Nenávidím partnera své kamarádky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 13:53
Nenávidím partnera své kamarádky

Moje kamarádka (35) žije přes rok v partnerském vztahu s padesátiletým mužem. Jeho diagnóza je: Dvakrát rozvedený, prozatím vyléčený alkoholik, pedant, ředitel zeměkoule, psychicky narušená osoba, která rozhoduje i o tom, co si má kámoška koupit na sebe. Od prvopočátku k němu cítím silnou zášť, a to jsem o něm ještě nic nevěděla. Snažila jsem se kontaktu s ním vyhýbat, ale nešlo to. Když jsem kámošce řekla co si o něm myslím, ve všem ho obhajovala a se mnou nějaký čas nemluvila. Naprosto mu ve všem podléhá a nechá si jím řídit život. Nicméně před měsícem se s ním chtěla rozejít a odejít od něho, ale on klečel na kolenou, plakal, že bez ní nemůže být, tak mu odpustila a je pořád s ním. Jsem z toho nešťastná, vím že je to její život, ale já ho tak strašně nesnáším, že už odmítám jezdit do jejich bytu na návštěvu a pořád se vymlouvam, proč nepřijedu. Já vím, že nenávist je špatná a že si má žít každý jak se mu líbí, ale jak se s tím naučit žít a překonat tu zášť? Máte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineKfětoslava
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 30.10.18 13:54

Scházej se s kamarádkou na neutrální půdě, nikdo neříká, že musíš k ní docházet. Já některé muže kamarádek ani neznám osobně

sediza
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 30.10.18 13:57

Řekla bych kamarádce, že si ničí život a že jí mám tak ráda, že mě to ničí a že tomu nemohu a nebudu přihlížet. Vysvětlila bych jí, že na ní budeš čekat s otevřenou náručí, až se s ním rozejde. Tím bych ukončila kontakt a čekala, až zase přijde k rozumu. Možná to zní drsně, ale vy se stresujete, ona potřebuje tu zpětnou vazbu a až to s ním skončí, bude Vám děkovat, že jste byla upřímná. A pokud se nerozejdou, tak se tím aspon nemusíte zabývat už ted, protože Vás to evidentně trápí.

Sany80s
Kelišová 6545 příspěvků 30.10.18 13:59

Kamarádka jednu dobu žila s buranem, který mi byl schopen otevřít v trenýrkách a s lahváčem v ruce.
Scházela jsem se s ní, když nebyl doma.

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 30.10.18 13:59

přesně..dávejte se rande sami, někde venku a nemluvte o něm..pokud si jí to řekla, ví co k němu cítíš, tak o něm nemluv, nepomlouvej ho před ní, nevymlouvej jí vztah, a respektuj to..a ona at před tebou taky o něm nemluví..to neumíte jít na oběd, kafe, cukrárnu, kino, bez toho abyste se o něm bavily? :nevim:

Dory22
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 30.10.18 14:01
@Anonymní píše:
Moje kamarádka (35) žije přes rok v partnerském vztahu s padesátiletým mužem. Jeho diagnóza je: Dvakrát rozvedený, prozatím vyléčený alkoholik, pedant, ředitel zeměkoule, psychicky narušená osoba, která rozhoduje i o tom, co si má kámoška koupit na sebe. Od prvopočátku k němu cítím silnou zášť, a to jsem o něm ještě nic nevěděla. Snažila jsem se kontaktu s ním vyhýbat, ale nešlo to. Když jsem kámošce řekla co si o něm myslím, ve všem ho obhajovala a se mnou nějaký čas nemluvila. Naprosto mu ve všem podléhá a nechá si jím řídit život. Nicméně před měsícem se s ním chtěla rozejít a odejít od něho, ale on klečel na kolenou, plakal, že bez ní nemůže být, tak mu odpustila a je pořád s ním. Jsem z toho nešťastná, vím že je to její život, ale já ho tak strašně nesnáším, že už odmítám jezdit do jejich bytu na návštěvu a pořád se vymlouvam, proč nepřijedu. Já vím, že nenávist je špatná a že si má žít každý jak se mu líbí, ale jak se s tím naučit žít a překonat tu zášť? Máte někdo podobnou zkušenost?

Každý je štěstím svýho strůjce. Scházej se s kamarádkou jinde, když ti tak vadí. Řekla bych ji svůj názor na něho a tvůj pohled na věc, ale konečné rozhodnutí je na ni. Já bych s takovým chlapem být nemohla. A úplně tě chápu.

Lucy75
Kecalka 221 příspěvků 3 inzeráty 30.10.18 14:02

chápu.. není to Vaše vina ani chyba, nechodila bych k nim domů (teda přinejmenším pokud by nebyl odjet někam hodně daleko a na hodně dlouho :mrgreen: ) Kámoška je svéprávná osoba, jistě ví, co si o dotyčném myslíte, musíte akceptovat její rozhodnutí.. zřejmě ho z neznámých důvodů miluje, možná je to hlubší - vlastně potřebuje z různých důvodů extrémně dominantního partnera - neřešte to a nenechte si kvůli němu otrávit Přátelství s ní :srdce: (píšu i z vlastní zkušenosti)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 14:02

Myslíte si, že se člověk na stará kolena může změnit k lepšímu? Já si třeba myslím, že ne, že naše negativní stránky s přibývajícím věkem jsou ještě výraznější :( A člověk přece musí mít rád druhého takového, jaký je. Bezpodmínečnou láskou. Nebo jsem naivní?

Lucy75
Kecalka 221 příspěvků 3 inzeráty 30.10.18 14:04

@sediza přijít o Kamarádku jen kvůli tomu, že Já si myslím, že Ona si našla špatného partnera !?? co když se milují, co když to ona vlastně takto potřebuje ? vyřadit ji ze svého života jen kvůli tomu, jakého si našla chlapa !? za mne s odpuštěním BLBOST..

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 30.10.18 14:04
@Anonymní píše:
Myslíte si, že se člověk na stará kolena může změnit k lepšímu? Já si třeba myslím, že ne, že naše negativní stránky s přibývajícím věkem jsou ještě výraznější :( A člověk přece musí mít rád druhého takového, jaký je. Bezpodmínečnou láskou. Nebo jsem naivní?

ne člověk se na stará kolena nezmění…ale každý člověk je jiný a někomu prostě jiná povaha nevadí…ty by si s ním nemohla být, oka..ale někdo jiný to dokáže…Třeba má kamarádka jiné priority pro partnera pro život, než ty..

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.10.18 14:04

Kámošce toho jejího burana nerozmlouvej, jsou holt lidé kteří potřebují aby je někdo pořád usměrňoval a dirigoval, koneckonců kdyby opravdu chtěla tak má vyřešeno za pět minut. A scházej se s ní někde ve vinárně, to je přece normální netahat do holčičích setkání chlapy :-)

Petule030
Kelišová 5754 příspěvků 1 inzerát 30.10.18 14:05

„Od prvopočátku k němu cítím silnou zášť, a to jsem o něm ještě nic nevěděla.“
„…ale já ho tak strašně nesnáším, že už odmítám jezdit do jejich bytu …“

Z tvého příspěvku je jasné, že s pánem nesympatizuješ. Mohla bys mi ale vysvětlit tu první citovanou větu? Proč/jak jsi k němu chovala zášť, když jsi ho ještě vůůůbec neznala? 8o To podle kamarádčina popisu sis řekla „tak s tímhle chlapem nechci mít nic společného“??? Jako první mě napadlo, že sis ho zaškatulkovala a ani jsi neměla sebemenší snahu ho poznat víc. Když jsi ho už z doslechu nesnášela, nebyla v tom trochu zášť, že ti „bere“ kamarádku? :think:
Jak jsi napsala, je to její život. Možná že sem tam nadává, na něco si ztěžuje. Ale kdyby s ním byla opravdu nešťastná, tak by se k němu nevracela, ne? S kamarádkou se scházejte na neutrální půdě - v kavárně, v kině, v baru… , pokud se s pánem nechceš vídat. Víc udělat nemůžeš. :nevim:

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 30.10.18 14:05

když si někdy představím že se na světě najde opačné pohlaví pro pár mých známých, tak se taky někdy divím, ale asi prostě ano..každý má jiné priority a někomu nevadí taková povaha, někdo je submisivní a potřebuje někoho pevného nad sebe atd..

Hegy
Povídálka 35 příspěvků 30.10.18 14:05
@Anonymní píše:

Nezmění se, bude to horší, s tím věkem máš naprostou pravdu…vlastní zkušenost..a nejen jedna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 14:13

@Petule030 Bylo to myšleno tak, že když jsem ho poprvé uviděla, uvnitř mě byl takový vnitřní neklid. Těžko se to popisuje, ale tak jak je láska na první pohled, tak tohle je opačný pocit. Asi ano, máš pravdu, že jsem ho někam zaškatulkovala, ale čas ukázal, že je fakt takový, jak na mě na první pohled působil. Takového chlapa bych nechtěla ani za kamaráda.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >