Reklama

Nedělá mi dobře slunce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nestarejtese
Kecalka 412 příspěvků 09.04.18 17:18
Nedělá mi dobře slunce

Nevíte čím to. může být? Už bývá venku hezky a už to zase začíná, když vyjdu ven tak sem. najednou bez energie a je mi těžko..myslíte že to. může souviset s. nízkým tlakem třeba? Mám to už dlouho. Vždycky se cítím taková těžká a není mi dobře, musim chodit s malou ven ale známá mě to. :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 09.04.18 17:25

A stává se Ti to opravdu jen při chůzi na slunci, nebo je to díky té chůzi?

Russet
Extra třída :D 10450 příspěvků 09.04.18 17:30
@nestarejtese píše:
Nevíte čím to. může být? Už bývá venku hezky a už to zase začíná, když vyjdu ven tak sem. najednou bez energie a je mi těžko..myslíte že to. může souviset s. nízkým tlakem třeba? Mám to už dlouho. Vždycky se cítím taková těžká a není mi dobře, musim chodit s malou ven ale známá mě to. :(

Nemáš spíš tlak vyšší?

nestarejtese
Kecalka 412 příspěvků 09.04.18 17:34

Nemusím ani chodit stačí, že na tom slunci sedím :( a vždy sem měla tlak nízký :nevim:

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 09.04.18 17:35

A to máš i v létě, nebo jen jarní období?

nestarejtese
Kecalka 412 příspěvků 09.04.18 17:37

@entropy hlavně v létě, čím. víc svítí slunce a je teplo tak je mi hůř :(

Neeky
Kecalka 412 příspěvků 09.04.18 17:51

@nestarejtese Mám to stejně. Imrvére nízky tlak a teplo tomu dodává, takže jsem vždy bez energie a malátná. Do 20C to ještě jde, ale jak se to šponuje výš, tak raději zalézám. V horkém létě nejčastěji funguji tak, že vstávám brzy a snažím se co nejvíce stihnout tak do 10.hod., pak jsem vesměs zalezlá, dám si frapé, když je příležitost, tak si přes poledne tak na 30minut-1hod. lehnu, vylézám opět po 15.hodině. :nevim:
Samozřejmě se to dá praktikovat jen v nepracovní dny, ale aspon něco.
Strašně obdivuju lidi, kteří i v těch 30stupních tráví celé dny u vody nebo někde na túrách - to bych opravdu nedala. K vodě samozřejmě vyrazím, ale vždy až po té 15-16hodině.
Jinak v práci a tak se v těch horkách musím vždy osvěžit. Tak si dám 5minut pauzu, zajdu si na WC a ochladím si krk a celé ruce a paže ledovou vodou. U svého pracovního stolu mám zase větráček na USB a je to můj nejlepší kamarád :-) A důležité je pít - hlavně čistou vodu.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 09.04.18 17:56

Ok, tak pro začátek bych zkusila venku používat deštník-slunečník zachycující UV (třeba na aliexpressu jich je hafo, protože v asii se ženy snaží neopálit), jestli to pomůže. Používáš nějaké UV krémy už teď?

Alergie na slunce se pokud vím projevuje vyrážkou, tak tudy asi cesta nevede.

Koukla jsem na nějaké anglické zdroje a našla pár lidí, co mají obdobné problémy, taky neví, čím to je. Jediné, na co jsem narazila, že by to možná mohl být příznak nějakého autoimunitního problému (viz třeba https://www.everydayhealth.com/…d-lupus.aspx).

Co na to doktorka?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 09.04.18 17:57

@nestarejtese nízkým tlakem to nebude :think: já mám tlak jak 6 leté dítě a léto a vedro miluju :think: a zle mi to fakt nedělá, to spíš zima..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 18:45

Souhlasím s větou: „Vždycky se cítím taková těžká a není mi dobře“.
Na jednu stranu mám ráda jarní počasí, ale tak do 20st. Pak se také straním slunce. Při intenzivním slunění se osypu (na jaro, u moře nebo po delší době na slunci). Ve vysokých teplotách vůbec nefunguji, jsem si vědoma, že i dle kůže jsem i v létě chladnější než ostatní a o to více se přehřívám.
Zmíněnou autoimunitu mám pozitivní, ale naštěstí se ještě neprojevila žádnou nemocí.
Nebýt přes léto studené chalupy, kde se vždy o víkendu ochladím, tak nevím, nevím.

E.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2271 příspěvků 09.04.18 18:49
@martina.se píše:
@nestarejtese nízkým tlakem to nebude :think: já mám tlak jak 6 leté dítě a léto a vedro miluju :think: a zle mi to fakt nedělá, to spíš zima..

Taky si myslim. Jen je dulezity hodne pit, protoze jak clovek vypoti dost vody, tak se mi pak delaj mzitky kdyz se zvednu. Ale jinak v lete problem kvuli tlaku nemam, a to ho mam taky dost nizkej.

Verun83
Echt Kelišová 8624 příspěvků 33 inzerátů 09.04.18 19:10

Moje mama nesnasi slunce a teplo. Odjakziva. Je ji zle. Ma nedomykavost chlopne. Navic spatnou lymfu. Otekaji ji nohy. Nesnasi i horkou vanu.

Apaji
Kelišová 5347 příspěvků 09.04.18 21:22

Nesnáším jaro a léto. A hlavně ten jas, nejen teplo. Jsem takový upír, vyhovují mi mlhy, plískanice, zataženo, deště, šero a déle tma. Za jasných dnů mívám i depky - náladu pod psa, bez energie, podrážděná, všude plno lidí, kravál…Jak ráno vstanu a zjistím, že v obýváku praží slunko, mám po náladě.

Ale jsem kardiak.

nestarejtese
Kecalka 412 příspěvků 10.04.18 07:06
@Anonymní píše:
Souhlasím s větou: „Vždycky se cítím taková těžká a není mi dobře“.
Na jednu stranu mám ráda jarní počasí, ale tak do 20st. Pak se také straním slunce. Při intenzivním slunění se osypu (na jaro, u moře nebo po delší době na slunci). Ve vysokých teplotách vůbec nefunguji, jsem si vědoma, že i dle kůže jsem i v létě chladnější než ostatní a o to více se přehřívám.
Zmíněnou autoimunitu mám pozitivní, ale naštěstí se ještě neprojevila žádnou nemocí.
Nebýt přes léto studené chalupy, kde se vždy o víkendu ochladím, tak nevím, nevím.E.

Taky jsem taková chladná a stále studená, chvilku je mi strašný teplo a za chvilku š klepu zimou. A jste zjistila tu autoimunitu? Co.to vlastně znamená?

nestarejtese
Kecalka 412 příspěvků 10.04.18 07:11

@entropy moc děkuji za odkaz, ale tak dobře anglicky neumím :D jinak doktorku mám takovou, že mi řekne, že každej je jinej a ať na.to slunce nechodím a tím to uzavře :cert: už mě štve, nic se ji nechce řešit, teď jsem se musela skoro doprosovat a naštvat aby mi udělala krevní obraz zase po roce a stejně mě poslala do. nemocnice na.krev a ještě byla naštvaná…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Africký paradox: Čím víc kontinent bohatne, tím víc lidí míří do Evropy

Africké státy Gambie, Pobřeží slonoviny nebo Senegal nepatří mezi země... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama