Neplánovaně počtvrté těhotná

Anonymní
24.4.21 21:14

Neplánovaně počtvrté těhotná

Zdravím vás maminky a jdu se asi trochu vypovídat a poprosit o názor, jiný pohled na věc. Nemám si s kým o tom promluvit a už čtvrtý den se hrozně trápím. Jsem vdaná, s manželem máme skvělý vztah, milujeme se a milujeme naše tři nádherné děti. Máme rodinný dům a jsme spolu celkové moc šťastní. Manžel původně chtěl jen dvě děti, ale nakonec se mi podařilo ho přesvědčit a tretatko jsme si pořídili. Třetí těhotenství bylo ale náročné, nejprve ve 12tt hematom a silné krvácení, pak v 28tt odtok plodové vody a hospitalizace. Udrželi nás ještě pět týdnů a malý se narodil 32+5. Je zdravy a vše dobře dopadlo. Malému teď je 14 měsícu a já ve čtvrtek zjistila, že jsem těhotná 😔. Manžel čtvrté dítě nechce, je se mnou nešťastný ale variantu, že bychom měli čtyři děti nepřipouští, necítí se na to. Já popravdě taky nikdy nechtěla víc jak ty tři a jsem z toho nešťastná, ale nedovedu si představit, že bych šla na potrat, jen na to pomyslim a brečím. Asi bych s tím nedovedla žít. Dá se s potratem nějak vyrovnat? Navíc ještě stále kojim nejmladšího a vůbec nevím jak by to beze mě zvládl, když bych musela do nemocnice. Druhá varianta, když bychom si nakonec miminko nechali, to mě taky děsí, co na to rodina, už při třetím někteří měly hloupé řeči, jak to zvládnout finančně a hlavně dá se vychovat tolik dětí, dát jim tolik pozornosti a péče, kolik každý potřebuje? Já už fakt nevím, jsem v koncích.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2664
24.4.21 21:26

No tak vzhledem k průběhu třetího těhotenství a to, že manžel čtvrté nechce (už na třetí byl přemluven)…na rodinu bych nehleděla, je to váš život. Je to na vás dvou, rozhodnout se musíte vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8433
24.4.21 21:29

Manžel dítě nechtěl, ale kondom si nenavlékl, co? No na h0vno se vyrovnává s potratem vlastního dítěte. Trpět budeš hlavně ty.

Rodině je po tom houby, oni ti ty děti živit ani vychovávat nebudou, tím bych je rázně usadila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10185
24.4.21 21:32

Ber to tak, že tři je prostě dost a hotovo. Ćtvrté nechcete, tak nebude. Nepitvej se v tom, protože bys třeba pak byla nešťastná zase jinak, kdyby to dítě přišlo na svět. A to neznamená, že to čtvrté dítě by bylo šťastné, kdyby cítilo, že už není chtěné.
Já opravdu nechápu takovýhle neurotické stavy nad shlukem buněk. Dej to pryč včas a je pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
24.4.21 21:32

Já bych měla chut´ti vynadat, jakože když víte, že končíte u třetího, tak se nechráníte. Ale na to už je pozdě, tak si to nechám od cesty. Interrupce či jiný výraz pro tento zákrok je pro mně sprosté slovo, nesnáším to. :cert: Ale tobě asi nic jiného nezbyde. :,(
Myslím si, že většina mamin ti tu napíše, že rozhodnutí je jen na tobě (a manželovi), protože jen vy dva víte, na co (ne)máte, co (ne)zvládnete, na co se (ne)cítíte. Ach jo, kolikátá už tu na emiminu jsi :roll:
No…hodně štěstí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
24.4.21 21:35

Já bych šla na potrat. Každopádně mam zkrátka takovou povahu, že bych si to nevyčítala.
Okolí bych neřešila, ale názor chlapa bych určitě dost zohlednila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 21:36

@Taktinevím jo, taky bych nám nejraději nafackovala. Oba víme, že jsme to posrali. Nikdy jsem si nemyslela, že bych se dá téhle situace mohla dostat. Interupci taky neuznávam. A to je asi důvod, proč mě to trápí.

• Citovat
  • Nahlásit
53479
24.4.21 21:41

To si musíte vy doma spolu vyřešit. Ale vzhledem k minulému těh. a tvým zdrav. potížím :nevim:. K tomu bych přikláněla.
Já bych si určitě čtvrté nenechala, proto mám antikoncepci. Celých 8r. od posledního porodu a světe div se, ale neselhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
24.4.21 21:42
@Anonymní píše:
Zdravím vás maminky a jdu se asi trochu vypovídat a poprosit o názor, jiný pohled na věc. Nemám si s kým o tom promluvit a už čtvrtý den se hrozně trápím. Jsem vdaná, s manželem máme skvělý vztah, milujeme se a milujeme naše tři nádherné děti. Máme rodinný dům a jsme spolu celkové moc šťastní. Manžel původně chtěl jen dvě děti, ale nakonec se mi podařilo ho přesvědčit a tretatko jsme si pořídili. Třetí těhotenství bylo ale náročné, nejprve ve 12tt hematom a silné krvácení, pak v 28tt odtok plodové vody a hospitalizace. Udrželi nás ještě pět týdnů a malý se narodil 32+5. Je zdravy a vše dobře dopadlo. Malému teď je 14 měsícu a já ve čtvrtek zjistila, že jsem těhotná 😔. Manžel čtvrté dítě nechce, je se mnou nešťastný ale variantu, že bychom měli čtyři děti nepřipouští, necítí se na to. Já popravdě taky nikdy nechtěla víc jak ty tři a jsem z toho nešťastná, ale nedovedu si představit, že bych šla na potrat, jen na to pomyslim a brečím. Asi bych s tím nedovedla žít. Dá se s potratem nějak vyrovnat? Navíc ještě stále kojim nejmladšího a vůbec nevím jak by to beze mě zvládl, když bych musela do nemocnice. Druhá varianta, když bychom si nakonec miminko nechali, to mě taky děsí, co na to rodina, už při třetím někteří měly hloupé řeči, jak to zvládnout finančně a hlavně dá se vychovat tolik dětí, dát jim tolik pozornosti a péče, kolik každý potřebuje? Já už fakt nevím, jsem v koncích.

Halooo? 🤷🏼‍♀️ 🤷🏼‍♀️ 🤷🏼‍♀️ Antikoncepce v jakekoliv forme vam nic nerika?
Ted uz je pozde brecet. Moc vase jednani nechapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53286
24.4.21 21:43

Jako já jsem dost odpůrce potratů, když to aspoň trochu jde… ale va vašem stavu muž nechce, poslední těhotenství komplikované… asi bych se hned v pondělí objednala na gynekologii, dokud to jde vyřešit třeba jenom tabletou :? A pak bych teda sakra, sakra poctivě řešila, aby se ta situace už nikdy neopakovala - sama bych šla na odstranění vejcovodů nebo manžel na vasektomii, cokoliv méně radikálního bych prostě po téhle zkušenosti neriskovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1464
24.4.21 21:51

Dite nechcete, ale gumu nebo jinou ochranu ee vid? Urcite potrat, pokud dite nechcete nebo budes rodit jak na bezicim pase a budete jak cikanata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
24.4.21 21:55
@Anonymní píše:
@Taktinevím jo, taky bych nám nejraději nafackovala. Oba víme, že jsme to posrali. Nikdy jsem si nemyslela, že bych se dá téhle situace mohla dostat. Interupci taky neuznávam. A to je asi důvod, proč mě to trápí.

Pokud už teď se bojíš, že se budeš trápit, tak si myslím, že interrupci psychicky nedáš. Ta je nevratná. Vše ostatní lze ovlivnit. Peníze se dají vydělat, dá se zajistit paní na hlídání, dá se cokoliv, ale pokud půjdeš na interrupci, tak je to nezvratné. Kdekomu se tu lehce radí, ať se dítěte zbavíš, ale oni to dítě nečekají, takže je to trápit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16519
24.4.21 21:57

Nechtěl už to 3, si ho ukecala, aby měla tvoje dušička pokoj, tak se nediv že na další uz se ukecat nechat nechce, plus tvoje zdravotní problémy a fakt že se neumíte chránit.. zvol potrat a proboha nějakou pořádnou ochranu!! To neni sprosté slovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 21:58

Byla jsem v podobné situaci před 9 lety…trápily mě k tomu i nějaké zdravotní problémy. Nakonec jsem na potrat nešla, nedovedla jsem si představit, jak bych s tím mohla žít. Narodila se nám krásná a zdravá holka, jsem za ni moc ráda…Ale těžké to bylo, těšit jsem se začala až tak kolem 5. měsíce těhotenství, do té doby velké pochyby, jestli dělám dobře, do toho se musela upravit i léčba…Někdy když ji vidím, tak se mi sevře srdce, že málem „nebyla“… na kecy rodiny se vykašli, třetí tchyně sotva rozdýchávala, na čtvrté řekla, že už to nekomentuje. Ale má ji ráda taky stejně jako ostatní, zvyknou si…

• Citovat
  • Nahlásit
5812
24.4.21 22:08

Jako v tuhle chvíli je to už fuk, ale proboha proc chlap nesel na vasektomii, když uz nechtěl ani 3. :think:… Toto za tebe nikdo nerozhodne, no je to šílená situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat