Neumím řídit auto

Anonymní
28.7.20 11:42

Neumím řídit auto

Řidičák mám třičtvrtě roku a skoro vůbec jsem neridila, v autoskole mi všechno slo, řidičák jsem udelala hned na poprvé, instruktoři mě chvalili, ale nebylo co řídit takže jsem dlouho nejezdila, parkrat mi bývaly půjčil svoje auto ale spis jen večer kde nebyl provoz tak jsem byla v klidu, když mě nestresovaly auta kolem. Ted jsem se přestěhovala na vesnici kde je auto proste nutnost, do práce dojizdim 20km a spoje autobusu jsou tu na prd takže jsem si včera do začátku koupila Vw polo v benzinu, dneska mi to 3× zdechlo na krizovatce, auta zamnou troubila, já vyklepana ze jsem chtěla vystoupit a brecet :zed: nedokážu se vůbec uvolnit pořad mám strach, ze mě někdo nabourá nebo ze udělám nějakou chybu, navíc ani nedokážu plynule radit vždycky mi to auto poskočí takže ještě chvíli tak si muzu pořídit novou spojku :) V naftě se mi tohle vůbec nestavalo, myslíte ze je to jen o zvyku ze je to benzin a ne nafta?..Doufám ze až si na to auto zvyknu a vyjezdim se ze to bude lepší, a ten stres ze mě opadne ale zatím pořad když řídím tak mám staženej žaludek, jaké byly vaše zacatky? Mám pocit ze jen já jsem takový jelito a nikdy nebudu dobra řidička :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6407
28.7.20 11:44

Co kondiční jízdy? Já do nich investovala a vyplatilo se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5004
28.7.20 11:45

Zaplať si kondiční jízdy. A takový kopyto nejses jen ty, taky jsem docela dlouho jezdila s tatkem než jsem si troufla sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
28.7.20 11:45

Zkus řídit nejprve s někým zkušeným na místě spolujezdce. Ono to dodá jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18238
28.7.20 11:47

Tak zatím nejezdi do provozu, vyjezdi se nekde za mestem a az budes umet ovladat auto, jed do mesta, tohle je o pruser. Musis si zvyknout na to konkrétní auto, ono ani tak nezalezi jesti je to nafta nebo benzin, ale celkově kazde auto je jiné. Treba přítel i švagr maj oba golfa, s naším mi to nejde, jde hodne ztuha nemam silu poradne uslapnout pedaly, svagrovo jezdim uplne v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3268
28.7.20 11:48

Výjezdi se na cestách s menším provozem. Mezi vesnicema, kde budeš hodně radit. Rozjížděj se na polnackach. Každé auto je pro zvyku. VW vydrží dost. :mrgreen: Začneš si trochu verit. Jinak já v autoškole zablokovala v pátek odpoledne největší křižovatku ve městě. Na pět zelenych. :mrgreen: děda pár aut za mnou jel zrovna na chatu a babi vyprávěla jak nadával, než zjistil, že jsem to já. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
28.7.20 11:48

Neboj, já také začínám, řidičák mám od září, řídit jsem začala až za korony, kdy nebyl tolik provoz. Navíc bydlím v Praze :zed: Taky mi to občas chcípne. Třeba minulý týden, kdy jsem se natřikrát rozjížděla do kopce v koloně aut a trnula abych do někoho tukla. Docela funguje veliké Z za okno :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
28.7.20 11:53

Jed někde na polnacku a zkoušej si rozjezdy a řazení. Chce to prostě jezdit jezdit, a zase jenom jezdit. Na provoz si časem zvyknes.. Ze začátku je každý vykujany, moji mámě která má řidičak 30 let, to chcipne občas i teď. :) Jinak já ten rozdíl v nafte a v benzinu trochu vidím, manžel má naftu a to mi nikdy nechciplo.. Ale každý auto je úplně jiný, musíš si zvyknout na to svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 11:55

A aby toho nebylo ještě malo tak když jsem stala dneska na semaforech tak vedle v odbocovacim pruhu nakladak naboural slecnu, nevím jak se mu to povedlo když stal před ni ale měla dost rozbity předek a to mě zas úplně vystresovalo, ze by se tohle mohlo stát i mne, ze se divím ze jsem se na zelenou vůbec rozjela v pohodě :lol:
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
1060
28.7.20 11:58

Začni pomalu, ne ve městě ale někde po okreskách, třeba i večer, když nebude takový provoz. Ať si auto v klidu osaháš. Ono to půjde. Na troubiče se vyprdni (a to říkám jako dobrý řidič lehce nevák, co ho šneci na ulicích taky točej :mrgreen: ale my to nějak vydýcháme :lol: )
A jasně - nafta x benzín je rozdíl (ono bývá i rozdíl v jednotlivých značkách aut), každé jinak zabírá, takže to chcípání je celkem normální :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
28.7.20 12:01

Hele velký rozdíl je i nafta a benzín… Ty auta prostě reagují jinak. Když sem presedla z nafty na naše benzínové… Byl to horor. Můj taťka to řešil tak, že mě dycky nechal řídit mezi velkými městy. Prostě sme dycky za velkým městem přesedli, než sem získala jistotu. A rozjíždět se s ručkou do kopce mě naučil až můj muž… Prostě ji ovládal on, než mi došlo, co to auto vlastně má udělat. Bo nafťák se rozjede přes spojku i do velké krpy… Náš benzín prostě ne… Chce to tréning někde, kde tě nestresují ostatní auta a provoz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
28.7.20 12:01
@Anonymní píše: Řidičák mám třičtvrtě roku a skoro vůbec jsem neridila, v autoskole mi všechno slo, řidičák jsem udelala hned na poprvé, instruktoři mě chvalili, ale nebylo co řídit takže jsem dlouho nejezdila, parkrat mi bývaly půjčil svoje auto ale spis jen večer kde nebyl provoz tak jsem byla v klidu, když mě nestresovaly auta kolem. Ted jsem se přestěhovala na vesnici kde je auto proste nutnost, do práce dojizdim 20km a spoje autobusu jsou tu na prd takže jsem si včera do začátku koupila Vw polo v benzinu, dneska mi to 3× zdechlo na krizovatce, auta zamnou troubila, já vyklepana ze jsem chtěla vystoupit a brecet :zed: nedokážu se vůbec uvolnit pořad mám strach, ze mě někdo nabourá nebo ze udělám nějakou chybu, navíc ani nedokážu plynule radit vždycky mi to auto poskočí takže ještě chvíli tak si muzu pořídit novou spojku :) V naftě se mi tohle vůbec nestavalo, myslíte ze je to jen o zvyku ze je to benzin a ne nafta?..Doufám ze až si na to auto zvyknu a vyjezdim se ze to bude lepší, a ten stres ze mě opadne ale zatím pořad když řídím tak mám staženej žaludek, jaké byly vaše zacatky? Mám pocit ze jen já jsem takový jelito a nikdy nebudu dobra řidička :nevim:

Tak to je zvláštní, většinou nezkušeným řidičům chcípají nafťáky. 99% autoškol má proto benzíny, protože když ti pořád chcípá auto, naftový motor by to oddělalo.
K tomu řazení… pamatuj, že když jedeš třeba do zatáčky, ale zpomalíš, tak tam nervat zase jedničku, ale rovnou dvojku. To samé, když třeba vidíš, že bude potřeba zpomalit, ale ne zastavit, tak si vyřadíš, a pak zařadíš daný stupeň podle toho, jakou máš rychlost (a samozřejmě výkon auta). Pak ti to auto nebude skákat. Jezdi, jezdi. Pokud sis nepořídila vyloženě starou šunku, tak je Polo v benzinu ideál pro začátečníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5787
28.7.20 12:05

Jezdit autem do práce pravidelně je ideální nácvik. Cestu znáš a za pár dní budeš jistější a jistější. Taky jezdím denně do práce 20 km tam a zpět a můžu říct, že po 2 letech už tu cestu profrčím za 15-20 minut (když není zdržování provozu). Ze začátku jsem se strašně bála, ale právě opakováním stejné trasy jsem se naučila. Teď si troufnu i jinam, ale ne moc daleko:-). Vydrž. Na vesnici je to nutnost a já bych bez auta nemohla existovat.

Držím palce, to dáš!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
28.7.20 12:06

@anahry Hele to mám opačnou zkušenost. Naftu v autoškole sem rozjela i na 2, když sem zapomněla přeřadit… To se rozjíždí samo… Ale sakra rozjet benzín na 1, než si vychytáš spojku… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 12:06

@anahry V autoskole jsem prave jezdila s naftou a co jsem zjistovala tak i ostatní autoškoly tady v okolí mají naftaky :) Stará sunka to vylozene úplně není je to rok 2005 :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama