Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Zdravím všechny, na jaře jsme zasili semínka okurek, krásně rostly, nestěžovaly si. No a je to tak pár týdnů zpět a listy začaly od spodu šíleně žloutnout a usychat, přitom vody mají dost, a nevypadá, že by byly něčím napadené. Nemáte někdo zkušenosti? ![]()
Plisen okurkova, běžné na konci sezony. muzete pouzit postrik, ale to uz zrejme nema ani cenu ![]()
Takže přece jen plíseň, příští rok si dáme větší pozor
letos holt asi počasí nepřeje
Plíseň, stačí pravidelně stříkat roztokem vody a mléka v poměru 1:1.
@Dizzie Obojí, je lepší začít hned jak se rozrostou. Funguje to dobře. Postříkej je a uvidíš, třeba se ještě vzpamatují.
@Dizzie
a můj taťka by dodal, že nemáš zapomenout otrhat všechny špatný listy… ![]()
Tak taťka je trhá průběžně… Hned jak uvidí žloutnoucí list tak ho bez milosti likviduje… A často mu to vychází tak, že se mu tam plíseň nedostane.
Podobně to dělá i s rajčaty…
@Brontik píše:
Tak taťka je trhá průběžně… Hned jak uvidí žloutnoucí list tak ho bez milosti likviduje… A často mu to vychází tak, že se mu tam plíseň nedostane.
Podobně to dělá i s rajčaty…