Nekompatibilní pár?

Anonymní
25.12.20 09:57

Nekompatibilní pár?

Holky, stalo se vám nebo mate v okolí někoho, kdo dlouhá leta nemohl mít děti ale pak s jiným partnerem to šlo a klidně i “hned”?

Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13493
25.12.20 10:06
@Anonymní píše:
Holky, stalo se vám nebo mate v okolí někoho, kdo dlouhá leta nemohl mít děti ale pak s jiným partnerem to šlo a klidně i “hned”?Dekuji :srdce:

Ano.
V rodine dokonce par, kdy pocit dite nebyl problem, ale telo vzdy plod vypudilo :,( Vysetrenim se zjistilo, ze telo zeny vyhodnocuje spermie muze jako vetrelce, a tim padem i spolecne dite. Nastesti maji oba deti ze svych predchozich vztahu. Jen to spolecne ne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
25.12.20 10:26

Já znám pár, kterému řekli, že jsou nekompatibilní. Nebyl problém ani na jedné straně. Nakonec se jim poštěstilo mít děti z umělého oplodnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
25.12.20 10:40

Ano, naši sousedé. Postoupili i několikrát IVF, ale vždy bez úspěchu. Pak se rozvedli a do roka měli každý dítě s novým partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
25.12.20 10:42

Ano, v 23 letech s byvalym partnerem snazeni pres dva roky, reseni i na reprodukcni klinice.
Bez vysledku, nicmene jsme se potom rozesli.

Ted jsem ve 30 letech poprve tehotna, se soucasnym partnerem, cekame dvojcata (prirozenou cestou) a povedlo se na druhy pokus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
25.12.20 10:49

Znam, po rozchodu si oba udelali v podstate nez problemu dite s jinymi partnery. Predtim spolu skoro deset let snahy a nic. Objektivni problem nezjisten.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
25.12.20 11:24

No to je stará známá věc, že občas prostě stačí vyměnit kohouta. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 11:26
@berusa.m píše:
No to je stará známá věc, že občas prostě stačí vyměnit kohouta. ;)
:D
No, tady je otázka jestli není problém prave v kohoutovi, který není schopen oplodnit jednu a tím pádem třeba žádnou další :think:
  • Citovat
  • Nahlásit
4637
25.12.20 11:48

Často to bývá tím, že ženské tělo si časem vytvoří protilátky proti partnerovo spermiím a nebo si pak tělo ještě vytvoří protilátky proti plodu.
A tím, že žena vymění partnera a chlap partnerku, tak klidně mají s novým partnerem dítě tychle. A jen z důvodu, že jejich tělo, konkrétně imunitní systém nezná spermie atd. a nevyhodnoti to jako nepřítele a nemá vytvořené protilátky.
Vím to, jelikož sama jsem to řešila na imunologii několikrát.
Je tedy zvláštní, že někdy tělo samo povolí a protilátky stáhne a v té době dojde k oplodnění. Nicméně bohužel reprodukční imunologie je zatím v plenkách a nikdo nedokáže říct, proč se tak děje a co je pro tělo spouštěč.
Proste čím déle je pár spolu a má pravidelný nechráněny styk, tak tím větai riziko imuno problému.
Proto promiskuidni holky otěhotni rychle. Jenže zase u nich je druhá strana mince a to jsou chlamydie, ureoplasmata atd. :nevim: Ale to je zase z jiného soudku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 11:56

@Maja25 to jsem vubec nevěděla a Dekuju za rozšíření obzoru. Ale je na tom určitě něco pravdy, mám okolo sebe páry které třeba 8 let nemohou mít dítě, ač ani jeden nemá zásadní problém (nebo mají ale ne takový aby to nemohlo vyjít) a nevychází ani IVF :?

• Citovat
  • Nahlásit
6307
25.12.20 12:02

Ano, znám. Oba zdraví, mohou mít děti, ale ne spolu. 10 let zkoušeli vše možné, nepomohlo ani IVF, ani vajíčko od dárkyně. Jsou stále spolu a adoptovali dvě děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 13:11

Moje kamarádka měla ten problém, s " alergií" na partnera. Rozešli se ale dřív než to mohli začít zásadně řešit.
A manželova první žena se dva roky pokoušela otěhotnět s bývalým partnerem, nešlo to, a s manželem otěhotněla během pár týdnů co spolu byli. S druhým manželem za 12 let se jí to povedlo jednou, bohužel mimoděložní, a nakonec mají dítě z ivf.
Já teda nemám problém vůbec, ani v dlouhodobém vztahu. Všechny 4 těhotenství se dvěma partnery na první pokus.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 15:12

Ano, znám. Žena nemohla otěhotnět, její muž měl dítě z předchozího manželství. Pak se rozvedli a ona už má 3 děti s novým partnerem (otěhotněla hned, protože se nechránili a ona si myslela, že je neplodná). Ale možná nebyli nekompatibilní, třeba byl on neplodný a to dítě z předchozího vztahu nebylo jeho…ale to už nevím, jak to dopadlo nebo jestli to dotyčný řešil.

• Citovat
  • Nahlásit
1387
22.2.21 10:30

Ahoj, jen se vetřu do diskuze :oops:
Já takový případ znám, kdy to společně nešlo a když se rozešli, oba s někým jiným prakticky bez problému měli děti ;) Ale neznám případ nějak podrobně, zdali bylo třeba i IVF nebo prostě jen přirozeně. Teď to řeším u sebe, zda jsem vůbec s někým kompatibilní, nikdy jsem za léta snažení s různými partnery nenašla ani ducha na testu. Dost vyšetření mi dopadlo dobře, jeden špatně (protilátky proti ZP) av jiné laboratoři zase pak dopadlo toto dobře. Tak nevím. Ale třeba tato stránka Odkaz zas „nekompatibilitu“ popírá, že to je nositelství genetických vad a mutací :think: nicméně pořád je mnoho párů, které nemají své vlastní dítě i po letech snahy a se spoustou vyšetření, která dopadají v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat