Někdo po dvou císařích?

StaráPuška
16.9.19 13:15

Někdo po dvou císařích?

Zdravím všechny.
Zanedlouho mě čeká druhý porod císařem.
První byl akutní pro nepostupujici porod a tíseň plodu, takže jsem si zkusila i kontrakce a ostatní laskominy. Teď mi zjistili výhřez dvou plotenek a neurolog doporučil i druhé porodit řezem. Vím, co je to za bolest, ale mam obavy, že podruhé to bude ještě horší. Máte některá zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16951
16.9.19 13:17

Podruhé to bylo lepší bolesti menší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3676
16.9.19 13:19

@StaráPuška ahoj, jsem 8 týdnů po druhé sekci. Obe spinalem a za druhá od začátku do konce pecka. U první mně bolelo cévkování, spínal napichli na po4, jizva hnisala a fungovala jsem tak za 14 dnů. Teď cévka bez problémů, spínal na poprvé a rekonvalescence super. Po pár dnech jsem o tom skoro nevěděla. Jizva je krasna a jen trochu růžova. Asi hodně záleží na šikovnosti lékaře a momentálnim rozpoložení. A hned se začít co nejvíce hybat a vstávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
16.9.19 13:19

@StaráPuška druha sekce byla jina…vedela jsem do ceho jdu. Mela jsem hodne srusty, tak jsem mela dren dlouho a kvuli tomu 2 dny na JIP. Jinak samozrejmne prvni vstavani silene. Pak jsem ale musela fungovat a doma jsem jsem byla 4. den. Vse slo lepe nez po prvnim. Clovek musi doma zvladnout nejen mimino, ale i starsi dite. A hlavne uz ma zkusenost a vi, co telo zvladne a kdy si odpocinout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StaráPuška
16.9.19 13:20

Diky. Nejsem žádná fňukna, ale tohle jsem nezažila. Tak mam trochu strach, i když k čemu mi bude, zejo :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
550
16.9.19 13:22

Za mě druhý císař jednoznačně lepší. Tolik to nebolelo a í očistky byly slabší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
16.9.19 13:22

Ja mam za sebou 2 sekce, prvni akutni - nepostupujici porod, taky jsem zazila kontrakce a vsechny srandy okolo… v podstate po tydnu jsem nevedela, ze mi rizli bricho:)
Druha sekce vlastne taky akutni - kvuli placente praevia.. bolest velika :-(
Ale i kdyz druha sekce byla mnohem horsi nez prvni. Porad to bylo lepsi nez kontrakce!:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StaráPuška
16.9.19 13:23

Asi bude lepší jít na plánovaný, hezky odpocata, to je fakt. První přišel po 23 hodinách od prasklé vody. Uz mi bylo vse jedno, hlavně ať uz ho vyndaji. Tak jo, tak ja vsm budu věřit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Poci
16.9.19 13:35

Tak ja mam 4 tydny po druhem cisari a za me teda druha sekce mnohem horsi :? Pri operaci to bylo dost bolestive a uz jsem chtela at to skonci, pri prvni jsem nic necitila :think: ale i tak uz jsem po par dnech jaks taks fungovala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.19 13:39

Ahoj, první porod akutní císař po 26hodinách, druhý plánovaný císař dvojčata. Myslím, že jediný rozdíl byl v rekonvalescenci, je rozdíl se starat o jedno a o tři :-) ale když víš do čeho jdeš je to myslím snazší. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
16.9.19 13:42

Mám za sebou tři sekce a musím říct, že nejhorší byla ta první akutní, dvě následující plánované, to už byla pohoda. Při poslední jsem sice byla kvůli srůstům na sále o něco déle, ale hojení bylo nejrychlejší, a už po pár dnech jsem fungovala prakticky bez omezení. Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
16.9.19 14:15

Jsem po druhe sekci 5dni a je to stokrat lepsi jak prvni akutni. Neboj se toho, uz jen ta psychika ze vis do ceho jdes je krok veliky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 14:17

Ahoj, já též po dvou císařích a nemůžu si stěžovat…navíc nejsem žádná fňukna, takže jsem fungovala okamžitě…

• Nahlásit
  • Citovat
5617
16.9.19 14:22

Úplně nemuzu srovnavat, první celkova narkoza a jine velke pridruzene problemy. Takze dlouho na drogach a vsechno jinak.
Ale druhy v pohode. Nastup rano, za dve tri hodky rizli. Videla jsem mimco, bolesti zavrate nic. Rano mi sestra povídá ze mit tam vic takovych pacosu, budou radi. Ale treba pani na pokoji trpela jak pes. Ja jen hlady :D
Druhy den rano me dali na sestinedli (i kdyz kvuli komplikovanemu prvnimu cs nechteli. Ale me bylo dobre a chtela jsem ja). Ten pristup v motole byl trochu zvlastni-ze me nechteji pustit jsem se dozvedela z reci na chodbe :? Ale ozvala jsem se a všechno slo. Dren jsem taky mela dyl ale jsem extra pripad.
Pak jsem jizvu jeste 14'dni citila. Moc mi nechteli davat na bolest mam jeste problem se srazlivosti. Jizva se hojila dobre krom jedoho mista, co bylo blbe v lemu kalhot (extra pripad, mam ji svisle).
Za me pohoda, no. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 14:27

Prvni sekce akutni (nepostupujici porod) - od sedmi do rana do 11 do vecera, katastrofa. rekonvalescence do pohybu bez bolesti skoro 4 mesice

druha sekce planovana, dostala jsem kontrakce asi 8 hodin pred terminem sekce, rekli prijedte, udelame to hned. takze kontrakci jsem mela asi pet (misto 16 hodin), naprosta pohoda. mela jsem epidural, po sesti hodinach jsem odesla z jipu po svych

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama