Nejšťastnější batole v okolí

177
24.8.06 22:20

Nejšťastnější batole v okolí

Hezký den všem :)

dostala se mi do ruky knížka od dr. Harveye Karpa - Nejšťastnější batole v okolí (stejný autor napsal i knihu Nejšťastnější miminko v okolí). Přečetla jsem jí za týden a musím přiznat, že mi ukázala cestu k naší 16 měsíční cácorce… zatím to jsou tedy jen takové vlaštovky, ale jsem za to vděčná. Měla jsem totiž nějak pocit, že se jí začínám vzdalovat, tím, jak roste…zkrátka i proto jsem se vydala do naší knihovny a zmíněnou knihu půjčila.

Najde se někdo, kdo knížku zná? Jaký máte na ní názor a používáte popsaná doporučení? Mluvíte „batoletštinou“ i na veřejnosti?

Mě to tedy „chytlo“ u srdíčka až po dnešní příhodě..... posuďte sami.
Malá dosud nechtěla o nočníku ani slyšet, když jsem jí tam po:,–(ila minulý týden, tak z něj hned vstávala. V úterý jsem jí pomaloučku začala vysazovat, ale tak, jako že nechci, aby tam seděla za nějakým účelem (nechtěla jsem po ní, aby se vyčurala), ale aby mi ukázala, jak umí hačat… a nechala jsem jí tam jen, dokud sama chtěla. To samé i včera. Dneska vydržela sedět i chviličku beze mě a dokonce se vyčurala (asi náhodou - ale přece:-)
A proč o tom píšu.....když přišla s manželem z vycházky (já nebyla doma) a on jí přebaloval, tak vstala a mašírovala k nočníku (sama od sebe) a zase se vyčurala. No, nemůžu tomu věřit, ale asi ta kniha nebyla tak marná…proto mě zajímá, jestli se tu některá maminka najde, aby mi napsala zkušenosti.....

Díky,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Ikar: Nejšťastnější batole v okolí?

Přidejte zkušenost s Ikar: Nejšťastněj...
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
24.8.06 22:28

Tu knížku mam doma ale po přečtení kousku sem jí odložila. Ale zaujala mě tvoje historka s nočníkem. Malá sice na nočníku sedí ale moc do něj nedělá. Dříve tedy nechtěla sedět vůbec. Vždycky si řekne ee ale to už čůrá a tak do plínky. Dříve si říkala ee s předstihem ale do nočníku prostě ne. Kdepak se v té knížce o tomto dočtu :?: Listovat se mi jí nechce páč mě tenkrát moc nezaujala ale třeba změním názor :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
24.8.06 23:10

Ahoj, jsem ráda, že jsi tuto diskuzi založila. Nejšťastnější miminko v okolí byla kniha, která mi pomohla nezbláznit se v prvních měsících života mého syna. Nejšťastnější batole mám doma, ale zatím jsem do něj jen zběžně nahlédla. A teď jsem si uvědomila, že už taky máme nějaké problémy, na které bych tam mohla najít odpověď. Tak doufám, že někdo ještě napíše a že i já už brzy budu moci něčím přispět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
24.8.06 23:15

Ahojky,

je to kolem strany 299. Sice nácvik doporučuje až od dvou let, ale zároveň uvádí 5 znamení, podle kterých se pozná, že je batole zralé na nácvik čistoty a když my splňujeme 3, tak jsem si řekla proč to nevyzkoušet? I když teda nezabavuji malou čtením, jak doporučuje autor, ale prohlížením různých věciček, které má jinak zakázané :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
25.8.06 07:17

Holky, to co píšete, mě dost zaujalo:-). Že bych si knihu koupila :?: :wink:

S tím nočníkem souhlasím… když jsem tam synka po:,–(ila a chtěla po něm, aby udělal e-e, tak nechtěl a vstával. Ale jinak si tam šel sednout sám, prostě, když maminka nekoukala nebo „nestíhala“, tak Peťulka hačal a kakal :lol: :wink: Něco na tom prostě bude :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
25.8.06 07:39

Ahoj,

musím říct, že kniha „Nejšťastnější miminko v okolí“ mě nadchla, zatímco z batolete jsem byla spíš rozpačitá. U mně to bylo tak, že u miminka bych souhlasila s 99,5% toho, co tam bylo napsané. U batolete už mi to tak jasné nepřipadá. Ale určitě stojí za to si ji přečíst, člověk se tam může alespoň něčím inspirovat. Některé věci (uspávání batolat) mi tam ale přišly až moc drsné.

Pajina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13845
25.8.06 08:13

ahoj,

já jsem moc ráda, za tuhle diskusi. o knížce nejšťastnější batole v okolí jsem se dočetla tady na emiminu v diskusi o tom, jak zvládat hysterické záchvaty u malých dětí. zaujalo mě to a řekla jsem si, že by se to časem mohlo hodit. Pro začátek jsem ji chtěla objednat pro švagrovou, která má půlroční holčičku a možná ji časem užije :-) tak jsem narazila i na nejšťastnější miminko v okolí a to jsem si objednala pro sebe. přijdou mi příští týden, tak uvidím, co z toho využiju, až Klárka vykoukne z bříška :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
25.8.06 09:11

Teď sem si to s tím nacvičováním čistoty přečetla. Zní to dobře snad to bude fungovat. Sice malá splňuje všech 5bodů ale asi ještě chvíli počkám. Občas si na nočník chodí sedat i sama (oblečená) takže už na to začnu najíždět :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
13.1.11 21:13
Vidi píše:
Hezký den všem :)

dostala se mi do ruky knížka od dr. Harveye Karpa - Nejšťastnější batole v okolí (stejný autor napsal i knihu Nejšťastnější miminko v okolí). Přečetla jsem jí za týden a musím přiznat, že mi ukázala cestu k naší 16 měsíční cácorce… zatím to jsou tedy jen takové vlaštovky, ale jsem za to vděčná. Měla jsem totiž nějak pocit, že se jí začínám vzdalovat, tím, jak roste…zkrátka i proto jsem se vydala do naší knihovny a zmíněnou knihu půjčila.

Najde se někdo, kdo knížku zná? Jaký máte na ní názor a používáte popsaná doporučení? Mluvíte „batoletštinou“ i na veřejnosti?

Mě to tedy „chytlo“ u srdíčka až po dnešní příhodě..... posuďte sami.
Malá dosud nechtěla o nočníku ani slyšet, když jsem jí tam po:,–(ila minulý týden, tak z něj hned vstávala. V úterý jsem jí pomaloučku začala vysazovat, ale tak, jako že nechci, aby tam seděla za nějakým účelem (nechtěla jsem po ní, aby se vyčurala), ale aby mi ukázala, jak umí hačat… a nechala jsem jí tam jen, dokud sama chtěla. To samé i včera. Dneska vydržela sedět i chviličku beze mě a dokonce se vyčurala (asi náhodou - ale přece:-)
A proč o tom píšu.....když přišla s manželem z vycházky (já nebyla doma) a on jí přebaloval, tak vstala a mašírovala k nočníku (sama od sebe) a zase se vyčurala. No, nemůžu tomu věřit, ale asi ta kniha nebyla tak marná…proto mě zajímá, jestli se tu některá maminka najde, aby mi napsala zkušenosti.....

Díky,

Ráda bych navázala na tuto starou diskuzi. Mám stejné zkušenosti jako zakladatelka a musím říct, že jsem z této knihy opravdu nadšená. Co vy, maminky, jaké máte zkušenosti? Líbí se vám tato kniha a co vám na vaše andílky funguje ? :) a používáte aktivně „batoletštinu“? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
13.1.11 21:16

No,zrovna jsem na ní koukala v katalogu v Knižním klubu :think: že bych si jí objednala?
http://www.knizniweb.cz/…kamenne.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
13.1.11 21:27
momi33 píše:
No,zrovna jsem na ní koukala v katalogu v Knižním klubu :think: že bych si jí objednala?
http://www.knizniweb.cz/…kamenne.html

Myslím, že nesáhneš vedle :) jsem z toho opravdu nadšená. Přijde mi, že hodně věcí je intuitivní, že jsem je dělala, ještě než jsem si tu knihu přečetla. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
13.1.11 21:50

Já ji četla a připadalo mi, že buď jsem blázen já a nebo autor :o)) Možná to funguje, ale ne na mého syna. Možná jsem to nepochopila dobře, zkrátka nesedlo mi to, super knížka a úplně jiná než co jsem kdy četla o výchově a porozumění si s dítětem je Pohodoví rodiče - pohodové děti. Je úplně jiná než ostatní, doporučuju.
Každopádně pokud někomu Nejšťastnější batole vyhovuje, nic nenamítám, jen přidávám svou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
13.1.11 22:03

Tak já jsem si jí objednala a ještě jsem k tomu přihodila spanek v otázkách a odpovědích tak uvidím co se dozvím :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
13.1.11 22:10
Ewule0712 píše:
Já ji četla a připadalo mi, že buď jsem blázen já a nebo autor :o)) Možná to funguje, ale ne na mého syna. Možná jsem to nepochopila dobře, zkrátka nesedlo mi to, super knížka a úplně jiná než co jsem kdy četla o výchově a porozumění si s dítětem je Pohodoví rodiče - pohodové děti. Je úplně jiná než ostatní, doporučuju.
Každopádně pokud někomu Nejšťastnější batole vyhovuje, nic nenamítám, jen přidávám svou zkušenost.

Děkuji za další knižní titul :) vše co se týká dětiček mě baví, zajímá. :) :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
13.1.11 22:12
martina75 píše:
Tak já jsem si jí objednala a ještě jsem k tomu přihodila spanek v otázkách a odpovědích tak uvidím co se dozvím :-D

My naštěstí „spánek“ neřešíme, ťuk, ťuk, ťuk. Sice je pravda, že dcerka se někdy vzbudí ve 22 hodin a pak si do půlnoci hrajeme, ale to beru jako zpestření :) beztak chodíme spát kolem půlnoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama