Nemoc a spánek 16 měsíční dítě

203
29.12.18 12:47

Nemoc a spánek 16 mesicni dite

Dobrý den, jdu si pro radu. Dcerce byla 26.12. diagnostikovana laryngitida. Teď už je ve fázi zahleneni a rymy, tak dáváme sirup na odkašlávání a na noc sinecod kapky na zklidnění. Samozřejmě nechodíme ven. No a teď k věci. Poslední dva dny mi nechce chodit večer spát. Vzdy před 7 dostane večeři, dá se do postýlky a do 5 minut spí. Normálně teda. Teď ji uložím a okamžitě spustí řev. Půl hodiny ji chodím znovu ukládat. Bez výsledku. Tak ji dam do ohrádky v obýváku a hraje si. Po chvilce ji jdu zase uložit a znovu řev. Zkouším si s ní lehnout, ale sotva se vzdálim tak zase řve. Přitom unavená se mi zdá dost. Takhle to trvá do 10 hodin poslední dva dny. To už potom usne vyčerpáním. Nechápu proč to dělá. Takto stanoveny režim má už dlouho a i po obědě spi normálně, tak jako vždycky, ale večer prostě ani boha. Poraďte prosím. Mám ji davat spát později, nebo co s ni dělat? Připadá mi, jako by nechtěla spát v pokojíčku. Nechci aby si zvykla tohle dělat každý den. Normálně bych ji nechala vybrecet, jenže při jejím zahleneni se začne dusit a poblinka se. Takže to nejde. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12868
29.12.18 12:57

@Reniska07 Je nemocná, není jí dobře. Prostě potřebuje kontakt a společnost. Co je na tom divného?? Spíš bych řešila, jak jí pomoct, než to, že si na to zvyklne.

Pokud usne u tebe, tak to holt budeš muset pár dnů vydržet a spát u ní. Když si hraje a je spokojená, tak jí zkus ukládat až bude opravdu unavená a buď u ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
29.12.18 13:01

@P4ja to bych samozřejmě pochopila, ale po obědě ji uložím a hned usne, bez problémů úplně. Tak moc nechápu, proč to dělá jen večer :slight_frown:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
29.12.18 13:07

@P4ja dnes jsem to tak udělala, že jsem ležela na zemi u postýlky a usla. Tak jsem rychle utíkala spát, protože už jsem fakt ko. Jenže se v noci zakaslala, a znovu spustila řev. Neměla jsem sílu ten kolotoč dělat znovu, tak jsem ji ke mě do ložnice dala cestovní postýlku a spala normálně. Určitě to v rámci nemoci budu tolerovat, Ale dalo mi velkou práci ji naučit spát a usínat samotnou tak se bojím, abych ji to nemusela po uzdravení učit znovu. Manžel je věčně v práci navíc jen na noční, takže mám klid jedině večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
29.12.18 13:08

Protože přes den je jim o něco lépe a večer to na ně zase víc sedá. Úplně normální. Já s klukama kolikrát prosedim celou noc, aby se trochu vyspali, když jsou nemocní. Buď ráda, že v noci vůbec spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12868
29.12.18 13:22
@Reniska07 píše:
@P4ja to bych samozřejmě pochopila, ale po obědě ji uložím a hned usne, bez problémů úplně. Tak moc nechápu, proč to dělá jen večer :slight_frown:

Cokoliv, může být tma. zjistit, že jde spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1106
29.12.18 13:37

Ja dcerku do 3 let vždy pri nemoci brala do postele… A muzu rict ze nikdy si na to nenavykla… Proste kdyz ji bylo ouvej vedela ze si ji tam vezmu ale jak se uzdravila supajdila do svy postylky. Ted ji mam treba pulku noci v obyvaku, naposled kdyz ji bolelo brisko, abych slysela i tu druhou a kdyz uz vypadá ze by usnula uz tak ji dam k ni do pokojicku. ;) nebo si ji vezme manzel do obyvaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
29.12.18 13:43

Dcera sice spala v ložnici v postýlce, ale když byla nemocná, tak jsem si sní chodila lehnout do obýváku na rozkládačku, protože tam byla možnost zvýšit jí polštář, aby ležela v polosedě a tolik se nezahleňovala. A hlavně jsem jí měla na dosah ruky a pod dohledem, jestli jí nestoupá teplota, jak moc kašle apod. Přežily jsme to obě, po uzdravení přešla v pohodě zpátky do postýlky. Syna mám rozmazlenýho, ten spí s náma v posteli, ale v případě nočního kašle jsme chodili do obýváku taky, protože v naší kovaný posteli nemůžu opřít polštář o čelo, aby mohl polosedět. A při nemoci chovám, uspávám, podvoluju se přání dítěte. Ono se potom srovná, až bude zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12868
29.12.18 14:08
@Reniska07 píše:
@P4ja dnes jsem to tak udělala, že jsem ležela na zemi u postýlky a usla. Tak jsem rychle utíkala spát, protože už jsem fakt ko. Jenže se v noci zakaslala, a znovu spustila řev. Neměla jsem sílu ten kolotoč dělat znovu, tak jsem ji ke mě do ložnice dala cestovní postýlku a spala normálně. Určitě to v rámci nemoci budu tolerovat, Ale dalo mi velkou práci ji naučit spát a usínat samotnou tak se bojím, abych ji to nemusela po uzdravení učit znovu. Manžel je věčně v práci navíc jen na noční, takže mám klid jedině večer.

Tak je nemocná, tak holt budeš muset počítat s tím, že budeš KO. :mavam: Holt maminky si nemůžou vzít volno :( Neboj, je to na pár dní, pak bude líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama