Nemohu spolknout prášek

Anonymní
29.2.20 14:22

Nemohu spolknout prášek

Ahoj ženy,
Je mi 16 let A v tuto chvíli mám blokádu krční páteře. Mamka mi na to dala Ibalgin (gelová tableta). Mám problém s tím, že ji nemohu polknout. Zkoušela jsem hodit do sklenice s vodou a zapít, nejdříve vodu do pusy, potom tableta a naopak. Ten prášek do sebe nemohu dostat ???? doma se na mě za to zlobí, říkají mi, že holky v mém věku prášky polykají a já ne. Měla jsem dostat pejska, kvůli tomu, že mi nejde spolknout prášek, mi ho zakázala. :,( Už nevím co s tím…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2125
29.2.20 14:28

Taky jsem s tím mívala problém. Jednou jsem se práškem i dusila. Nejvíc mi pomohlo, když jsem to udělala rychle bez přemýšlení. Dát tabletu do pusy, víc dozadu, pak vzít vodu a pít, pít, pít, ten proud vody ji prostě spláchne do krku. Ibalgin ještě není tak velký mělo by to klapnout. Horší jsou ty mega tablety s antibiotiky co se ještě nesmí lámat a drtit :zed:. Držím pěsti, to zvládneš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
29.2.20 14:34

Tak jedině koupit sirup pro děti. Případně sehnat nimesil, to je sáček co se rozpustí ve vodě, ale ten je na předpis. Mám jednu pacientku (dospělou), která také tabletu nespolkne. Nedávno jsem jí psala penicilin v sirupu. Musela jsem jí napsat 3 lahvičky aby dostala dávku co má jako dospělá mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.2.20 14:38

Nejhorší je, že já se i za sebe stydím, že ve svém věku ten prášek nespolknu, v lekarne si tukaji na čelo, že nespolknu prášek :,( teď jsem sehnala paralen, tak jsem si ho rozdrtila do vody :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8619
29.2.20 14:43

Také mám podobný problém, větší prášek prostě nepolknu (jsem schopná ho půl hodiny cítit v krku a pak vydávit). Řeším to tím, že všechny tablety čtvrtím, nebo kupuju v menší verzi a beru víc. Třeba Ibalgin 200ka jsou pidi tablety, tak beru 2 místo jedné 400ky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2125
29.2.20 14:46
@Anonymní píše:
Nejhorší je, že já se i za sebe stydím, že ve svém věku ten prášek nespolknu, v lekarne si tukaji na čelo, že nespolknu prášek :,( teď jsem sehnala paralen, tak jsem si ho rozdrtila do vody :nevim:

A to se nestyď já s tím měla problém ještě po 20 :mrgreen: a i teď po 30 s velkým práškem nervuju. V lékárně se při vyzvedávání léků ptám, jak jsou velké :D Tak si vždy vzpomeň na mě, že s tím má problém i o dost starší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6051
29.2.20 14:47

Zkus to snist s jidlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8521
29.2.20 14:49

Taky jsem s tím měla problém, a docela dlouho. Nechápu, proč se na tebe doma kvůli tomu zloběj. Tak si vem jiný prášek, aby sis ho mohla rozdrtit, to pak spolkneš v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
29.2.20 15:22

Moje teta to neumí do teď a už ji je skoro 60 :nevim: všechno si drti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11519
29.2.20 15:55

Zrovna Ibalgin můžeš normálně rozkousat. Bude to asi hnusné, ale necim to zajis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama