nemléčná kaše

1102
29.6.09 21:13

nemléčná kaše

Ahojky maminky dostala jsem info od doktora že mezi 4-6 měsícem se podle novinek v lékařství má kojeným dětem začít podávat nemléčná lepková kaše. (pozn. jsou všechny od 6. měsíce)
Podle výzkumu pak děti nemá alergii na lepek.

Chtěla jsme se zeptat proč kojeným dětem dávat nemléčnou? Co je zaproblé s mléčnou kaší? Nějak mi to stále vrtá hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
29.6.09 21:21

Kravský mlíko často spouští alergii, proto se doporučuje kojit a pokud to nejde, hypoalergenní mlíko - alergii má v rodině skoro každej, tak proč to dráždit. Co vím, nemléčný kaše se většinou dělají s MM nebo s hypoalergenním UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
29.6.09 21:23

nemléčná kaše se dělá bez mléka proto nemléčná nám jí doktor doporučil ředit kojo vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
29.6.09 21:51

Nemléčná kaše se může dělat i do MM nebo do UM, případně i do kravského s ohledem na věk dětí, je to tuším i na té krabici od kaše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.09 22:21
pilcanda píše:
nemléčná kaše se dělá bez mléka proto nemléčná nám jí doktor doporučil ředit kojo vodou.

To sice jo, ale jak píšou holky, dá se ředit i různým mlíkem … ale upřímně, nemléčná kaše s vodu je dost hnusná, ale třeba to dětem nebude vadit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
29.6.09 22:24

Jak bylo psáno výše, do nemléčné se přidává UM (nebo MM atd.), v mléčné už UM je a tak se přidává už jen voda. Ředit nemléčnou kaši vodou je podle mě blbost, protože tam to mléko prostě chybí. Nemléčnou kaši většinou používají maminky, jejichž děti pijí HA mléko (tak je tomu i u nás), protože normální UM nedostávají a to je právě v těch mléčných kaších. Děti, které pijí normální UM, dostávají tedy většinou kaše mléčné.
V případě, že rodiče ani sourozenci nejsou zatíženy alergiemi, není důvod podávat dítěti HA mléko a navíc podle nejnovějších výzkumů má podávání HA mléka význam pouze v prvních 6 měsících. Podle výrobců (jak jinak) až do 3 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.6.09 22:31

To je zvláštní, předtím se přece výrobky s lepkem ze stejného důvodu mohly podávat až po 8. měsíci (kojeným dětem). Vždyť to je jako když se uvaří krupice čtyřměsíčnímu miminku. A nemléčná jasně, abys nemusela dávat UM, když kojíš - může se udělat do MM třeba. Ale asi bych nejdřív zapátrala po tom výzkumu o lepku…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.6.09 23:34

S tím lepkem je to pravda - podle dnešního stavu poznání. Fakt může dostat krupicovou kaši. Tomu výzkumu věřím, my všechny jsme ji jedly jako malé a celiaků se mi zdá že je furt stejně nebo víc.

Jediné, co se prokázalo je, že lepek podaný před třetím měsícem věku vede ke zvýšenému riziku celiakie. Pak už je to jedno, rouzhoduj asi jiné faktory. Nejlepší je začít s menším množstvím lepku v době kojení, myslím, že padlo i doporučení pro nekojené děti a že taky můžou lepek dřív (dříve to bylo 8 - 9 měsců tuším).

Problém je v tom, jakou nemléčnou kaši… moc se jich nevyrábí, jen nemléčná ovesná celozrnná od Hippu a pak všechny ostatní obasahují hodně pšenice, třeba osmizrnná Bifidus od Nestlé a pak různé krupicové, třeba od Vitany, nějaké dělá i Hero. Ale zrovna v té pšenici je toho lepku nejvíc a je nejagresivnější, takže já bych začala spíš ovesnou kaší, můžeš ji klidně uvařit z ovesných vloček. Taky nemusíš dělat kaši … můžeš dát třeba trochu ječných krup do polévky nebo přidat ty ovesné vločky, nebo nějaké dětské sušenky rozdrobit do přesnídávky. Jinak dobré je rozmixovat ovoce, ohřát a přidat nemléčnou kaši … pokud není na UM, tak je to asi nejpraktičtějš způsob.

Máte hodně osvíceného pediatra.

• Nahlásit
  • Citovat
22975
30.6.09 00:14

Ahoj, taky jsem dostala doporučení dávat nemléčnou kaši, buď rýžovou, nebo kukuřičnou. Malá bude mít ve středu 5 měsíců.
Dneska jsem se po nich koukala v lékárně, měli rýžovou od 4 měsíců, ale kupovat ji nebudu, přijde mi to zbytečné, když malá přibývá hezky jen z MM.
Doktorka říkala, že ji mám jen rozmíchat do vody a nebo můžu přidat MM, ale nic neodstříkám…
Kluci jsou oba atopici, doufám, že Vikině se to vyhne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
30.6.09 03:10

Ahoj ja plne kojila do 8 mesice,vecer jsem po tom zacla male delat nemlecnou ryzovou s vodou,bud instantni nebo normalne uvarim ryzi-chut je skoro stejna,pro malou je to nejvetsi mnamka,ted uz jsem zkousela ruzne s prichutemi,ale nechce chce jen tu svoji obycejnou ryzovou nebo i ovesnou..
Nenapadlo by me delat ji kasi s mlekem,kdyz ma(mela) mleka dost ode mne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
30.6.09 12:58

Taky myslímže máme celkem osvíceného pediatra je opravdu skvělej doufám že jsem ho nepřechválila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
30.6.09 13:00

nějak furt nevím proč vlastně teda nedat tu mléčnou? Kvůli alergii na kravské mlíko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.6.09 14:08

Pilcando, řekla bych, že jo. Mlíko je jeden z nejběžnějších alergenů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
30.6.09 21:11

já myslím, že je to super, že o tom začali naši pediatři konečně mluvit a začali doporučovat lepek doporučovat.

my jsme teda začali s těstovinami před 7m věku, kaši jsem dávat nechtěla (no, o týden později dostal kaši, páč měl v noci hlad..). ale bylo to vlastně „na zapřenou“ před naším pediatrem, který doporučoval 9 a spíše více měsíců. (bylo to vloni)
mluví se o tom, že lepek podaný před ukončeným 7m, (nejlépe při kojení) snižuje riziko rozvoje nejen celiakie, ale i diabetu melitu Itypu. je na to studie, jako doporučení to převzali už min vloni US a UK pediatři. ale obecně studie mluví o časnějším a rychlejším zavádění potenciálních alergenů do stravy jako prevenci přes potravin alergiemi, než se doporučuje/valo do teď tady. (vejce, mléko, ryby atd., vyjímkou jsou jen ořechy, ty se nedoporučují. jo a soja…)
OT - víte, že ve státech se od roka dává kravské mléko místo UM?? na doporučení pediatrů??! souhlasím s paraplicko, já bych to s tím HA mlíkem tak nepřeháněla :wink:

když jsem se zamyslela na tou kaší, došlo mi, že vlastně neznám skoro žádnou lepkovou nemléčnou, bez ovoce. kukuřičná nebo rýžová jsou, pokud se kaše dává z tohoto důvodu, na nic, nemají ten lepek. ;) jsou běžně využívány v bezlekové dietě. zkusila bych sehnat ovesnou…

mléčnou kaši bych v případě kojení takhle brzo nedávala, myslím, že není potřeba dodávat upravené KM.., MM je lepší :wink: tu bych osobně dala, až bych začala s příkrmy, mezi 6a 7m.. ale je to můj názor, podložený studií, co jsem četla..

jo a bacha, mně a spoustě dalších maminek kaše do MM netuhla :) dalo se krmit tak leda flaškou… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.7.09 00:45

Ahoj, ano, je to kvůli té bílkovině kravského mléka. Kdy zavést které alergeny je těžké radit, v podstatě souhlasím s Natašou.
Pokud kojíš tak mi přijde zavedení bílkoviny kravského mléka zbytečný hazard, ale já jsem ovlivněna z domova, kde mléko snáší jen vyjímky. Tak proč riskovat, když se nemusí.

Těch nemléčných lepkových kaší je na trhu opravdu minimum, myslím, že jsem v minulém příspěvku vyjmenovala všechny na českém trhu. V Německu tedy ještě dělá nějaké Milupa - celozrnou ovesnou a pak nějakou vícezrnou, ta je docela dobrá.
Ona existuje nemléčná kukuřičná kaše? O té nevím, vyrábí ji Nestlé v Polsku, ale k nám dováží jen rýžovou krupičku.

O HA mléku se obecně ví, že jako prevence funguje do 6ti měsíců, umožn trávicímu ústrojí v klidu dozrát, ale když dozraje, tak už je HA mléko celkem na nic. Jen na to, že se rychleji tráví … ale to tvrdí výrobci, ne studie.

Jinak se přiznám, že americká pediatrie mi moc blízká není, v roce bych asi normální mléko nedala nebo bych ho kombinovala s UM půl na půl (je to trochu alibistické, ale co dělat, když prostě nevím, co si vybrat).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama