Nedostatek mléka, růstový spurt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mladamamina17
Nováček 3 příspěvky 10.05.18 11:10
Náhlé odmítání příkrmů, nedostatek mléka

Ahoj holky, jsem prvorodička, v okolí první s mimčem, tak nemám moc koho se ptát na rady a proto se obracím na vás. Malé bylo nedávno 5 měsíců, zkoušíme zeleninové příkrmy. Ty nejprve jedla a moc jí chutnaly (snědla vždy minimálně 150g), ale teď jakoby byla líná sedět a cumlat pyré, radši by prso. Z příkrmu mi sní tak 1/3-1/2 a pak si vyřve prso. Tak nevím, čím to může být. Nejprve mě napadlo, že jí nechutná nová zelenina, ale stejně reaguje i na “oblíbenou” zeleninu. Dalším dotazem je, že posledních cca 6 týdnů hodně bojujeme s kojením. Když byla dcera novorozeně, krmila se každé 4hod, teď vydrží tak 2-2,5hod. Je hodně neklidná, trochu mi to připomíná spurt. Jsem zvyklá v noci kojit 1× (tak okolo 3 hod), ale poslední dobou kojím klidně 4× za noc. Není to znamení, že malé už nestačí moje mléko a měla bych dokrmovat UM? Zkoušela jsem přikládat častěji (10-12×) denně přes týden a nic. Nebo respektive se často dožaduje mléka tak 5 dní, pak mám 2 dny “klid” a pak zas časté kojení. Jinak malá přibírá celkem pěkně, před měsícem měla skoro 6,5kg. Doma váhu nemám, tak nevím, jak je na tom teď. Hodně nad tím přemýšlím, což mě stresuje a z toho je jěstě méně mléka :( Poradila by mi s tím nějaká maminka nebo je to normální jev? Předem děkuji za odpovědi. :srdce:

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18304 příspěvků 10.05.18 11:21

2 hodiny rozestup mezi kojením je uplně normální. Taky jsou normální změny v rytmu, v buzení atd. Um bych rozhodně nedávala pokud chceš dál kojit, taky jste dost brzy začaly s příkrmem, to se taky hodně mění, je ještě malá a na mlíko má nárok.

Mladamamina17
Nováček 3 příspěvky 10.05.18 11:26

@pikola Aha, mudr mi právě řekla na poslední kontrole (4m), ať už pomalu začnu s příkrmama, 1× denně okolo oběda. Ja bych chtěla kojit tak do konce prázdnin max. Potom jdu na VŠ a úplně nevím, jak bych skloubila kojení a školu. :?

Hadrnozka
Stálice 85 příspěvků 10.05.18 11:45

Já mám o měsíc a půl staršího, gestačně je na tom ale podobně jako tvoje. Kojim třeba i 11krát denně, když kňourá, tak nabídnu prso a buď chce nebo ne. Začala jsem taky zeleninou, sní maximálně 80 ml, spíš ale tak 40-50 ml. Jí tak 2 týdny. Pak dokojuju. Nikam nespěchám a řídím se dítětem a jeho chutí, ne doktorkou, která je ovlivněná firmama vyrábějícíma příkrmy a UM. Taky jsem dostala ve čtvrtém měsíci informaci, že bych měla začít s příkrmy a k tomu mi do ruky sestra nacpala brožurky od Hami a Nutrilonu. A divily se, že nebudu příkrmy kupovat ale vařit sama se slovy: „to se vám chce matlat s jednou mrkví?“. Začala jsem s příkrmy ale až v šestém měsíci, jak doporučuje laktační liga. Moje dítě, moje zodpovědnost. UM nepoužíváme, přestože kojim tolikrát za den. Malý má 10,5 kilo a řekla bych, že nestrádá. Prostě si někdy cucne jen na žízeň nebo na chuť. Já taky občas něco sezobnu, i když nemám hlad. Tak malému dopřávám to samé. S nedostatkem mléka se nestresuj. Dítě v tomhle věku už je dost šikovné, aby si vytáhlo, co samo potřebuje. Od té doby, co jsem kojení přestala řešit, je mi daleko líp a mlíka je dost.

Mladamamina17
Nováček 3 příspěvky 10.05.18 12:25

@Adeletka Děkuju za příspěvek :) Zkusím se teda řídit miminkem a kojit podle jejích potřeb

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Top Star v ohrožení? Tvoří ho samé krásky, které začaly zakládat rodiny

Primácký bulvárně společenský pořad Top Star je v ohrožení. V tomto případě... číst dále >

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Příběh Lindy: Neumím být věrná

První láska mi zlomila srdce a já od té doby mužům příliš nevěřím. Současný... číst dále >

Reklama