Reklama

Dvouletá dcera neposlouchá - první období vzdoru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aida
Stálice 56 příspěvků 16.02.09 13:02
Neposlouchá

Ahoj všichni,
naše dvouletá dcera neposlouchá. Zrovna prochází prvním obdobím vzdoru a jejím nejoblíbenějším slovem je „ne“. Když třeba vysype hračky z košíku, řeknu jí aby to posbírala. Ona buď nereaguje vůbec, nebo se na mě dívá a směje se, nebo řekne ne. Já jí to ještě párkrát zopakuju, ať to uklidí, ale ona nic. :roll: Co s tím? Mám trvat na tom, ať to uklidí (pokud jo, jak ji donutit, ať to fakt posbírá?), nebo počkat, až ji to blbé období přejde a zatím to nechat tak? Jak to řešíte vy. Já fakt nevím.
Manžela poslouchá víc, ten když na ni houkne, tak udělá co chce, ale na mě kašle. :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

megee
Kecalka 237 příspěvků 16.02.09 13:10

aida tak na tenhle problém bych potřebovala radu taky…u nás momentálně frčí na zákaz se začít vztekat a řvát a taky bouchat hlavou do zdi…já to řeším tak že si trvám na svém a těch jeho scén si nevšímám…

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 16.02.09 13:23

Aido, s těma hračkama to řeším tak, že když si nechce něco po sobě uklidit (nebo šlape na hračky, hází s nima atd.), tak jí pohrozím, že když se bude takhle chovat, tak ty hračky jí utečou a nebude si mít s čím hrát. Zatím stačilo vždycky jen pohrozit, ale kdyby odmlouvala, tak jí to přes noc fakt seberu a dám zpátky až za nějakou dobu. To by snad mohlo pomoct. Ale určitě bych ty hračky neuklízela za ní, to si z tebe udělá otroka. Maximálně jí nabídni, že to uklidíte spolu.
Chce to silné nervy!
 Romana

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 16.02.09 13:37

davam hracky za dvere at si je vezme nekdo hodnejsi-bys neverila jak to funguje :-)

nebo ji zakazu delat cokoliv jineho nez si to uklidi- proste plane vyhruzky nebo jen tak- uklid si to- moc neplatily… ted uz je zas celkem v pohode ale taky jsme si prosly timhle prisernym obdobim… proste nerikat 5× ale max trikrat treba - urcit si limit - a hotovo- nebo nco za neco taky funguje-az si uklidis hacky tak budeme delat to a to- jinak si s Tebou nehraju a tak podobne…
a nebo bud si to uklids sama nebo Ti muzu pomoct ale binec tu nebude- vybere si pomoc a myslim ze je to tak celkem v poradku… rozhodne odmitam fungovat jako uklizecka :-)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.09 14:37

Aido, v tomto vělu málo které dítě poslechne a pokud na tom budeš jěetě více trvat tak to bude jěště horší, znám to z vlastní zkušenosti

Ohledně hraček když měla moje dcera (které ji budou ted 3roky), asi tak jak tvoje 2roky, tak neposlechla nan ic, pokud chceš aby si uklidila hračka a ona se sekne, tak to udělej jinak
Aspon já to tak dělala, pokud nechtěla uklízet a sekla se , že ne a ne, tak jsme ji řekla, tak dobře pojd dnes ty hračky budeme uklízet spolu abychom mohli jít ven a to jsi měla vidět jak je rychle sbírala, jasně že potom když to bylo po druhé tak někdy řekla ale hezky maminka mi pomůže tak sbírala a já ji pomalu pomáhala a bylo to pro mě a i pro ni nejjdnuodušší východisko
jak se nezbláznit na slovo NE

Ted jibudou 3roky a když řeknu ať si uklidí hračky jde a uklízí, taky ne vždycky ale převážnš ano

Ona je jěště malá na to ,aby si po sobě uklízela, musíš ji to učit ne přikazovat,ale je jasné že to děláš dobře, jen vydržet, bude líp, ale s věkem je pořád něco co se řeší a veř mi že už vím,že josu hodné děti a jsou děti které hodně zlobí :D

Titty
Echt Kelišová 8100 příspěvků 16.02.09 18:00

U nás jsou taky dny, kdy se náš roztomilý dvouletý chlapeček promění v nejprotivnější stvoření, které znám. :roll: Hází hračky na zem, buší do mě pěstičkami, případně když mu něco říkám, naprosto nereaguje (člověk by mu občas i uvěřil, že mě nevnímá, ale už jsem ho párkrát nachytala, že to jen dělá)…
Taky nevím, co s tím, zkusím vaše rady a třeba tu přibydou ještě další. :)

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 16.02.09 21:16

My máme taky svéhlavého dvouleťáka musím říct, že ta dvouletá puberta nás u prvního zřejmě úplně minula. To co nám předvádí Tomík teď se s naším hodným Honzíčkem nedá ani srovnat. Zrovna dneska vyřvával na celou cukrárnu s děckým koutkem „MOJE“ „MOJE“ a při odchodu si tam lehl na zem a s maximálním řevem odmítl uklidit byť jen jedinou „jeho“ hračku. Ještě že ten náš Honzíneček to za něho uklidil. Je to náročné období, ale pokud to jen trochu jde, tak ječící, vtekající dítě překračuji, nebo zavírám za nejbližší dveře… V tomto věku asi neposlouchá fakt nikdo… To přejde… a bude hůř… :wink:

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 17.02.09 11:19

Lacenka - :lol: :lol:

Už je to 2 roky. Moc si to nepamatuju, ale Vítek si po sobě teda určitě uklidit neuměl. Jen mi „pomáhal“ při uklízení. Uklízeli jsme jako hru. I když on si hrál víc než já - když hračky zas vyndaval:-)
Líp začal uklízet kolem 3 let a teď už si pokojíček teda uklidí pěkně - když se mu to náležitě - jako chlapovi,podá:-)

želvička28
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 05.10.14 22:07

Obnovuji diskuzi a moc prosím o další rady, jak na neposlušné děti (dcera, 21m, jako by byla hluchá). To, že nepůjdeme ven pokud si neuklidí, neplatí - říká, že budeme doma (byť by jinak hrozně ráda šla na hřiště, ale ne jako odměna za úklid). To, že uklidíme spolu také ne (uklízí maminka). Nespolupracuje s oblékáním (vždy jí naháním po celém bytě). Dostat na zadek také neplatí (mě bolí celá ruka a ona se tváří, že nic)… No docela teď bojujeme…

Luisiana
Neúnavná pisatelka 17954 příspěvků 05.10.14 22:14

@želvička28 Není na to trochu malá? Soudím podle svojí, 19,5 měsíce… Neuklízí si hračky, občas s něčím pomůže ale že bych jí nutila nebo peskovala? Děláme to všechno formou hry. Oblečení - klidně jí jak chvíli honím, má z toho radost, smějeme se a pak se v klidu nechá obléct, na botičky sedne na klín. Zkus to formou hry.

A to o tom zadku budu dělat že jsem nečetla :) To na ní určitě platit nebude…

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 05.10.14 22:19

@želvička28 Ahojky, za prvé je tohle období typické určitou ignorací a za druhé existuje spousta druhů motivací, jak dítě přesvědčit. Pokud tvoje dítě nemluví, dávej jí drobné úkoly, jako např. nachystej mamince boty na procházku, dones kapesníčky do tašky, kde máme flašku na pití, prostě jí zaúkoluj, za všechno ji pochval hodně nahlas, zkus si s ní zahrát, že ona pomůže obléct tebe atd, když je něco neuklizeno, tak zkus tiše zaplakat a jako hledat, kdo tam pláče, kdo není na svém místě, nebo neuklizené hračky úplně odnes a řekni, že už tam nebydlí atd atd, je toho hodně, hlavně tomu musíš dát čas, mít časovou rezervu na všechno, když jí budeš něco říkat, nepoužívej zápor, děti tomu nerozumí, např. věta typu:, pokud si neuklidíš, nepůjdeme ven,…spíš zkus hru zaonačit tak, že uklidíte při hře a pak si půjdete pro bonbon, ale spapat ho může až venku, až se krásně obleče atd…

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 05.10.14 22:39

@želvička28 Muj syn skoro ani ve 3 letech se neoblíkne, neuklidí a třískat ho za to nebudu.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 06.10.14 00:08
@annaei píše:
@želvička28 Muj syn skoro ani ve 3 letech se neoblíkne, neuklidí a třískat ho za to nebudu.

moje dcera ani ve čtyřech… :*

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 06.10.14 00:09

@LadySi :potlesk: :potlesk: :potlesk:

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 06.10.14 00:12

@3HE Syn by byl fialovej kdybych na něm zkoušela ho placnout za všechno, kdy dělá co nemá

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >