Nepoznané těhotenství

Anonymní
4.5.17 15:41

Nepoznané těhotenství

Ahoj.

Zakládám tuto diskuzi, jelikož poslední dobou dost často narážím na jedno téma. Tj. těhotenství, které se zjistilo až po nějakém čase. Zajímá mě co je na tom pravdy, moc tomu nevěřím neboť své zkušenosti nemám.

Myslím to tak, je normální/předpokládá se, že žena své těhotenství zjistí několika možnostmi. Např. intuicí a následně testem, vynecháním měsíčků, příznaky (zvracení, atd.), apod.

Zajímá mě zda se někdo setkal s tím, že (možná teď na příkladu přeháním - sypu všechno do jednoho) byl použit test (jak z krve nebo moči), ale byl negativní, následně menstruace stále stejná, příznaky/nevolnosti žádné (a pokračovala bych dále) a po devíti měsících najednou dotyčná rodí. Jak už jsem psala, přeháním s příklady. Ale zajímá mě u kolika z nás se těhotenství zjistilo později (třeba ve třetím měsíci).

Pište sem své zkušenosti! :mavam: Důvody „proč“ se na to nepřišlo dřív a jak se tedy na to nakonec přišlo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1877
4.5.17 15:44

Sousedka na to prisla v 5. Mesici, je to zdravotni sestra, brala prasky, menstruaci mela, prisla na to, az se ji zacalo podivne hybat brisko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12406
4.5.17 15:50

Znám osobně holky, co na to přišly ve 3-5 měsíci.
Já to nechápu, já to poznala už před očekávanou menstruací 8o :lol:
Ale mám kamarádky, co mají tak slabou a nepravidelnou menstruaci, že by asi nerozeznaly, kdyby se to semtam prostřídalo jen s nějakým špiněním…
A fakt znám pár holek, co na to přišly až když cítily pohyby - znovu - nechápu! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
4.5.17 15:59

Kámoška to zjistila v 10 tt, nepravidelnou menstruaci přičítala kojení, únavu nevyspání a jiné příznaky neměla. Ale že to někdo nezjistí třeba celou dobu, to také nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
4.5.17 16:03
@Rive píše:
Sousedka na to prisla v 5. Mesici, je to zdravotni sestra, brala prasky, menstruaci mela, prisla na to, az se ji zacalo podivne hybat brisko.

Jéžíšmarjá, to by mě asi mázlo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 16:06

Mé tetě řekli po prvním porodu, že již nikdy nebude mít děti. Nemenstruovala. Po deseti letech od prvního porodu jí odvezla rychlá do nemocnice podle pana doktora se žlučníkovým záchvatem. Žlučník to však nebyl, vyšetření ukázalo, že je v sedmém měsíci těhotenství. Dva měsíce na to se jí narodila zdravá dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
4.5.17 16:13
@Jedna babička píše:
Mé tetě řekli po prvním porodu, že již nikdy nebude mít děti. Nemenstruovala. Po deseti letech od prvního porodu jí odvezla rychlá do nemocnice podle pana doktora se žlučníkovým záchvatem. Žlučník to však nebyl, vyšetření ukázalo, že je v sedmém měsíci těhotenství. Dva měsíce na to se jí narodila zdravá dcera.

Bozicku, max 2 mesice na to, aby bylo vse pripraveno pro miminko 8o ja bych asi z nervu, ze se vse musi do prichodu noveho clena rodiny stihnout, porodila driv :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.05.17 v 16:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 16:14

Kamarádka to zjistila v šestém 8o měla cykly úplně rozhozene, trochu při těle, špatně ji nebylo. Dost ji to vzalo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 16:28

@Michrich Z vypravování vím, že to šok pro ně byl, ale zvládli to. Bylo to ještě v době minulé, tak zase tolika věcí pro mimčo nebylo, spousty věcí se neřešilo tak jako dnes, takže těch 8 týdnů bylo v pohodě na přípravu a sehnání potřebných věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27285
4.5.17 16:35

Já chodila do poradny s ženskou, pravda trocha mdlého rozumu, přišla s bubnem, tak jsme se jí jak jsme tam tak seděly ptaly, v kolikátém je. Ona tvrdila, že těhotná není. Pak se z ordinace ozvalo -sestři vypište průkazku, máme tu 21 TT.pak se jí dítě narodilo ještě o měsíc dřív, mazec. Když byl prvnímu dítěti rok, tak už byla vyfocená v novinách na „právě jsme se narodili“s dalším ditetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
4.5.17 16:48

@Jedna babička tak aspon, ze to zvladli :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11202
4.5.17 16:54

Teta to zjistila taky až se jí malá začla v břiše hýbat :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
4.5.17 17:24

Známá to zjistila v 5. měsíci :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2597
4.5.17 17:30

Já znám veterinárku co na to přišla v šestém. Do te doby jsem tomu nevěřila! Taky menstruovala, cyklus nepravidelný, její muž nepracuje v ČR takže sex občas. No síla 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
4.5.17 17:31

Mě vyprávěla paní, co ke mě chodila do obchodu, že její dcera šla na běžnou gyn, prohlídku. Mudr ji okamžitě nechal odvézt sanitou, že má v děloze myom velikosti grepu.Tak volala manželovi, že jede na operaci.Za hodinu volala z nemocnice, že jede domu. Zjistili, že je v 5měs. A měli bezvadnýho klučinu, který se k nám chodil s babí koukat na zvířátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama