Neplacení výživného otcem z Velké Británie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
18.11.21 09:54

Neplacení výživného otcem z Velké Británie

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak postupovat v případě, že otec našeho syna, britský občan trvale žijící ve Velké Británii, neplatí výživné. Soudně jsme uzavřeli dohodu zde v ČR o svěření syna do mé péče a výši výživného. Stručně : Synovi je 10 let a výživné je 4tis/měs. Ze začátku bylo vše v pořádku, potom 3 roky neplatil, pak pod hrozbou trestního oznámení vše urovnal. Ale to bylo v době, kdy byla Velká Británie stále ještě v EU. Od té doby opět neposlal ani korunu, ještě jsem platila Clo 3000,kdyz synovi poslal dárek k narozeninám.
Tak a teď co s tím? Je nějaká cesta, jak ho donutit platit výživné? Nevím jak, neznám ani adresu jeho pobytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21055
18.11.21 10:00
@Meduz001 píše:
Dobrý den,
zajímalo by mě, jak postupovat v případě, že otec našeho syna, britský občan trvale žijící ve Velké Británii, neplatí výživné. Soudně jsme uzavřeli dohodu zde v ČR o svěření syna do mé péče a výši výživného. Stručně : Synovi je 10 let a výživné je 4tis/měs. Ze začátku bylo vše v pořádku, potom 3 roky neplatil, pak pod hrozbou trestního oznámení vše urovnal. Ale to bylo v době, kdy byla Velká Británie stále ještě v EU. Od té doby opět neposlal ani korunu, ještě jsem platila Clo 3000,kdyz synovi poslal dárek k narozeninám.
Tak a teď co s tím? Je nějaká cesta, jak ho donutit platit výživné? Nevím jak, neznám ani adresu jeho pobytu.

S VB to nemá pomalu ani cenu a ještě za situace, kdy ani nevíš kde bydlí :think: jen ět to bude stát čas a další výdaje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1591
18.11.21 10:22
@Meduz001 píše:
Dobrý den,

Řeš to přes UMPOD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.21 11:39

Normálně to nahlaš Policii ;). Předej jim všechny poklady, soudní rozhodnutí, atd. To, že bydlí v zahraničí neznámená, že nebude platit a že to není vymahatelné!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat