5 dní před termínem porodu a neotvírám se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineAlena Mraz
Nováček 4 příspěvky 08.04.19 06:12
Neotviram se

Ahoj holky, jen se chci zeptat na vasi zkusenost. Mam 5 dni po terminu a 5 dni do vyvolani porodu. Nejsem vubec otevrena, jen na spicku prstu. Je jeste nejaka sance, ze porodim spotanne nebo se sama uz proste neotevru? Samozrejme zkousim vsechny babsky rady, ale nezabira to.. A jak vlastne umele vyvolavani probiha?

Přečtěte si článek: Co s sebou do porodnice?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janakatabara
Kecalka 237 příspěvků 08.04.19 06:20

Ahojda, klidně můžeš porodit sama přirozeně, tělo si umí poradit.
Ale já to asi neumím, tak mám za sebou dva vyvolávané porody. Pokud opustím přirozenost a přírodu, tak vyvolávaný porod není žádný strašák. 1. Porod zavedli tbl., za 2 hodiny další a za další 4 hodiny odrodíno, u 2.porodu tbl.stejně a od 2. tbl.za 2 hodiny hotovo. Tělo na léky reagovalo dobře. Nemám srovnání s přirozeným porodem, ale na oba své vzpomínám ráda.

Annnit
Kecalka 240 příspěvků 08.04.19 06:20

Jak probiha vyvolani nevim. Ale jestli te to uklidni, tak ja byla v patek uzavrena, deloha naprosto klidna a pry se jeste urcite uvidime na dalsi kontrole. No a v sobotu v 6 rano se malej narodil a to za 2 hodiny kontrakci :lol: Takze v klidu

Olcatko
Kelišová 5328 příspěvků 08.04.19 06:27

A mimčo sestoupilo dolů?
Též jsem čekala, v den vyvolavacky ránovv 6 mi prdla voda a bylo to rychle, v 9 byl malej na světě.
Den předtím jsem popijela víno se skořicí.
netuším čím se dá pomoct.
Však už to máš za pár.
Poslicky mivas?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 08.04.19 06:28
@Alena Mraz píše:
A jak vlastne umele vyvolavani probiha?
@Annnit píše:
Jak probiha vyvolani nevim.
Uživatel je onlineAlena Mraz
Nováček 4 příspěvky 08.04.19 06:31

@Olcatko Deloha je pry jeste docela vzadu a poslicky myslim nemam. Myslim, ze se jenom mimco hybe..

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9944 příspěvků 1 inzerát 08.04.19 06:31

Teď u dcerky v pondělí podle CTG a vyšetření - nic se nechystá (nález - pro prst) domluvte si nástup na čtvrtek (jasně). V úterý jsem sepsala papíry ve 13:15 odjela z porodnice, že uvidíme. V 15:30 první bolesti, v 17:40 příjezd k nemocnici, monitor (lehce přes 20 min) a v 18:49 dcerka na světě :) takže klid má čas :) (40+4tt)

Syn měl horší monitory po dvakrát, takže jsem přistoupila k vyvolání, v 7h nástup, monitor, vyšetření v 8:30 1/2 tabletky od 9:30 nastupovaly bolesti, postupně a pomalu do 13h úplně v pohodě, po klystýru se to rozjelo a v 15:51 byl syn na světě. Žádná hrůza, žádná trága.

Za mě byl třeba porod dcery bolestivější neb bolesti nastoupily ihned po zhruba 2-5 minutách, kdežto u vyvolávání to bylo postupně :)

Russet
Neúnavná pisatelka 15151 příspěvků 08.04.19 06:35
@Alena Mraz píše:
Ahoj holky, jen se chci zeptat na vasi zkusenost. Mam 5 dni po terminu a 5 dni do vyvolani porodu. Nejsem vubec otevrena, jen na spicku prstu. Je jeste nejaka sance, ze porodim spotanne nebo se sama uz proste neotevru? Samozrejme zkousim vsechny babsky rady, ale nezabira to.. A jak vlastne umele vyvolavani probiha?

Mně porod vyvolali až na druhý pokus. Brzy ráno zavedli tabletu, pak se čekalo a natáčelo na monitor. Zase tableta a nic. Odpo to vzdali. Malý se narodil druhý den navečer akutním císařem. Po jedné tabletě se to rozjelo. Nemám srovnání s porodnimi bolestmi bez vyvolání, ale prý jsou ostřejší ty vyvolávané.

dasajur
Kecalka 238 příspěvků 08.04.19 06:36

Já zamčena na deset zapadů. Takže nejdřív tabletky vedle čípku, pak když už to šlo, tak do čípku. Během toho každou chvíli na kontrole miminka na pasech. Pak kapačka oxytocinu, chtěla jsem epidural, takže i ten.
Upřímně vyvolávaný porod jsem měla hodně dlouhý. Ale druhý přirozený porod byl i hodně kratší ale.dost bolestivejsi. No, nejspíš tím, že se nestihl epidural.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 08.04.19 07:07

Ja mam ted par dni cerstvou zkusenost. Otevrena na 2cm asi mesic, 3.4. rano zacala odtekat plodovka, jela jsem pro jistotu do porodky, povtrzeno a udelan Hamilton, voda se porad celych 24h doplnovala. Cekli jsme zda se neco rozbehne. Nic. Rano priprava, co taky nezabrala :lol: takze kapacka s oxitocinem, za necelou hodku uz postupny kontrakce (1,5h), pak epidural (45min) a kdyz jeste epidural pusobil, tak jsem 4× zatlacila a bylo. Ja byla vyflusana a spala tak na pul celou dobu mezi kontrakcema, po narozeni ditete jsem chlapovi rekla at drzi dite na me, ze nevim jestli neusnu… bylo to asi z toho jak to telo bylo v haji z toho neustalyho tvoreni vody furt dokola.
U prvni jsem zase mela kontrakce 20h a kdyz to srovnam, tak posledni hodina kontrakci bolela u obou stejne. Takze za me vyvolavacka nakonec pohoda.

VeHE
Závislačka 4209 příspěvků 2 inzeráty 08.04.19 07:16

První porod přirozený v 19:30 první kontrakce, od 1 jsem myslela, že už to nedám a narodil se chvíli před 8 ráno.
Druhý porod vyvolávaný v 8 první tableta,v 10 druhá tableta, ve 14 mi dr řekla,že žádná změna a pokračujem druhý den a za 2 hodiny byla malá venku :mrgreen: Takže pro mě vyvolávaný porod mnohem rychlejší, méně bolestivý…byl to fofr a ikdyž jsem měla v zádech kanylu epidural nepichli mi nic,málem jsem rodila sama,protože pa byla v trapu, přece se nic neděje a nerodim :roll: :mrgreen:

P4ja
Echt Kelišová 8632 příspěvků 08.04.19 08:05

Co se týká změny, tak neboj, můžeš porodit skoro hned. Mně i po odtoku vody tvrdili, že do večera nic nebude ( v 7 ráno) v 9 jsem byla otevřená na 3 prsty s v poledne bylo hotovo.

Ale každá jsme jiná a stejně tak záleží, jak se to sejde i s tou vyvolávací tabletou atd. Doktorka vždycky říká, že i kdyby jí na příjem došly dvě ženy s úplně stejným nálezem a stejným miminkem v břiše, tak budou rodit každá jinak. Stejně tak každá máme jiné porody.

Prostě neboj. Držím palce aby to vše dopadlo, co nejlíp a věř že miminko v náručí to vše prebije. :kytka: :srdce:

Lynette
Echt Kelišová 8456 příspěvků 08.04.19 10:13

Já byla ráno na kontrole a doktor řekl, že se to tělo k porodu vůbec nechystá - bylo zcela zavřeno. No a v noci mě ten samý doktor zašíval po porodu.

Olcatko
Kelišová 5328 příspěvků 08.04.19 10:23

@Alena Mraz Dr. Mi nabízel že mi stáhne, to jak je ještě vysoko, takže si Hamilton?
Nechtěla jsem.
Byla jsem několikrát na dlouhé procházce, třeba 3km, chodil do schodů :) nevím zda pom9hlo, ale na další kontrole už byl dole.
Vyvolání máte domluvené celkem brzy po termínu. Přenáší se až po 42tt ne?

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9944 příspěvků 1 inzerát 08.04.19 12:20

@Olcatko to se sice přenáší ale v drtivé většině porodnic přistupují k vyvolání max 10 dní po termínu. Syn byl týden po termínu tudíž 41+0tt vyvolávaný a dcerka se sama narodila 40+4tt ale též chtěli vyvolávat po týdnu dokonce už 40+6tt - já tedy byla domluvená s kamarádkou PA že když bude vše OK tak podepíšu negativní revers a počkáme do pondělí :) ale tam kde se narodil syn vyvolávají nejdéle 41+3tt pak chtějí podepsat revers a tam kde dcera nejdéle 41+0tt pak opět revers a je to na vlastní nebezpečí :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama