Reklama

Neřešit, nebo si dupnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hakosuka
Nováček 10 příspěvků 05.12.17 22:47
Neřešit, nebo si dupnout?

Dobrý večer přeji všem,

možná si říkáte, co dělá relativně mladý člověk (a ještě muž) zde na diskuzi. Inu, byl bych rád za názor z té druhé strany, tedy primárně od Vás, od žen.

Je mi 25 let. Téměř před rokem jsem našel svoji drahou polovičku přes seznamku. Byl to jako splněný sen, po půl roce jsme se stěhovali a nyní bydlíme spolu.

Proč však píši? Je tu dusno od večera. Každý v jiném pokoji, bez známky konverzace. Vůbec nevím, jak se zachovat.

Ona pracuje, já také, ale z domova + ještě studuji. Práci mám dobře placenou, navíc ji mohu dobře skloubit se školou. Přítelkyně se vrací domů, je zde uklizeno, vytřeno, uvařeno, umyto nádobí. Snažím se s ní udržet konverzaci, ale většinou to skončí u toho stejného tématu, kvůli kterému je dusno i teď. Její šéf.

Našla si práci v blízkém okolí. Již od začátku o něm neustále mluvila, ať už v souvislosti s prací, nebo jen tak. Druhý den v práci mi hned vykládala o tom, že měly sexuální dvojsmysly při konverzaci. Zasmál jsem se, ale bylo nutné mi říkat i toto?

Řekl jsem, že mi nevadí, když o zaměstnání bude mluvit, jen ať omezí jeho. Víte, co se stalo? Nemá mi co říci :-)

Dnes večer opět, sexuální dvojsmysl. Už mě to vážně nebaví. Snažím se vymýšlet program, kino, procházky, nákupy, cokoliv, jiná témata, ale vždy to dojde k němu.

Nežárlím, znám toho člověka, má rodinu a nadevše ji miluje. Vadí mi však, že se už bojím zeptat se na práci, aby opět nezačala mluvit jen o něm.

Asi spousta z Vás bude řešit a mlátit se do hlavy, proč to řeším, ale představte si, že váš přítel/muž neustále mluví o kolegyni, o jejich společných sexuálních dvojsmyslech apod., ne nadarmo se říká, co oči nevidí a uši neslyší, to srdce nebolí. Strašně rád bych měl skvělý vztah, nechci stále hledat někoho nového, ale usadit se, mít kopu dětí a skvělou manželku :-)

Co byste dělali Vy? Neřešili to a jen poslouchali jedním uchem tam a druhým ven?

Moc Vám děkuji, pokud jste to dočetli až sem, a budu rád za Vaši odezvu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 22:51

Vykašli se na ni, evidentně je do něj zabouchla :roll: :roll:

Liynks
Stálice 86 příspěvků 05.12.17 22:59

Slečna dorazi domů, uklizeno, navařeno, starosti žádné, tak dělá kraviny. A možná se zakoukala… pokud to trvá delsi dobu, nemáte si co říct, tak jdete od sebe. Co budete drlat třeba po 10 letech???

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 05.12.17 23:06

Napadlo me, ze by ji treba mohl vadit muz pracujici z domova. Nekterym zenam to vadi z principu. Da se to prirovnat k muzum, kteri vedle sebe nesnesou zenu s vyssim vzdelanim, postavenim nebo platem. Pokud je to tento duvod, jestli se te nesnazi vyprovokovat, aby sis nasel normalni praci se standartni pracovní dobou.

Jste spolu rok, ve fazi zamilovanosti mohla sama sebe presvedcit, ze to zkousne, ale ukazuje se, ze ne. Zacina si uvedomovat dlouhodobe hledisko.

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 05.12.17 23:09

@Jana206 to si nemyslím. Podle mě jí šéf imponuje nebo je do něj zakoukaná. Když se člověku někdo hodně líbí, tak o něm pořád mluví, mají to tak snad všichni…

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 05.12.17 23:11

Velmi pravděpodobně tě provokuje a snaží se z tebe vytáhnout nějakou reakci. A nejspíš jí něčím prudíš a neumíte si říct to čím se navzájem frustrujete, tak aby to ten druhý slyšel a nevedlo to k hádce.

Co to znamená dupnout si? Čeho bys chtěl dosáhnout? Jak by to podle tebe mělo vypadat, aby to bylo dobré?

A jak by to podle tvé přítelkyně mělo vypadat, aby to bylo dobré? Zeptej se jí na to, po té co si na to odpovíš sám. To na čem se neshodnete je to důležité, co potřebujete umět řešit, pokud chcete spolu žít. První krok je, že si to budete umět říct bez toho, abyste se jeden nebo druhej urazil, rozplakal či rozčílil.

Zwetta
Kecalka 399 příspěvků 6 inzerátů 05.12.17 23:12

Co jí takhle přestat poskytovat veškerý servis, který od tebe má a změnit přístup? Očividně si toho neváží nebo vážit přestala.. a mezi náma, nenápadně jí dát nějaký ten důvod zase k jejímu žárlení by možná nebyl na škodu…, třeba jí to otevře oči a dojde jí, co by mohla ztratit… ;) :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 05.12.17 23:12

@Any83 kdyby se ji opravdu libil, snad by nebyla tak blba a nemluvila by o nem pred svou polovickou.
To uz mi prijde pravdepodobnejsi, ze je vztekla z toho, ze musi kazde rano vstavat, kdezto partner ne :mrgreen:

Hakosuka
Nováček 10 příspěvků 05.12.17 23:13
@Jana206 píše:
Napadlo me, ze by ji treba mohl vadit muz pracujici z domova. Nekterym zenam to vadi z principu. Da se to prirovnat k muzum, kteri vedle sebe nesnesou zenu s vyssim vzdelanim, postavenim nebo platem. Pokud je to tento duvod, jestli se te nesnazi vyprovokovat, aby sis nasel normalni praci se standartni pracovní dobou.Jste spolu rok, ve fazi zamilovanosti mohla sama sebe presvedcit, ze to zkousne, ale ukazuje se, ze ne. Zacina si uvedomovat dlouhodobe hledisko.

Tomu moc nerozumím, resp. jinak to nejde, dojíždím do školy a práce se standardní pracovní dobou je nemožná. Navíc, jako programátor mám více, než jít na směny do továrny, bohužel. Chybí mi rok, pak jdu samozřejmě do normálního zaměstnání, teď to opravdu nejde.

Hakosuka
Nováček 10 příspěvků 05.12.17 23:18
@Ou píše:
Velmi pravděpodobně tě provokuje a snaží se z tebe vytáhnout nějakou reakci. A nejspíš jí něčím prudíš a neumíte si říct to čím se navzájem frustrujete, tak aby to ten druhý slyšel a nevedlo to k hádce.

Co to znamená dupnout si? Čeho bys chtěl dosáhnout? Jak by to podle tebe mělo vypadat, aby to bylo dobré?

A jak by to podle tvé přítelkyně mělo vypadat, aby to bylo dobré? Zeptej se jí na to, po té co si na to odpovíš sám. To na čem se neshodnete je to důležité, co potřebujete umět řešit, pokud chcete spolu žít. První krok je, že si to budete umět říct bez toho, abyste se jeden nebo druhej urazil, rozplakal či rozčílil.

Já jsem bohužel až moc klidný, což jí asi vadí. Z minulosti, kdy na nás otec pořád řval apod., nezastávám tento názor. Říká mi, že se jí mám svěřit, když to udělám (pokud mě něco trápí, jako například toto), otočí to VŽDY proti mě.

Dupnout ve smyslu, že si nenechám vše líbit. Doteď ji jemně upozorňuji, že mluvit jen o něm není úplně optimální, ale nijak více jsem to neřešil, ale čím dál více si uvědomuji, že musím, jinak mi z toho praskne hlava.

Jak by to mělo vypadat? Jednoduše, a sám jsem ji to řekl. Více mluvit o nás, méně o něm.

Nebudu říkat, že je to černobílé, občas mám také té práce nad hlavu, ať už doma, nebo v práci. Ale zeptám se ji, co ji vadí, a jsem rád, když si o tom promluvíme. Tady mluvím pořád, ona slíbí, že se polepší, ale po týdnu to sklouzne zase do toho samého.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 05.12.17 23:18
@Hakosuka píše:
Tomu moc nerozumím, resp. jinak to nejde, dojíždím do školy a práce se standardní pracovní dobou je nemožná. Navíc, jako programátor mám více, než jít na směny do továrny, bohužel. Chybí mi rok, pak jdu samozřejmě do normálního zaměstnání, teď to opravdu nejde.

Tak to potom jo. Zapomnela jsem na tu skolu, myslela jsem si, ze jsi vetsinu casu doma. Ale i tak jsou zeny ktere tezce snasi muze pracujici z domova. Maji pocit, ze jim krade jejich roli. Bez ohledu na racionalni stranku veci a slusny plat. Tezko rict, jestli muze patřit do teto skupiny.

Hakosuka
Nováček 10 příspěvků 05.12.17 23:19
@Jana206 píše:
@Any83 kdyby se ji opravdu libil, snad by nebyla tak blba a nemluvila by o nem pred svou polovickou.
To uz mi prijde pravdepodobnejsi, ze je vztekla z toho, ze musi kazde rano vstavat, kdezto partner ne :mrgreen:

Nad tím jsem přemýšlel, co se týče posledního, zastávám názor, že bych neměl dělat něco, co nechci, aby druzí dělali mě.

S tím „servisem“ mě to napadlo, ale jsem tak naučený z domova. Vyrůstal jsem jen s nemocnou mamkou, tak jsem ji musel pomáhat. A beru to tak, že ona chodí do práce, já „nikoliv“, komu by se chtělo po práci ještě uklízet :-)

botl
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 05.12.17 23:19

@Hakosuka

Dej jí šanci, ať se stará ona o tebe. Žádný dupání. Přestaň vařit, občas nebuď doma, když se vrátí, a přijď třeba druhý den.
Ne proto, aby žárlila, ale aby se na tebe těšila a aby na tebe víc myslela. Pak nebude myslet na šéfa.

Hakosuka
Nováček 10 příspěvků 05.12.17 23:20
@Jana206 píše:
Tak to potom jo. Zapomnela jsem na tu skolu, myslela jsem si, ze jsi vetsinu casu doma. Ale i tak jsou zeny ktere tezce snasi muze pracujici z domova. Maji pocit, ze jim krade jejich roli. Bez ohledu na racionalni stranku veci a slusny plat. Tezko rict, jestli muze patřit do teto skupiny.

Práce ji nevadí, alespoň mi to říkala. Ono, stejně budu doma dříve, než ona.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 05.12.17 23:26
@Hakosuka píše:
Práce ji nevadí, alespoň mi to říkala. Ono, stejně budu doma dříve, než ona.

Rikat muze co chce, zvlast ve fazi zamilovanosti. Mohla si uvedomit dlouhodobe nasledky takoveho souziti a budoucnost s detmi. Muze ji vadit, ze az bude na materske, bude doma zakopavat o Tebe. To same, ze s nemocnymi detmi budes doma Ty, budes je moci odvadet a vyzvedavat do skolky, na krouzky. Ona bude vazana pevnou pracovni dobou, Ty nicim. Opravdu jsou zeny, ktere chteji tradicnejsi rozdělení rolí s prevaznym podilem na peci o domacnost a deti. A v takovem usporadani, jake tu popisujes, by byly šťastné tezko.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >