Nemá mě ráda, občas

Anonymní
17.12.09 08:10

Nemá mě ráda, občas...

Moje skoro půlroční dcera má dny, kdy mě nesnese. Naposledy to bylo dnes v noci, vzbudila se v půl třetí na krmení, ale nakonec z toho bylo dvě a půl hodiny pláče a marnýho utěšování, vůbec se nenajedla a nedala uklidnit. Kdyby jenom plakala, ale já jí ani nemohla vzít do náručí, to vždycky začala úplně naříkat a bojovat se mnou, když jsem si k ní lehla na deku, tak do mě kopala a odstrkovala mě ručičkama… V pět jsem už celá na kaši vzbudila manžela, ten vzal flašku, malá se přicucla, spokojeně se nabaštila, pak se s tatínkem pomazlila a na chvilku usnula. Vzbudila se v šest nula pět, tj. pět minut poté, co manžel odešel do práce, a od té chvíle zase pláč a vztekání, že na ni šahám, až teď zase zdřímla…
Už jsem z toho úplně nešťastná. Vždycky to přijde úplně bez příčiny a bez varování, nevím, proč má tyhle stavy. Někdy má naopak dny, kdy se od ní nemůžu hnout na krok, jak jdu na záchod, hned pláče a pořád by se chtěla chovat… Ale tohle odmítání je něco strašlivýho, vždycky mě to hrozně mrzí, brečím a mám žárlivej vztek na manžela, kterýmu tohle nikdy neudělala. Dneska jsme se ještě navíc pohádali, protože manžel to korunoval větou: „si to tak neber“. Copak to jde, když mě vlastní dítě nemá rádo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17085
17.12.09 08:22

myslím si, že to není tím, že tě nemá ráda, ale v tu chvíli jí třeba něco vadí - prostě se nechce přitulit, ale chce třeba spát, nebo je přetažená, hodně hladová apod. Neznám to přesně jak to popisuješ, ale občas se malá taky víc chechtá na taťku a na mě se skoro nepodívá, ale když vemu že jsme spolu 24 hodin denně a co si budem povídat - večer už jí mám někdy taky plné kecky tak se nedivím že i ona mě.

A třeba s tím přitulením - moje malá nikdy nedokázala u mě usnout, nebo v naší posteli, od malinka je zvyklá ve své a když jí třeba nebylo po očkování dobře a lehla jsem si kní do naší postele tak to byl řev :lol: Každé dítě je jiné a prostě občas má své vrtochy, ale nemyslím si že byto bylo tím,ž e tě nemáráda. :wink:

Navíc mimčo tvojí nejistotu moc dobře vycítí a i proto se s tebou pere. Moje malá odmítala tchýni, která mi jí při každém pláči hned vracela, ale mojí mamku která to brala s nadhledem a prostě jí chvíli konejšila brala naprosto v klidu i když jí vidí jednou za měsíc. :wink:

Možná tě jen zkouší, prostě klid a vydrž. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
17.12.09 08:51

Ahoj.Taky si nemyslím,že je to tím,že by Tě neměla ráda,ale zkusím se Tě zeptat..Trávíš s dcerkou většinu času?Jsi s ní normálně doma na mateřské nebo chodíš třeba do práce a pravidelně hlídá tatínek nebo babička?Nemyslím tím občasné pohlídání,kdy si potřebuješ něco zařídit nebo odpočinout..

Nic tím nemyslím,jen mě to napadlo.

Moje děti mi toto nedělaly a zatím nedělají.I když se říká,že holčičky tíhnou víc k tatínkům a kluci k maminkám,kluci jsou daleko mazlivější a přítulnější než holčičky.Je to částečně pravda a částečně to u nás tak funguje,vždy jsem já ta,ke které Adámek jako mimčo i Emička teď natáhne ruky,chce se chovat,mazlit..

Já jsem četla o odmítání maminky,ale až později,kolem dvou,tří let v období vzdoru.
Podobně se chovala jen holčička mé kamarádky.Měla ji už na střední škole a do školy chodila dál.Hlídal,kdo měl právě čas a malá byla na můj vkus moc prodejná.Bylo ji jedno,jestli je u maminky nebo ne a spolužačka říkala,že ji taky odmítá.Jak odmaturovala a byla s ní doma,postupně se to upravilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
17.12.09 09:23

Nemyslím si, že je to tím, že tě nemá ráda. Jsi přece její máma. Navíc píšeš, že to dělá jen občas.Já bych se zkusila zamyslet nad tím, co je příčinou jejího chování.
Může si prostě jen vybírat,od koho chce uspat. Alespon náš malý to tak taky někdy má. U mě brečí až hysterčí a vezme ho tatínek, zhoupne se na s ním na křesle a spí.. U nás je tatínek něco jako bůh:mrgreen: Protože s ním se přece hraje, dělají se lumpárny, chodí se ven. Táta ho většinou neodkládá do ohrádky, když musí dojít přiložit, nečistí a neutírá mu nosík po rýmě (což nesnáší), nehubuje ho, když se hrabe v květináči apod.. :lol:
Může jí něco vadit, třeba i drobnost - např. materiál tvého trička, když se k ní přitulíš, tvoje vůně- parfém (i když to je asi blbost, doma se asi nevoníš) nebo třeba nějaká vůně z kuchyně, která se zachytila na tvém oblečení (třeba při smažení). Třeba je to v úplné banalitě a je třeba na to přijít. Nejsi ve stresu? Z tohoto nebo z úplně jiné příčiny? I takhle malé mimčo pozná, jestli je jeho máma ok a případná nejistota se přenáší i na něj.
Nebo to může být prostě jen nějaké její období bez jakékoliv příčiny. Náš malý má teď období velkého vztekání před usnutím. Po uložení do postýlky spustí ječák a usne až úplným uřváním.. A to nepomáhá ani chování, nic…
Držím palce, aby se to co nejdříve srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
18285
17.12.09 09:27

Moje Emca to nekdy dela taky,vyhradne jen v noci..vzbudi se a bez zjevne priciny se zacne vztekat,kdyz k ni vstanu a snazim se ji ukonejsit,vezmu do naruce,je to jeste horsi,presne jak popisujes,odstrkuje me,vzpira se,mam co delat ji udrzet..pak najednou jak to prislo,tak to odejde..at premyslim,jak premyslim,nevim duvod,proc to dela,protoze ve dne se ode me nehne,zacina byt docela maman..ale jelikoz u nas docela huste zacina obdobi vzdoru,spojuju to s tim..Je to na nervy,clovek je z toho nekdy hotovej,ale snad to prejde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5244
17.12.09 10:34

Já osobně bych napřed popřemýšlela, jestli to všechno nedělá v polospánku - neboli bojuje s nějakou chimérou a ne s tebou. Na to nám nejjednodušeji zabíralo - PROBUDIT úplně, aby se dítě zorientovalo kde je a s kým je. Zabralo zvýšení hlasu (klidného hlasu), rozsvícení.

No a pak mě napadá, jestli jí prostě moc neotravuješ svými dotyky? Přece jenom, v noci je ospalá, chce možná klid a nemá náladu na kontakt. To, že manželovi se nebrání může být i tím, že k ní prostě přistupuje jinak, chlapi v sobě často mají takový ten ledový klid, rozhodnost,jistotu a to jí může uklidnit. Usuzuji tak podle nás. Já jsem tak trochu vynervovaná hysterka, partner rozhodný kliďas…vzpomínám, že tak aspoň první půlrok naše dítě lépe uklidnil on než já! Akorát, že já jsem si z toho nic nedělala a byla jsem spíš ráda, že to není jen na mě. Co bych za to dala teď, kdyby mě mohl partner v noci někdy zastoupit ve vstávání!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.09 10:39

Chci se zeptat, jsou tyto stavy spojené převážně s krmením a v noci???

Protože snad každé dítě se v tomto období začne jakoby vztekat, odmítat nabízené prso, flašku, jídlo ze lžičky, kope do mamky, mlátí jí rukama, prohýbá se, ječí apod.
To ale neznamená, že vyjadřuje nelásku k matce, ale prostě tak vzdoruje, ve dne je při krmení tolik zajímavých věcí co rozptylují, dítě ani neumí jinak vyjádřit nesouhlas, než tímto prostředkem.
Kdybych měla být hotová pokaždý co tohle syn dělal, jak u jídla, usínání, v noci, ve dne přihraní, tak se zblázním a že mě někdy dokáže naštvat.

Jinak vůbec nic to neznamená,jen to že se holčička vyvýjí, taky má už svou hlavinku, kolem plno zajímavých věcí a mamka, kterou vidí furt, není zrovna v kurzu, když je táta doma.

Kdybys viděla toho našeho hysterika, co ten dělá, když táta zavře dveře a jde do práce :roll:

Jinak hezky ti to napsala i Vulpes, třeba přemíra dotyků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
17.12.09 12:41

U nas se to v polospanku nedeje,vim,ze je vzhuru..nedavno to delala noc co noc,ted se to nejak uklidnilo a jen obcas..s jidlem to taky nema nic spolecnyho..

Spis ze me citi tu nerozhodnost,vystrasenost,protoze je to na nervy i kdyz se snazim sebevic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
17.12.09 16:01

mne to robil drobec.ked mu nechutilo mliecko..neviem.ci som daco cudne zjedla..ale ked si cucol..povedal nie a odstrkoval ma.. :nevim:
a aj teraz ma dakedy v noci odstrkuje.. ked sa v noci zobudi..hovori „prec“ a odkopava ma..podla mna chce svoj priestor na spanie..asi mu je malo..tak som skusila nenapadne sa odplizit..do inej postele..a to uz „mamaaa“..ale ani sam v postielke spat nechce :evil: asi by trebalo letisko..

a napriklad..ked si ho chce manzel pritulit..tak to nema moc rad..zacne ho odkopavt a odstrkovat..ale pritom ho tak lubi..ked je doma..stale za nim beha.. ale ked ma spat..nejak nema rad..ked sa k nemu tuli..ale ked uz zaspi..to byva celu noc nalepeny na manzelovi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
20.8.12 16:04

Dcera mi říká třeba jdi pryč! Nechce se tulit, dávat ruku.. Dneska mi řekla že mě vůbec nemá ráda, jsem z toho trošku… Naměkko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
20.8.12 16:30

@kissi
Když si vzpomenu, kolikrát jsem to řekla své mámě já… nafackovala bych si. A nikdy to nebyla pravda. Zajímavý je, že jsem to řekla vždycky jenom mámě, tátovi nikdy. Ten s námi nebyl tak často. Tak neboj, ona moc dobře ví, že bez tebe by její život stál za prd ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
20.8.12 16:32

Navíc nemyslím, že by děti už dokázaly pořádně pochopit význam těch slov „mít rád“, zatím jsou (aspoň podle Tvého metříku) ve věku, kdy je to tak nějak automatický, že jsou s mamkou, tátou, sourozencem… až zjistí, že existuje i možnost, jak si lásku pokazit, pak teprve si uvědomí, o co jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama