Nejde WiFi od o2

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 23:33
Nejde WiFi od o2

Zdravím,

Máme internet od O2. Před třemi dny si otec aktualizoval televizni kanály, od té doby nejde WiFi. Normálně internet běží, wifi svítí a je i k nalezení, ale nelze se k ní připojit. Píše to připojování a pak nic. Čím to bude?

Zkoušela jsem přeinstalovat modem a znovu nastavit připojení, ale stále to nejde, nevíte, čím to bude? Děkuji za pomoc

Reakce:
Janli
Kelišová 6878 příspěvků 19.12.18 23:39

My jsme kvůli tomu internet od O2 zrušili. Měli jsme s tím problémy neustále, několikrát jsme modem reklamovali, kupovali nový a zase reklamovali… prostě všechno špatně. Zkus zavolat na jejich infolinku, občas nás naváděli co s tím a jsou i schopní na dálku ověřit funkčnost.

e008
Závislačka 3379 příspěvků 107 inzerátů 20.12.18 00:47

Nam ted take vic nefunguje, jak funguje…

Aleš T.
Povídálka 45 příspěvků 20.12.18 08:27
Zavolej tam.

Zavolat na infolinku O2, nahlásit problém. Technik na telefonu pomůže.

Adulika
Povídálka 37 příspěvků 22.12.18 00:44

Muzes zmenit dns adresu sveho modemu. Ja takhle funguju taky u tohoto provozovatele. https://www.zive.cz/…default.aspx?…
Jsou to sra*i. Nuti kupovat predrazeny modem a ten muj na jejch dns nefungoval. Mozna to tim nevyresis, ale muzes to zkusit, aspon docasne reseni, nez to chytraci vyresi…

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 27.12.18 17:16

Pokud se zařízení připojuje a nepřipojí, tak to rozhodně není záležitost DNS. Stejně tak, jako wifi nemohl ovlivnit aktualizací televizních kanálů. I když popravně nevím co je tím myšleno.

Měli jste na wifi nějaké heslo? Nevím co je myšleno přeinstalací modemu (modem od o2 nejde přeinstalovat), ale tím uvedením do továrního nastavení jste si mohli nastavit výchozí heslo a zařízení které se snaží připojit používá heslo staré.
Takže v zařízení připojení vymazat a zkusit ho nastavit úplně od začátku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 12:56

Díky všem, stary modem byl zakoupen v roce 2017, měli jsme na něj záruku 2 roky, a hádejte! Záruka neplatí a kupovali jsme bohužel nový, za 2000 Kč, což naštěstí dali za 1000 Kč, máme to kvůli sportovnímu kanálu, ale jak vidím, jedině, co pomůže, odejít od O2, díky všem za rady

Zakladatelka :cert:

JTom
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 29.12.18 23:01
@Anonymní píše: …ale jak vidím, jedině, co pomůže, odejít od O2, díky všem za rady
Zakladatelka :cert:
Špatná funkce WiFi nemá s O2 ani okrajově nic společného. Přečti si ještě jednou odpovědi. Užitečných rad je tu několik.
Janli
Kelišová 6878 příspěvků 29.12.18 23:04
@JTom píše: Špatná funkce WiFi nemá s O2 ani okrajově nic společného. Přečti si ještě jednou odpovědi. Užitečných rad je tu několik.

Opravdu? Evidentně s tím nemáš zkušenosti. Kvůli jejich nefunkčním wifinám a šílenýmu přístupu při reklamacích jsme od nich odcházeli a to jak s domácím připojením, tak s firemním. A rozhodně nejsme jediní

JTom
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 29.12.18 23:41

WiFi vysílač je samostatná část krabice, ve které je zároveň modem a router. Jeho vada nemá s operátorem naprosto vůbec nic společného.
Shodou okolností zkušenosti s O2 mám. Dokonce kvůli „vadné“ WiFi (nešla vypínat) jsem router reklamoval. V prodejně mi půjčili náhradní a po týdnu vrátili původní. Jak se ukázalo, nebyl vadný, špatně jsem přečetl manuál. Všechno, co jsem od nich měl, fungovalo vždy bez jakýchkoli problémů. Na jejich stránkách je ke stažení podrobný manuál i poslední firmware. Vůči O2 je možné mít různé výhrady, rozhodně ale ne technické.
Zkoušela jsi něco z uvedených rad?

Janli
Kelišová 6878 příspěvků 30.12.18 00:07
@JTom píše:
WiFi vysílač je samostatná část krabice, ve které je zároveň modem a router. Jeho vada nemá s operátorem naprosto vůbec nic společného.
Shodou okolností zkušenosti s O2 mám. Dokonce kvůli „vadné“ WiFi (nešla vypínat) jsem router reklamoval. V prodejně mi půjčili náhradní a po týdnu vrátili původní. Jak se ukázalo, nebyl vadný, špatně jsem přečetl manuál. Všechno, co jsem od nich měl, fungovalo vždy bez jakýchkoli problémů. Na jejich stránkách je ke stažení podrobný manuál i poslední firmware. Vůči O2 je možné mít různé výhrady, rozhodně ale ne technické.
Zkoušela jsi něco z uvedených rad?

Router jsme během dvou let měnili 6×. Vyzkoušeli jsme vše, několik protelefonovaných hodin s operátory. Rozhodně mám technické výhrady. Vadnost routerů mám ověřenou z několika stran. Při reklamacích byl přístup katastrofální a to si dovolím tvrdit jako bývalý reklamační pracovník. Vada routeru má s operátorem společné to, že operátor ho dodává, o závadách vědí a nejsou se k nim schopni postavit čelem. Vrchol nevstřícnosti k zákazníkovi byl, že nám účtovali paušál i za dobu, kdy byl jejich router dva měsíce na reklamaci. Vznesená žádost o neůčtování paušálu byla zamítnutá. Ne, díky. Nikdy víc.

JTom
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 30.12.18 00:52

To je zajímavé. Já si tedy na zařízení ani podporu stěžovat nemohu. Nemohu si stěžovat ani na stabilitu připojení. Za 14 let, co to mám, jsem se nikdy nesetkal s výpadkem přes den. Jen s několika krátkými přerušeními po půlnoci. Myslím, že obecně neprodávají vadné zboží. Porucha jednotlivého kusu se ovšem vyloučit nedá. Dá se ale opravit. Za nevýhodu považuju jen velmi vysokou cenu.

Janli
Kelišová 6878 příspěvků 30.12.18 01:44

@JTom tak buď rád a nedělej z toho precedens. Pro nic za nic od nich lidi neodcházejí…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >