Nemám vysokou školu

Anonymní
28.7.20 23:28

Nemám vysokou školu

Padla na mě deprese. Jako snad jediná z mý rozvetveny rodiny nemám vysokou školu. :( Nikdy mi to nevadilo, nebo jsem si to nepripoustela. Nevím. Když mi bylo 20 a vrátila se ze zahraničního pobytu, dělala jsem přijímačky na jednu VS, uspěla jsem, ale nikdy do školy nenastoupila, protože představa, že se budu muset na učení soustředit dalších pět let, mě desila. Vždycky jsem měla problémy se soustředěním a učením. Na střední jsem sice patřila mezi premianty, ale to bylo asi tak vše. Teď už mi bude 40, a popravdě si myslím, že na přijímačky už prostě nemám. Vůbec si už nepamatuji učivo že střední školy, takže by mě u těch přijímaček asi všichni čerství maturanti prevalcovali… Je tu někdo, koho taky štve, že nemá výšku nebo je v podobném věku a uvažuje o studiu? Má vůbec ještě o studiu uvažovat, když už mi je tolik? Je tu někdo, kdo se snažil dostat na výšku třeba několikrát za sebou a uspěl třeba až po páté?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7146
28.7.20 23:41

K cemu ji potrebujes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
28.7.20 23:43

Nikdy není pozdě. Zkus se připravit na přijímačky a uvidíš. Plno lidí si dodělává vzdělání v pozdějším věku. Navíc teď máš motivaci, chceš studovat. Já toto obdivuji, mě už by se teď po té třicítce nechtělo učit.

Příspěvek upraven 28.07.20 v 23:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23864
28.7.20 23:43

Přesně jak Bovaryová. Potřebuješ ji k něčemu? Sama jsem chtěla zkusit doktorát, ale pak jsem si uvědomila, že by mi byl k ničemu, tak jsem radši studovala co bylo třeba, pro mě další obor. Dělat školu, jen proto, abys měla školu je zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7146
28.7.20 23:48

Zaplat si Sladkovicovo jak Hasek a mas to. Nebo Skalica, Kunovice. I plagiovat se muze, nikomu to nevadi 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
168
28.7.20 23:50

Sama VŠ mám a nikdy v životě mi k ničemu nebyla. Kdybych to bývala věděla tehdy, ušetřila bych si pět let zbytečných nervů se zkouškama. Dnes je stejně taková devalvace titulů, že za chvíli budou všichni s VŠ spíš pro smích, na půlce soukromých škol si to vzdělání spíš koupíš než že tam něco vystuduješ (čest výjimkám). Jestli máš potřebu se vzdělávat, zkus si rozšířit vědomosti o nějaký zajímavý kurz ve tvém pracovním oboru a nebo naopak zkus kurz s úplně něčím novým. Na školu bych se v tomto věku fakt vybodla a studovala si sama (třebas online) jen to, co by mě právě zajímalo nebo bych potřebovala do práce. Při klasickém studiu je třeba nastudovat i spoustu nepotřebného balastu okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 23:50

Manžel má VŠ a plánuje si udělat ještě jednu, protože zjistil, že ta první je k ničemu. Takže si vybral obor kvůli zaměstnání.
Jde na dálkovou formu. Tam se čerství maturanti většinou nezenou ;)
Pokud nepotřebuješ VS k práci, tak kvůli rodině bych na to kašlala.
Kolegyně ukončila VŠ před 2 lety, bylo jí 45. Takže cenu to má, ale jen když to potřebuješ k zaměstnání.

• Citovat
  • Nahlásit
6686
28.7.20 23:52

A to ti to, jaká je to v rodině ostuda došlo až teď? Tak to ignoruj jako si to dělala 40 let :nevim: Kdybys byla mladá a rodina tě tlačila, ale takhle :nevim:

Pokud chceš tak studuj, to bez ohledu na věk. Ale nestuduj kvůli někomu jinému, to nedoděláš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60130
28.7.20 23:57
@Anonymní píše:
Padla na mě deprese. Jako snad jediná z mý rozvetveny rodiny nemám vysokou školu. :( Nikdy mi to nevadilo, nebo jsem si to nepripoustela. Nevím. Když mi bylo 20 a vrátila se ze zahraničního pobytu, dělala jsem přijímačky na jednu VS, uspěla jsem, ale nikdy do školy nenastoupila, protože představa, že se budu muset na učení soustředit dalších pět let, mě desila. Vždycky jsem měla problémy se soustředěním a učením. Na střední jsem sice patřila mezi premianty, ale to bylo asi tak vše. Teď už mi bude 40, a popravdě si myslím, že na přijímačky už prostě nemám. Vůbec si už nepamatuji učivo že střední školy, takže by mě u těch přijímaček asi všichni čerství maturanti prevalcovali… Je tu někdo, koho taky štve, že nemá výšku nebo je v podobném věku a uvažuje o studiu? Má vůbec ještě o studiu uvažovat, když už mi je tolik? Je tu někdo, kdo se snažil dostat na výšku třeba několikrát za sebou a uspěl třeba až po páté?
Štve mě to jen proto, že bez toho se na patologii nedostanu a to byla vysněná práce.. Jinak mě to fakt nevadí.. K aktuální práci by mi byl titul k nicemu…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4975
28.7.20 23:57

Moje mamka si musela dodělat Bc. v 50 letech kvůli práci. Nebylo to jednoduchý, ale zvládla to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4309
29.7.20 00:31

Ucim na VS. Na dalkovom (kombi) studiu su lidi starsi nez ja a nez ty. Teraz na mnoho oborov su testy studijnych predpokladu, takze ucivo SS nepotrebujes. Ale studovala by som jen tehdy, kdy mi to k necemu bude. Protoze skloubit rodinny, pracovny a skolni zivot neni jednoduchy - jezdis do skoly, pises seminarky, musis se ucit (tam prave vidim trochu nevyhodu starsich, ze trochu stratili grif ako sa ucit). Takze by som zvszila, ci tie benifity prevazia nad stratou casu a stesom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
29.7.20 01:19
@Anonymní píše:
Padla na mě deprese. Jako snad jediná z mý rozvetveny rodiny nemám vysokou školu. :( Nikdy mi to nevadilo, nebo jsem si to nepripoustela. Nevím. Když mi bylo 20 a vrátila se ze zahraničního pobytu, dělala jsem přijímačky na jednu VS, uspěla jsem, ale nikdy do školy nenastoupila, protože představa, že se budu muset na učení soustředit dalších pět let, mě desila. Vždycky jsem měla problémy se soustředěním a učením. Na střední jsem sice patřila mezi premianty, ale to bylo asi tak vše. Teď už mi bude 40, a popravdě si myslím, že na přijímačky už prostě nemám. Vůbec si už nepamatuji učivo že střední školy, takže by mě u těch přijímaček asi všichni čerství maturanti prevalcovali… Je tu někdo, koho taky štve, že nemá výšku nebo je v podobném věku a uvažuje o studiu? Má vůbec ještě o studiu uvažovat, když už mi je tolik? Je tu někdo, kdo se snažil dostat na výšku třeba několikrát za sebou a uspěl třeba až po páté?

Ahoj, pokud cítíš, že by sis chtěla VŠ dodělat, určitě do toho běž! :palec: je dobré zaměstnat se a procvičit hlavu studiem, budeš mít ze sebe dobrý pocit, že jsi to zvládla, sebevědomí to jedině přidá. Nenech se odradit, má to cenu, dálkové studium určitě dáš. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
29.7.20 01:41
@Basha3 píše:
Ucim na VS. Na dalkovom (kombi) studiu su lidi starsi nez ja a nez ty. Teraz na mnoho oborov su testy studijnych predpokladu, takze ucivo SS nepotrebujes. Ale studovala by som jen tehdy, kdy mi to k necemu bude. Protoze skloubit rodinny, pracovny a skolni zivot neni jednoduchy - jezdis do skoly, pises seminarky, musis se ucit (tam prave vidim trochu nevyhodu starsich, ze trochu stratili grif ako sa ucit). Takze by som zvszila, ci tie benifity prevazia nad stratou casu a stesom

Mimo téma.
Nezlob se, ale ty učíš na VŠ a přitom píšeš chvílema česky, chvílema slovensky? To se nedá číst.
Učíš v jakém jazyce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
29.7.20 01:44
@Anonymní píše:

Co mi je do rodiny? 8o pokud to nepotřebuješ k práci, tak bych nad tím ani neuvažovala. :roll:
Nevím, ze se tolik lidí ohlíží, co na to ostatní. Co na to rodina. Oni žijí tvůj život? Oni ti dávají peníze? Ne. Tak ať si myslí, co chtěj. Jakoby VŠ byla zárukou něčeho víc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
29.7.20 01:57
@TopSecret píše:
Co mi je do rodiny? 8o pokud to nepotřebuješ k práci, tak bych nad tím ani neuvažovala. :roll:
Nevím, ze se tolik lidí ohlíží, co na to ostatní. Co na to rodina. Oni žijí tvůj život? Oni ti dávají peníze? Ne. Tak ať si myslí, co chtěj. Jakoby VŠ byla zárukou něčeho víc. :nevim:

Protože máš VŠ, jistě jsi pochopila, že zakladatelka neřeší co na to její rodina, štve ji to samotnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama