Neplodnost vs VĚK !!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Belf
Stálice 94 příspěvků 16.03.09 19:16
Neplodnost vs VĚK !!!

Ahojky všm snažilkám ;)
Ač mám 3 děti , najednou k Vám patřím, i kdyzž ještě ne officiálně, ale to je právě to co by sem se tady chtěla dozvědět :o

Po nevydařeném manželství - a bylo to opravdu PEKLO , teď mám snad toho pravého , ač o 15 mladšího partnera ! A už asi tak rok se snažíme o mimi, ale nejde to ! Po vysazení Depo - provery nemenstruuji !!! Teď jsem brala Orgametril po kterém mám menzes, ale asi ne ovu :(
Chtěla jsem se poradit co a jak to mohu zvládnout sama příropdní metodou a co by mi mohla napsat moje gyn. doktorka… nějak to nechci řešit umělým oplodněním! Jen tomu prostě trošínku pomoci ! Máte nějaké zkušenosti nebo rady ?
Není snad už moc pozdě ? Je mi 43 let :( :( :( :(
Všem předem moc děkuji za rady :!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 16.03.09 19:26

ahoj Belf, věkem to sice může být, ale tady jde hlavně o to,že nemáš přirozeně menstruaci! Takže - dělala ti gynekoložka hormonální profil 2.-3. den menstruace? To bych určitě udělala jako první. A podle výsledků se rozhodovala co dál, resp. by ti to měl doporučit lékař/ka. Ale teď jsem se sama zarazila, ty vůbec nemenstruuješ, bez léků? Tak to potom nevím, jak to je s tím hormon. profilem.
Vzhledem k věku je možné, že i vejcovody nejsou, co bývaly :roll: , ale vůbec to tak nemusí být. Hlavní je se dopracovat k normálnímu MS cyklu. Někomu pomáhá pití kontryhele 2× denně do ovulace, někdo zkouší femigard, někdo mastodynon… přípravků na úpravu cyklu najdeš hodně,stejně jako reakcí na ně, ale v tvém případě to vidím spíše na potřebu hormonální úpravy MS. PS kontryhelem určitě nic nezkazíš :wink: . Tak hodně štěstí, ať zvládneš mimčo s tím správným chlapem :wink: .

Belf
Stálice 94 příspěvků 16.03.09 20:29

No … testy mi doktorka dělala, prý je to celková hormonální nerovnováha! Ale co s tím :?: To že nemestruuji je prý po té Depo - provere … taky se to prý stává :evil:
Ale jinak moje doktorka moc sdílná není !!! Čajíky jsem začala pít, kontryhel a nějaky čaj z byliné lékarny právě na úpravu hormonalní nerovnováhy ! A jak sem to tady pročítala, asi na:,–(ím i vit.E selen a zinek :oops: snad to zabere :oops:

Jen jsem se ještě chtěla zeptat, jestli mi i doktorka může předepsat něco , co by můj stav upravilo :?: :?: :?: aniž by jsem musela do centra reprodukované medicíny … chtěla by jsem to zkusit sama postaru ;)
Existuje ještě něco , co by mne hodilo do normálu :?: :?: :?:
Tedy pokud to není přechod… ACH BOŽE TO SNAD JEŠTĚ NEEEE :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ikdyž jinak málo hovorná paní doktorka mi řekla , že na přechod to nevidí … tak holky poraďte PROSÍM !!! …CO TEĎ S TÍM …CO DÁL :?: :?: :?:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 16.03.09 20:38

ahoj
myslim, ze hormonalni profil je na miste, kdybys mela hodne vysokr FSH, tak mozna fakt nudes muset pomyslet nejen na ivf, ale i na darovane vejce
kdyby byl profil jaks taks, tak bych zkusila clostybeghyt
jak dlouho jsi brala celkem antiko?

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.09 22:47

Ví se, že Depo Provera je šílený preparát z hlediska budoucího otěhotnění. Její účinky přetrvávají klidně i rok a hlavně blokuje ovulaci, ale má jiné nepříznivé vlivy na uhnízdění vajíčka.

Jestli fakt chceš mít dítě ve svém věku, běž hned zítra do CAR - třeba budou umět ten zbytkový účinek Depo Provery nějak překonat.

Tvůj bývalý si jistě takový komfort nezasloužil, ale to je na jinou diskuzi.

Hodně štěstí.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 17.03.09 06:27

ahoj, jak píše anonymní, v tom případě, že ti dr. profil dělala a v podstatě ti neporadila bych směřovala do CARu - na IVF ani dojít nemusí, tam umí hormony dát do kupy nebo je nahradit! :wink: Tím,že tam půjdeš na konzultaci nic nezkazíš, a vyber si podle doporučení jiných holek,ať máš ten nej přístup :wink:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 17.03.09 06:52

boriska ma pravdu, v car (krome unicy) ti ivf nutit nebudou, ale udelaji ti svizne vsechna potrebnavysetreni - jinak ten clostak pise norm. gynekolog

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 17.03.09 07:00

Dobré ráno Pudli, doufám, že je líp :wink: a já prchám do práce, dnes jsem mohla později :D .

Belf
Stálice 94 příspěvků 17.03.09 08:43

Dobré ránko holky :D
Všem moc díky za příspěvky… ted sem volala do CAR !!! Objednali mne až na duben, a zajdusi k doktorce aby mi napsala ten Clostik ;) Aspoň něco zatím !
Snad se juknu i na nějaká cvičení ! Ale tady je vše jasné , já se musím dát hormonálně do pořádku :D :D :D a pak by to mělo jít jak po másle !

Jen si někdy říkám … nejsem stará … jen že v okolí mi to všichni cpou :oops: :oops: :oops: :( :( :(

Máte nějaké zkušenosti s užíváním Clostíku, a bere se jen sám nebo ještě s něčím :?:
A myslíte, že na dorůstání děložní sliznice stačí pouze kontryhel :?: :?: :?:

Vím sem hrozná , chci vše hned …ale úplně slyším tikat hodiny v hlavě :oops: :oops: :oops:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 17.03.09 09:11

clostak se bere nazacatku cyklo, treba 4-9 DC a stimuluje rust folikulu. mela bz se pak udelat kontrola, jak na to reagujes a pristi mesic treba uopravit davku. nekdo ma po nem niykou sliynici, pak se k tomu prida priste nejaky estrogen. na podporu ovulace se muze pichnout pregnyl. v druhe pulce cyklu se muze a nemusi brat utrogestan, mel by se brat hlavne jestli spinis.

ve tvem veku se podle me bude casteji stavat, ze folikuly budou prazdne, takze ti poceti asi bude trvat dyl. za:,–(ni je u tebe, aby folikuly rostly, ostatni se bude odvijet od toho. sance urcite je.
akorat pripadne ivf ti nebude hradit pojistovna, bohuzel…

prijd kdyztak pokecat do denicku !psychika snazilky".

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.09 11:53

Ahoj Belf,
moc Ti držím palce,mě je skoro 43 a podobný osud s býv.,mám o 8 let mladšího partnera.Je to několik dnů co jsem byla v CAR na první konzultaci
a paní doktorka říkala,že si s věkem nemám dělat starosti,mám předepsáno hodně vyšetření a pak,že uvidíme.Zkusíme buď IUI nebo IVF asi za 3 měsíce až budou výsledky vyšetření. A mají tam maminku 50. Hodně mě uklidnila :D ,budu si hodně věcí hradit,ale všechna vyšetření před jsou na pojišťovnu.
Držím palce…ahooj :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 17.03.09 13:34

devcata moc vam fandim, urcite se nenechte znechutit nejakejma poznamkama okoli a jdete do toho ! mely jsme v diskusi podobne mladou, ale po roce to vzdala predevsim pro absenci tatinka.
kdyby jste chtely nacucat nejake info, tak psychika snaZILKY JE OTEVRENA.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 17.03.09 23:07
Anonymni píše:
Ví se, že Depo Provera je šílený preparát z hlediska budoucího otěhotnění. Její účinky přetrvávají klidně i rok a hlavně blokuje ovulaci, ale má jiné nepříznivé vlivy na uhnízdění vajíčka.

Teda!!! A já jsem svému doktorovi tak věřila!! Žádné info nesháněla a nechala si ji píchnout. Včera to byly tři měsíce od první injekce a měla bych jít tento týden pro další. Vím, že to do této diskuze nepatří, ale je to fakt takové svinstvo???? Říkám - nic jsem si k tomu nezjišťovala, nechala si to píchnout, zaplatila, odešla. Bez jediného doktorova vysvětlení, proč mi píchá právě tohle. Zkrátka jsem mu věřila, že ví, co dělá. Teď jste mě trošku nahlodaly!!!! Co je to za sajrajt????

Belf
Stálice 94 příspěvků 18.03.09 08:14

MNo nemam nic potvrzeno, ale už kamarádky mi říkali , že to zabrání ovulaci, a taky po tom nedorůstá sliznice, takže já se ted už rok nemohu nejak dostat do normalu :cry: :cry: :cry:

Začala sem pít čajíky objednala se do CAR a snad mi zatím doktorka napíše clostík!
Snad se mi to podaří , páč mě už dost tikají biologický hodinečky :cry: … no prostě už asi nemám dost času!
Tak tu shaním informace jak se dá !!!
A aspoň sem tu našla podporu … jinak slýchám jem , …PCHE V TVÝM VĚKU , ŽE SE NA TO NE … :evil:
Tak všem krásné ráno, a poněkud sdílnější doktory :?

Jinak budu velice vděná za každou radu i zkušenost, jestli by někdo věděl jak nato v mém věku a tak vůbec :oops: :oops: :oops: :oops: ****

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.09 15:32
Ahoj Belf

Mě se podařilo otěhotnět po roce přesně po návratu od moře,neboj povede se nám to a uvidíš, že v tom CARu tě ohledně věku povzbudí.Mě i můj gynekolog říkal,že věk není zas tak velký problém. Jasně,tikají nám biologické hodiny,jak mi říkala doktorka v CAR:„těhotníte tak to je dobrý a ostatní vyřešíme“.Držím palce :)
já,snažilka 43

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >