Nepovedená revize - zkušenosti

Anonymni
14.1.08 18:20

Nepovedená revize

Ahoj, mám za sebou revizi v 10 tt, kdy od cca 6 tt byl už zamklý potrat. Revize mi byla udělána 2× s týdenním odstupem (po problémech zjištěny v děloze zbytky obalů). Nebudu se rozepisovat jak šílené to bylo.
Hodně mě trápí, že se to muselo dělat 2×, mám strach, že riziko nějakých následků bude větší. Ráda bych věděla jestli se Vám to některé také stalo a zda máte nějaké problémy s následným těhotenstvím. Vím, že se můžou vysktykou zejména srůsty v děloze, které dle mé doktorky nemusí být poznat ani když budu dostávat pravidleně MS. Máte někdo podobnou zkušenost? Renata

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1027
14.1.08 19:25

Ahoj, má to za sebou také. Poprvé v 9. týdnu mi udělali „výcuc“ - nevím jak to nazvat (to bylo v pátek) a protože tam zůstaly zbytky, tak v úterý mi dělali regulelní „výškrab“ i s hysteroskopii. Za 5 měsíců jsem otěhotněla - 3 měsíce jsem si dávala pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
14.1.08 20:01

Ahoj,
mne delali revizi, pak hned na testy HCG, jestli uz slo dolu (nejak tam ten zamlkly plod nemohli najit), pak druhy den znovu na revizi (HCG stagnovalo)… takze to bylo take silene, 2 dny za sebou… Ale otehotnela jsem nechtic hned po prvni MS po revizi :-), takze komplikaci bych se nebala… ani jsem o nich neslysela :-)

Tak preji pozitivni mysleni!!!

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
14.1.08 20:11

Ahoj,
rozhodně bych si ještě nechala pro jistotu udělat do tři týdnů další kontrolní ultrazvuk, ať máš jistotu, že je děloha jistá.
Přeju hodně štěstí ať jsi brzo těhule.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
14.1.08 20:47

Ahoj anonymní,
já jsem loni v říjnu prodělala revizi po zamlklém těhu v 11tt. Po šestinedělí jsem nedostala MS a na KO mi Dr. sdělil, že musím jít na revizi znova. Myslím, že po psychické stránce to bylo mnohem horší než po fyziologické. Nicméně v únoru jsem bez problémů otěhotněla a teď mi už doma spinká krásná tříměsíční holčička.
Přeji hodně štěstí.
Ohi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.1.08 09:56

Ahoj, uz je to 8 let, co jsem si to prozila, mela jsem pak nejake problemy, spis bych rale ekla, ze to byla nabourana psychika. Ted mam doma triletou dcerku. Preji mnoho pozitivniho mysleni.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.08 09:56

Ahoj, uz je to 8 let, co jsem si to prozila, mela jsem pak nejake problemy, spis bych rale ekla, ze to byla nabourana psychika. Ted mam doma triletou dcerku. Preji mnoho pozitivniho mysleni.

• Nahlásit
  • Citovat
2724
15.1.08 12:19

Riziko nějakých komplikací se opakovanou revizí naopak snížilo, včetně toho, že kvůli zánětům způsobenými „zbytky“ v děloze budeš neplodná nebo dokonce umřeš. Takže raději na víckrát a pořádně a mít jistotu, že je vše pryč.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.08 17:24

Moc děkuji za odpovědi, které ve v podstatě posíly a zahnaly ty největší obavy. Renata

• Nahlásit
  • Citovat
162
22.9.08 10:38

Ahojky

Já jsem měla taky 2× revizi.Bylo to strašný.jen doufám že budu moct mít děti.Bojím se zánětu.Jak bych to vlastně poznala že mám zánět?Mám totiž takový žlutý výtok :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.12 09:40

Oživení staré diskuze

Ahoj holky,
nechci zakládat to samé téma dvakrát, i když tohle už patří dle dat asi už do archivu, ale… Prosím, prodělala jsem minulý týden revizi dělohy po zamlklém potratu, po včerejším kontrolním ultrazvuku dr. zjistil, že tam „cosi“ ještě v růžku zbylo a že si pamatuje, že když to vyškraboval, šlo to dost špatně - a taky se mu to evidentně vyškrábnout nepodařilo :(. Teď mám brát 14 dní estrogen, pak utrogestan velkou dávku, abych odmenstruovala s tím, že se uvidí, zda se to vyplaví samo - když ne, pravděpodobně půjdu na hysteroskopii. Prosím, měla jste některá z vás také problémy po revizi? Myslíte, že je postup dr. správný a že je možné, že se to vyplaví? Potíže zatím nemám žádné, nic mě nebolí, nic necítím. Mám strašný strach. Vím totiž, že jediné, co mi zase vrátí tu správnou dobrou náladu je druhé těhotenství… Jako by nestačilo, že jsem potratila, ještě to z člověka musí dostávat na několikrát. Místo aby se člověk od toho potratu odrazil a myslel pozitivně, musí se k tomu neustále vracet :(((.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49059
25.4.12 10:57

@Katchaba já byla na revizi 3× během 1m a 1× na laparo :( , fakt šílený psycho. Doktor postupuje správně, je tam šance že to odejde s MS a nemuselo by se jít na další revizi. Já po těch revizích vůbec mS nedostala takže jsme musela brát léky a doktor řekl že nejdřív po 6m a vzhledem k tomu že jsme se snažili přes 3 roky tak jsem musela čekat až mě doktor dá léky a pak to trvalo ještě 7 m než se povedlo ale v těhu pak žádný problémy nebyly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11207
16.12.14 14:00

Ahoj, 11.11. jsem byla na kyretáži po ZT, pořád jsem špinila, nebo krvácela, na kontrole se zjistilo, že je tam ještě 18 mm velká sraženina, Oxytocin nepomohl, mám po menstruaci od 5.12. a sraženina zůstala, na pátek jsem objednaná na hysteroskopii + kyretáž. Mám strach, aby to udělali teď už dobře..
Bude potom problém s otěhotněním - po jaké době se můžeme začít snažit, když už by to bylo v pořádku??
Máte prosím někdo zkušenosti - tohle už je 2 roky stará diskuze, tak budu ráda za každý nový příspěvek :hug: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
16.12.14 14:40

@aakaficko ahoj, já byla na kyretáži loni v říjnu (11tt). 3 měsíce mi doporučili neotěhotnět. Letos v dubnu poslední ms. A teď jsem 34tt. Těhotenství absolutně bezproblémů. Tak držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11207
16.12.14 14:43

@Ladiabola díky, snad už na podruhé opravdu vezmou vše co mají a ne zase víc a bude po komplikacích a i ten druhej prcek se vydaří.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama