se snazili a nic. Hlidala jsem si kdy mam ovulaci a sex byl nejvic podle toho. Pak na radu gynekologa oddrit to kazdy druhy den, se hned druhy mesic podarilo //

No, v tom případě se nabízí otázka, jestli se ti tu ovulaci podařilo hlídat si správně. Protože bez vajíčka (to je drtivou většinu měsíce) se prostě otěhotnět nedá, i kdyby ti to sperma lezlo ušima. Jakože rada souložit každá druhý den rozhodně je dobrá z mnoha důvodů ;), ale čistě a nezpochybnitelně biologicky to většinu měsíce nepřispívá k úspěšnému otěhotnění.

Z hlediska obnovy spermatu je sex co druhý den docela OK, my reagovaly na sedm styků za dva dny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 18:38

Sex máme pravidelně ob den po celý cyklus. Když je ovulace, přidáváme ten gel, ale pořád nic :( Takže i se 2% normálních spermií je opravdu šance, že se to jednoho dne povede? :srdce: Byla bych ráda. Jinak bych bojovala za UIU - je tam šance?

• Citovat
  • Nahlásit
2570
13.1.21 19:24
@Anonymní píše:
Sex máme pravidelně ob den po celý cyklus. Když je ovulace, přidáváme ten gel, ale pořád nic :( Takže i se 2% normálních spermií je opravdu šance, že se to jednoho dne povede? :srdce: Byla bych ráda. Jinak bych bojovala za UIU - je tam šance?

IUI :) Sance je trochu vetsi nez pri stuku doma. Ale pokud se nepovede do cca 4-5 ti pokusu, tak je vas problem pravdepodobne jeste jinde… Najdi si centrum, ktere neni daleko na dojizdeni, ale kde se za to IUI moc nedpolaci, pripadne je to plne na pojistovnu. U IUI moc kvalita centra roli nehraje, myslim, ze se tam neda moc pokazit.
A ty vitaminy a mineraly a snizit teplotu ve slipech :) A taky stres je hodne blby na spermie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat