Nenávist & láska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 21:15
nenávist & láska

Nenávidíte někoho, kdo vám ublížil? nebo odpouštíte, ale dál se nebavíte?
proč někdo nenávidí tak, že někoho nechce ani vidět a někdo má rád stále a stále a nenávist nepřichází?
Jak se vypořádáváte s tím, když vám někdo ublíží, aby vám bylo co nejdříve lépe?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mary.27
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 11.11.18 21:23

Nejdůležitější je naučit se odpouštět…sobě i ostatním, kdo to umí, neužírá se nenávistí…
Navíc tím ubližuje jen sám sobě :think:

Monchichik
Echt Kelišová 8631 příspěvků 11.11.18 21:23

Když mi někdo ublíží hodně, tak ho prostě vymažu ze života. Umím to , nedokážu to překousnout a dělat, jakože nic.

Uživatel je onlineRive
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 11.11.18 21:24

Všechno chce čas, v životě mi ublížilo dost lidí, ale už jsou mi prostě všichni dost fuk…mám svůj život, mám ho ráda, tak proč si ho zbytečně kalit…

xjuliax
Kecalka 372 příspěvků 11.11.18 21:24

Odpouštím, ale nezapomínám.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 11.11.18 21:26
@Anonymní píše:
Nenávidíte někoho, kdo vám ublížil? nebo odpouštíte, ale dál se nebavíte?
proč někdo nenávidí tak, že někoho nechce ani vidět a někdo má rád stále a stále a nenávist nepřichází?
Jak se vypořádáváte s tím, když vám někdo ublíží, aby vám bylo co nejdříve lépe?

V rámci urovnání karmy je nejlepší pomsta, ideálně oko za oko… Odpustit v sobě je dobrý pro svůj klid, ale je dobré potrestat viníka, aby bylo rovnováze učiněno za dost…

mary.27
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 11.11.18 21:26
@xjuliax píše:

ano, to je asi nejlepší cesta, také se to pomalu učím… :think:

mrav
Nadpozemská drbna 28792 příspěvků 11.11.18 21:30

Mohl bych tě provést svou první láskou. Nebo radši ne… Naučilo mě to jednomu - mít rád, ale nebýt na partnerovi závislý.
Z lásky se snadno stane nenávist, opačně to ale nejde…

mary.27
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 11.11.18 21:33
@mrav píše:
Mohl bych tě provést svou první láskou. Nebo radši ne… Naučilo mě to jednomu - mít rád, ale nebýt na partnerovi závislý.
Z lásky se snadno stane nenávist, opačně to ale nejde…

ale jo, zadaří se někdy i opačně, ale trvá to… ;)

Aduš8
Závislačka 4760 příspěvků 11.11.18 21:42

Když mi někdo opravdu ublíží tak, že to nejde zapomenout, většinou pálím mosty. Někdy ze dne na den, někdy to postupně vyprchá. Nedá se to paušalizovat.

divine woman
Extra třída :D 11940 příspěvků 11.11.18 21:49

S lidmi, kteří mi nesedí se nestýkám. Ale jinak jsem celkem šťastný člověk, jsem dost splachovací. A pravda, myslím, že se ke mně ještě nikdo opravdu hnusně nezachoval. Opravuji, zachoval, ale nešlo o život. A když nejde o život, tak jde o ….. :mrgreen:

xjuliax
Kecalka 372 příspěvků 11.11.18 21:50

@mary.27 Taky mi to trvalo, než jsem na to přišla a naučila se to. Život naučí. ;)

jasnahvezda
Kecalka 165 příspěvků 11.11.18 21:50

Buď ráda,že nenávist nepřichází. Nenávist je zžíravá a odrazí se to ve finále na zdraví. Mě to zamrzí a vymažu dotyčného ze života. Tzn. nevyhledávám ho, vyhýbám se mu. Vzpomenu si, ale nepitvám se v tom. Čas je lék. Obrousí hrany, zapomeneš. A když mi bylo nejhůř, kladla jsem si otázky. Proč miluju někoho, kdo mě nechce? Kdy v dětství jsem se cítila stejně? Jakou situaci mi to připomíná z minula? Prostě na tom vědomě pracuji a analyzuji můj přístup. Většinou najdeš odpovědi v rodině. V partnerství rodičů atd. Situace se v životě hodně opakují v různých podobách. Pokud si to v sobě člověk nerozebere a nepoučí se vědomě z chyb, opakují se v horším podání a naopak :)

divine woman
Extra třída :D 11940 příspěvků 11.11.18 21:51
@xjuliax píše:

Tak nějak. Nejsem Kristus :mrgreen:

Adulika
Povídálka 37 příspěvků 14.11.18 21:45

Dokázala jsem se zbavit nenávisti jen když jsem dotyčného přestala vídat, zablokovala si jeho fb a snažila se svou pozornost pořád obracet jinam. Trvalo to dlouho. Prvně jsem mu musela odpustit, ale jen ve své hlavě. Dneska k němu mám neutrální vztah. Převážně čas to vyléčil. Nenávist je ale hodně nebezpečná pro toho kdo nenávidí. Je to takové sebepoškozování a člověk tím stráví hodně času, který mohl strávit něčím veselým. Prožila jsem i takovou nenávist, která nastoupila po velké lásce, protože jsem se stala postupně závislá na tom druhém a on mi prostě nepomohl když jsem to potřebovala. Spravil to zase čas, ale také hádky, kde jsme si to ujasnili. Nesnáším konflikty a argumentování, ale v tomhle případě byli velmi prospěšné.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama