Nejsem dobrá v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

josslyn
Povídálka 32 příspěvků 21.02.18 12:36
Nejsem dobrá v práci

Ahoj, pracuju 3 roky v marketingu. Zpočátku mě práce bavila, ale nyní už tomu tak není. Nerozumím si se šéfovou, vadí mi jednání firmy, mám nízký plat a jsem bez šance na kariérní postup. Chci odejít a dělat marketing jinde. Jenomže mám stále větší pocit, že nejsem ve své práci dobrá. Respektive firmě, ve které pracuji, tyto znalosti stačí, ale všude jinde mě odmítají, důvody neznám. Jen 1× jsem slyšela, že mám nedostatečné znalosti na to, jak dlouho v marketingu pracuji a proto mě nechtějí. Dost mi odmítání podkopává seběvědomí a začínám si řikat, že bych vlastně marketing měla opustit a dělat něco jiného, protože v tom nejsem dobrá. Jenomže si nemůžu vybírat nebo riskovat, protože žiju sama a nemůžu být bez práce. Jsem už docela ve stresu, protože stávající práci nemám ráda a dělám ji s nechutí, ale nikde jinde mě nechtějí (ještě v době, kdy tvrdí, že je zaměstnanců nedostatek a to mi teda nepřidává). Pořád se snažím nemyslet na to, jak práci nemám ráda, ať se zbytečně nezatěžuju něčím, co nemůžu momentálně změnit. Ale vkrádá se mi to na mysl čím dál tím častěji. Nebyly jste někdy v podobné situaci? Co byste mi poradily?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 21.02.18 12:53

U každého neúspěšného pohovoru si nech dát zpětnou vazbu. Spousta lidí s tím nemá problém ti sdělit důvody proč tě nevybrali. Kamarádka takhle si běžně žádá o zpětnou vazbu u pohovorů a myslím že je to prospěšné, protože se můžeš dozvědět o „negativech“, které si ani sama neuvědomuješ.

Jinak co doporučit, o marketingu toho moc nevím, ale chceš-li se ve svém oboru zlepšit a ve stávajícím zaměstnání to není možné, tak pak samostudium nebo investovat si nejakých vzdělávacích kurzů.

dadulam
Kecalka 394 příspěvků 21.02.18 13:00

Já bych si to určitě v klidu rozmyslela. Skoro v každém zaměstnání ti může někdo vadit. Taková je doba. Spíš bych si řekla, zda je to nesnesitelné a mám z toho nervy nebo to není tak hrozné. Pokud tě práce nebaví a máš pocit, že už to nedáš, tak bych se koukla na inzeráty a zda zvládnu všechny jejich požadavky. Pokud ne, tak bych se snažila doplnit si znalosti a pak ze zaměstnání teprve odejít.

Evulina
Extra třída :D 14768 příspěvků 21.02.18 13:03
@josslyn píše:
Ahoj, pracuju 3 roky v marketingu. Zpočátku mě práce bavila, ale nyní už tomu tak není. Nerozumím si se šéfovou, vadí mi jednání firmy, mám nízký plat a jsem bez šance na kariérní postup. Chci odejít a dělat marketing jinde. Jenomže mám stále větší pocit, že nejsem ve své práci dobrá. Respektive firmě, ve které pracuji, tyto znalosti stačí, ale všude jinde mě odmítají, důvody neznám. Jen 1× jsem slyšela, že mám nedostatečné znalosti na to, jak dlouho v marketingu pracuji a proto mě nechtějí. Dost mi odmítání podkopává seběvědomí a začínám si řikat, že bych vlastně marketing měla opustit a dělat něco jiného, protože v tom nejsem dobrá. Jenomže si nemůžu vybírat nebo riskovat, protože žiju sama a nemůžu být bez práce. Jsem už docela ve stresu, protože stávající práci nemám ráda a dělám ji s nechutí, ale nikde jinde mě nechtějí (ještě v době, kdy tvrdí, že je zaměstnanců nedostatek a to mi teda nepřidává). Pořád se snažím nemyslet na to, jak práci nemám ráda, ať se zbytečně nezatěžuju něčím, co nemůžu momentálně změnit. Ale vkrádá se mi to na mysl čím dál tím častěji. Nebyly jste někdy v podobné situaci? Co byste mi poradily?

A nemáš nějaké koníčky, něco, co tě hodně baví a současně by se tím dalo i uživit?

Premek_Orac
Závislačka 4081 příspěvků 21.02.18 13:06

@josslyn Pokud si myslíš, že nejsi dost dobrá, tak pracuj na tom, aby ses zlepšila.
Marketing je strašně široký pojem, takže ti člověk těžko může poradit, na co konkrétního se zaměřit. Obecně ale by bylo dobré komunikovat s nadřízeným, abys věděla, v čem jsi pro firmu přínosem, v čem vidí tvé rezervy, proč ti nepřidělí zajímavější nebo odpovědnější práci atd.
Obecně ale máš pravda, že v marketingových odděleních se moc lidi poslední dobou netočí. Až mě to překvapuje.

josslyn
Povídálka 32 příspěvků 21.02.18 13:16

@Evulina Baví mě psaní, focení a vaření, ale ani jedno nedělám profi. Na stávající pozici tedy píšu hodně a vím, že by mě třeba hodně bavilo psát do nějakého tištěného nebo internetového magazínu. Jenomže si myslím, že lidí, které baví psát, je hodně a mnozí z nich mají i vhodnější praxi. Marketing mi tak trochu připomíná gymnázium - umíš všechno, ale nic tak perfektně, aby ses tim mohl dál živit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 13:19

Pracuj na sobě. Kup si odborné knížky, zaplať si kurzy, udělej si certifikáty. Zaměř se na své chyby a zlepšuj je, kup si nové oblečení, dej si záležet na svém vzhledu, vystoupování a začni hledat novou práci, když to nevyjde, tak zjisti proč. Jsi mladá a rozhodně zde nechceš být do konce života. Pracuj na sobě a zlepšuj se, jednou se někomu zalíbiš, hlavně neztrácej hlavu :) držím palce :srdce: :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 13:22
@josslyn píše:
@Evulina Baví mě psaní, focení a vaření, ale ani jedno nedělám profi. Na stávající pozici tedy píšu hodně a vím, že by mě třeba hodně bavilo psát do nějakého tištěného nebo internetového magazínu. Jenomže si myslím, že lidí, které baví psát, je hodně a mnozí z nich mají i vhodnější praxi. Marketing mi tak trochu připomíná gymnázium - umíš všechno, ale nic tak perfektně, aby ses tim mohl dál živit.

A co si založit svůj blog? Profil na instagramu a dávat tam své recepty, fotky? Nebyla bys jediná, které by to zlepšilo život (i po pracovní stránce) ;)

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 21.02.18 13:28

@josslyn Jak na tebe pohovory působily? Vlastní zkušenost z oboru: na obory jako HR, marketing, admin. atd, je opravdu velký nátřesk a je to těžce konkurenční prostředí. Pokud jsi dostala vyloženě tak hrozný feedback jako na dobu, jakou jste v oboru, máte silně nedostatečné znalosti tak si upřímně myslím, že to mohl být pravý opak a zkoušející nechtěli přijmout někoho, kdo by je mohl zastínit (mladší/lepší škola/lepší praxe…). Takový feedback se běžně nedává. Naopak co je běžné: ať je uchazeč jakkoli strašný, kvůli strachu ze žaloby se žádná vazba nedává a pošle se standardní někdo byl lepší než vy Ty se dokážeš dostat na pohovor, ale ten pak nevyjde? Kolik pohovorů jsi zatím měla?

Novire
Neúnavná pisatelka 19760 příspěvků 21.02.18 13:29

Co přesně máš v náplni práce? Co děláš v práci nejčastěji?
Jak jsi na tom s SEO, PPC kampaněmi a obsahovým marketingem? Co sociální sítě, emailový marketing a google analytics?
Nejsem markeťák, ale personalista - tohle je první, co mě napadá, když píšeš, že nemáš dostatečné znalosti. Jenom se psaním článků si už prostě v marketingu nevystačíš…

Petruna21
Echt Kelišová 9789 příspěvků 21.02.18 13:29

Co máš dělat? Hodit se do pohody a nepodceňovat se :)

josslyn
Povídálka 32 příspěvků 21.02.18 13:49

@Novire Starám se o emailing, spravuji sociální sítě, mám na starost interní komunikaci se zaměstnanci a zadávání prací a korektur grafikovi. Starám se i o obsah webu (tedy píšu texty landing pages, do aktualit a dělám korektury článků odborných textu s ohledem na SEO a na tonalitu značky). Google Analytics neovládám perfektně, ale co potřebuju, to si tam najdu. Na PPC má firma agenturu, takže pro ty řeším jen bannery, nic víc.

josslyn
Povídálka 32 příspěvků 21.02.18 13:52

@Lalelale Byla jsem zatím jen na jednom pohovoru. První kolo s personalistou bylo super, druhé kolo s potencionálním nadřízeným bylo také dobré, ale přišlo mi, že ze mě spíš tahají rozumy (jak se dělá marketing u nás ve firmě). Do dalšího kola jsem nepostoupila, Je to asi 3 měsíce a firma na tuto pozici stále někoho hledá. V inzerátu zvedli hranici zkušeností ze 3 na 5 let.
Jinak jsem 2× vypracovávala zkušební práce. Jednou mě odmítli s tím, že volí jiného kandidáta a podruhé jsem právě dostala zpětnou vazbu takovou, že mám podle nich nedostatečné znalosti.

josslyn
Povídálka 32 příspěvků 21.02.18 13:53

@Petruna21 Snaha je :) Jen to na mě už začíná poslední dobou nějak moc dotírat :(

josslyn
Povídálka 32 příspěvků 21.02.18 13:54
@Anonymní píše:
A co si založit svůj blog? Profil na instagramu a dávat tam své recepty, fotky? Nebyla bys jediná, které by to zlepšilo život (i po pracovní stránce) ;)
To by mě moc bavilo :) Jen si myslím, že je tak velká konkurence, že bych si našla sotva stovku odběratelů :D :)
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama