Nedostatek mateřského mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 21:58
Nedostatek mateřského mléka?

Zdravím. Prckovi je skoro 7 týdnů a posledních pár dní se mi zdá že má furt hlad. Kojím po dvou hodinách. Mám podezření že nemám dost mléka. I po 40 minutách kojení není uspokojený. Pořád hledá prso, a žužle si ručičky. Chvilkama řve fakt hodně, když ho chovám na chvíli přestane a pak to zas začně. Prsa mám měkká, zdá se mi že se mi skoro vůbec nenalívají. Je tedy dost možné že nemám dost mlíčka? A jak dál postupovat? Jít za laktační poradkyní? Jak ona zjišťuje jestli mám dostatek mléka?

Reakce:
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 01.03.19 22:04
kacakaca
Závislačka 2698 příspěvků 01.03.19 22:21

Hodne pij, caje, vyvary, caro, cokoliv. Hodne odpocivej. Dobre se najez. Snaz se udrzet si dobrou naladu - mluv na mimino a zpivej mu. To je takove abraka dabra, za tri dny to bude dobre.

POKUD ma nekdo malo mlika, zjisti to pri prevazeni u pediatra, ze dite neprospiva. Jinak bych se tim netrapila.

Toto je prvni kojici krize z asi triceti, co te potkaji. Nejdulezitejsi je, at to preckas co nejvic v klidu. Zkus pro ten klid neco udelat.

Martha03
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 01.03.19 22:30

Ahoj. Moje malá to měla taky v tomto období. Byl to asi rustovy spurt. Jak máš nalita prsa moc nesouvisí s tím kolik máš mléka, mě bylo řečeno, že se nejvíce tvoří přímo při kojení. Chce to klid a hodně pít, malého přikládat jak potřebuje. Ony reaguji na poptávku a cca do dvou dnů se případně upraví. Já měla úplně hotové bradavky, ale do UM jsem jít nemusela.

Lucie_Sx
Závislačka 3578 příspěvků 01.03.19 23:48

Koj jak potřebuje, klidně po půlhodině, když zrovna chce. Laktační poradkyně by ti pro klid mohla pomoci, ale chce to kvalitní, hledej třeba na mamila.sk.

Kassy
Závislačka 3302 příspěvků 02.03.19 01:40

V tomhle věku bývá první růstový spurt, některá mimina visí u prsu prakticky pořád. Po šestinedělí se taky přestává mléko dělat do zásoby, ale podle poptávky až v průběhu kojení. To, že se ti prsa už nenalívají jako na začátku, proto vůbec neznamená, že ti ubývá mléka. Ani podle toho, kolik zvládneš odstříkat, se to nepozná. Jediným indikátorem je prospívání dítěte. Koj podle toho, jak si říká, a hlídej, jestli má dost počůraných plínek.
Hodně pij (klidně nějaký čaj pro kojící matky), dobře jez a miminko chovej a nos, co to dá, na noc si ho ber k sobě do postele - častý a intenzivní fyzický kontakt taky laktaci podporuje. Mně třeba dodneška stačí mít syna dvě hodinky v nosítku na břiše a najednou mám prsa nalitá až nepříjemně - a to je mu už rok a půl. Za pár dní se nejspíš tvorba mléka přizpůsobí zvýšeným nárokům a srovná se to.

ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 02.03.19 07:23

Taky hlasuju pro spurt.
S první jsem to takhle měla v 7 týdnech, kombinováno s tím, že koncem šestinedělí už to neteče samo, dítě se najednou musí snažit, makat, to mé se vztekalo…
S druhým teď zažíváme typický spurt ve 3 týdnech. Jsme do toho v nemocnici, takže musím převažovat. Takže vidím, že z dítěte, co pilo co tři hodiny 70-100 ml, se ze dne na den stalo dítě, co by bylo přisáté permanentně a co hodinu navážím, že vypilo 40. Prsa najednou měkká a vysátá. Piju po litrech kojicí čaje, meltu, hodně se tulíme a přibírá a lepší se to.

Váš příspěvek
Reklama