Nemáme režim - 10 měsíců

2049
31.7.13 12:05

Nemáme režim...10 měsíců

Ahoj všichni :)
Všude čtu o tom, jak každý má režim, pravidelně jim děti spí a jí…Ví, co kdy bude a jak.
Jsem jedinej exot, jejichž dítě nemá ABSOLUTNĚ režim. Chodí různě spát, různě ráno vstává, různě jí, uždibuje všem z talíře,…nemáme nic pevně danýho. Když se sápe po jídle, dám najíst, když to prská-neobědvá :think:

Tak mě zajímá, jestli je taky někdo takový nebo jsem tak špatná maminka, že to neumím nastavit a tím je můj syn pořád uplakaný a nespokojený???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7995
31.7.13 12:07

Neumíš nastavit nebo nechceš? Já teda režim vedla od prvního dne, co byl na světě, už kvůli sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
31.7.13 12:08

Malá taky nemá extra režim. Spát chodí podle toho jak na ní vidím, že je unavená, takže někdy v 11 nekdy až v 1 dopoledne a odpoledne podle toho kdy šla spát dopoledne, takže kolem třetí, ale i třeba šesté. A pak se samozřejmě natahuje i večerní spaní. Klasika je mezi 8-9, ale spíš kolem desáté. A ráno vstává jak kdy, někdy už v sedm, ale průměrně kolem půl deváté. A jíst ji dávám podle toho jak ráno kojím. Takže režim nula nula prd :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15316
31.7.13 12:08

Tak asi je celkem jedno, jestli je „taky někdo takový“.

Jde o to, jestli to Tvému synovi a Tobě vyhovuje. Pokud máš dojem, že je všechno ok, Ty i syn jste spokojení, fungujete v pohodě… nemáš co řešit. Je spousta lidí, kteří pravidla a režim neuznávají..

Ale pokud je Tvůj syn „pořád uplakaný a nespokojený“, asi to bude mít nějaký důvod. A tím důvodem klidně může být to, že mu režim nedovedeš nastavit - protože mnohé děti jsou „režimové“ a režim potřebují - i když to maminkám třeba nevyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18000
31.7.13 12:09

Jestli je pořád uplakaný a nespokojený tak mu nejspíš režim chybí :nevim: není nic složitého na tom režim nastavit, jen si s tim musíš dát trochu práce :palec: Proč přesně ho nemáte? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
31.7.13 12:11

Lenka

Nejsi špatná matka mé dceři jsou 5 měsíců a jíme zhruba po 2 až třech hodinách spánek si schrupne kdy prostě chce akorát v noci je naučená spinkat a spí až do rána. Nestresuj se.Ty jsi matka a ty přesně víš kdy dítě něco potřebuje!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
31.7.13 12:12

Nejsi špatná matka ale jednou na to možná dojedeš, dítě si uvědomuje víc než si myslíš.
Nebude chtít chodit spát v danou dobu protože na to není zvyklý a bude si chtít hrát protože mu nikdo nevysvětlil kdy se chodí spát. Nebude chtít jíst protože nebude mít hlad a není zvyklý že se snídá/svačí atd. A ty budeš vyhazovat navařené jídlo. Bude se sápat lidem do talíře protože se to tak doma dělá :nevim:

Já bych na to neměla nervy.
A pokud se ti nechce nebo ti to příjde zbytečné tak by mě zajímalo jak chceš děti vychovávat. Nastavit režim u miminka je podstatně jednodušší než pak něco vysvětlovat 3 letému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
31.7.13 12:13

Jajka

Neuznávám režim a miminko není uplakané ale spokojené :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
31.7.13 12:13
@Anonymní píše:
Nejsi špatná matka mé dceři jsou 5 měsíců a jíme zhruba po 2 až třech hodinách spánek si schrupne kdy prostě chce akorát v noci je naučená spinkat a spí až do rána. Nestresuj se.Ty jsi matka a ty přesně víš kdy dítě něco potřebuje!!

režim 5 měsíčního a 10 je naprosto odlišný ;) nepleť hrušky s jablkama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
31.7.13 12:14

No když je uplakaný, zkusila bych nějaký režim nastavit. My teda doma moc na režim nejedem. Od 1. měsíce staršího jsem dost cestovala a kvůli kojení musel jezdit se mnou, takže to ani nešlo…teď je mu 5 let, chodí do školky (jen teda dopo - to režim má a bez problému) a doma víceméně děláme jen to na co je čas a co se nám chce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
31.7.13 12:15

No… s takovouhle ti z něj vyroste pěknej klacek. A ta nespokojenost a podrážděnost, to s tím velice úzce souvisí. Děti totiž řád a rutinu potřebují, potom jsou z nich spokojená človíčata. Být tebou, zamyslím se sama nad sebou a začnu s tím něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
31.7.13 12:16

Já bych chtěla mít režim, ale dcera to pořád mění a já s tím nic nenadělám. Týden odmítá spát dopoledne, tak už se smiřuji s tím, že mi bude spát jen jednou denně po obědě a teď.. asi 3 dny zívá kolem 10. hodiny a když ji položím, hned usne. Tím pádem obědvá pokaždé jinak. Usínání večer se odvíjí podle toho, kolikrát denně spí :) Ráno se budí taky jinak, to přece neovliníme. A i to kakání má různě, takže mám problém se zkoušením nočníku. :think: To je jediný, co mi vadí.
A určitě nejí pravidelně po 3 hodinách, protože ona jak vidí někoho jíst, začne se sápat po nohách jak pejsek a chce ochutnat. Naši ji taky dávají ochutnat všechno možné, takže režim nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
31.7.13 12:16

Zvláštní je, že píšeš, že dáš najíst, když má hlad, dáš spát, když chce spát, zbytek jako mazlení přfdpokládám tedy taky…a malý je ubrečený. Proč tě napadl zrovna režim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zrzana2
31.7.13 12:19

Rezim moc nemame. I když cca ano. Mala se sape lidem do talire a jestli neci desetiměsíční vi, ze se to nedela, tak klobouk dolu. Ted jsem v nemecku u mamky a mala se zacla chovat normal, az poslední 4 dny a mama na me spustila, ze to je tim, ze nemam systém. Mozna jo, ale mala je většinou stastne a vesele dite a rezim se utrepava a nastavuje paradoxne uplne sam, jak mala roste a zraje

• Nahlásit
  • Citovat
Barushe
31.7.13 12:19

Jestlije nespokojeny, tak mu rezim zaved. Co je na tom tak tezkeho? Deti maji radi jistotu. Az bude starsi, tak si taky bude delat co bude chtit? Obedvat treba v 15:00 a chodit spat ve 23? Sijes si bic sama na sebe ;)

Příspěvek upraven 31.07.13 v 12:20

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama