Nenávist & láska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 21:15
nenávist & láska

Nenávidíte někoho, kdo vám ublížil? nebo odpouštíte, ale dál se nebavíte?
proč někdo nenávidí tak, že někoho nechce ani vidět a někdo má rád stále a stále a nenávist nepřichází?
Jak se vypořádáváte s tím, když vám někdo ublíží, aby vám bylo co nejdříve lépe?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 11.11.18 21:23

Nejdůležitější je naučit se odpouštět…sobě i ostatním, kdo to umí, neužírá se nenávistí…
Navíc tím ubližuje jen sám sobě :think:

Monchichik
Kelišová 5486 příspěvků 11.11.18 21:23

Když mi někdo ublíží hodně, tak ho prostě vymažu ze života. Umím to , nedokážu to překousnout a dělat, jakože nic.

Rive
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 11.11.18 21:24

Všechno chce čas, v životě mi ublížilo dost lidí, ale už jsou mi prostě všichni dost fuk…mám svůj život, mám ho ráda, tak proč si ho zbytečně kalit…

xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 11.11.18 21:24

Odpouštím, ale nezapomínám.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 11.11.18 21:26
@Anonymní píše:
Nenávidíte někoho, kdo vám ublížil? nebo odpouštíte, ale dál se nebavíte?
proč někdo nenávidí tak, že někoho nechce ani vidět a někdo má rád stále a stále a nenávist nepřichází?
Jak se vypořádáváte s tím, když vám někdo ublíží, aby vám bylo co nejdříve lépe?

V rámci urovnání karmy je nejlepší pomsta, ideálně oko za oko… Odpustit v sobě je dobrý pro svůj klid, ale je dobré potrestat viníka, aby bylo rovnováze učiněno za dost…

mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 11.11.18 21:26
@xjuliax píše:

ano, to je asi nejlepší cesta, také se to pomalu učím… :think:

mrav
Neúnavná pisatelka 19661 příspěvků 11.11.18 21:30

Mohl bych tě provést svou první láskou. Nebo radši ne… Naučilo mě to jednomu - mít rád, ale nebýt na partnerovi závislý.
Z lásky se snadno stane nenávist, opačně to ale nejde…

mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 11.11.18 21:33
@mrav píše:
Mohl bych tě provést svou první láskou. Nebo radši ne… Naučilo mě to jednomu - mít rád, ale nebýt na partnerovi závislý.
Z lásky se snadno stane nenávist, opačně to ale nejde…

ale jo, zadaří se někdy i opačně, ale trvá to… ;)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 11.11.18 21:42

Když mi někdo opravdu ublíží tak, že to nejde zapomenout, většinou pálím mosty. Někdy ze dne na den, někdy to postupně vyprchá. Nedá se to paušalizovat.

divine woman
Echt Kelišová 9183 příspěvků 11.11.18 21:49

S lidmi, kteří mi nesedí se nestýkám. Ale jinak jsem celkem šťastný člověk, jsem dost splachovací. A pravda, myslím, že se ke mně ještě nikdo opravdu hnusně nezachoval. Opravuji, zachoval, ale nešlo o život. A když nejde o život, tak jde o ….. :mrgreen:

xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 11.11.18 21:50

@mary.27 Taky mi to trvalo, než jsem na to přišla a naučila se to. Život naučí. ;)

jasnahvezda
Kecalka 107 příspěvků 11.11.18 21:50

Buď ráda,že nenávist nepřichází. Nenávist je zžíravá a odrazí se to ve finále na zdraví. Mě to zamrzí a vymažu dotyčného ze života. Tzn. nevyhledávám ho, vyhýbám se mu. Vzpomenu si, ale nepitvám se v tom. Čas je lék. Obrousí hrany, zapomeneš. A když mi bylo nejhůř, kladla jsem si otázky. Proč miluju někoho, kdo mě nechce? Kdy v dětství jsem se cítila stejně? Jakou situaci mi to připomíná z minula? Prostě na tom vědomě pracuji a analyzuji můj přístup. Většinou najdeš odpovědi v rodině. V partnerství rodičů atd. Situace se v životě hodně opakují v různých podobách. Pokud si to v sobě člověk nerozebere a nepoučí se vědomě z chyb, opakují se v horším podání a naopak :)

divine woman
Echt Kelišová 9183 příspěvků 11.11.18 21:51
@xjuliax píše:

Tak nějak. Nejsem Kristus :mrgreen:

Adulika
Povídálka 31 příspěvků 14.11.18 21:45

Dokázala jsem se zbavit nenávisti jen když jsem dotyčného přestala vídat, zablokovala si jeho fb a snažila se svou pozornost pořád obracet jinam. Trvalo to dlouho. Prvně jsem mu musela odpustit, ale jen ve své hlavě. Dneska k němu mám neutrální vztah. Převážně čas to vyléčil. Nenávist je ale hodně nebezpečná pro toho kdo nenávidí. Je to takové sebepoškozování a člověk tím stráví hodně času, který mohl strávit něčím veselým. Prožila jsem i takovou nenávist, která nastoupila po velké lásce, protože jsem se stala postupně závislá na tom druhém a on mi prostě nepomohl když jsem to potřebovala. Spravil to zase čas, ale také hádky, kde jsme si to ujasnili. Nesnáším konflikty a argumentování, ale v tomhle případě byli velmi prospěšné.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >