Reklama

Dědictví a dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

minonka30
Povídálka 18 příspěvků 05.12.17 15:04
Dědictví a dítě

Dobrý den, mám jeden dotaz. Jsme nesezdaný pár, máme spolu dítě, žijeme v domě partnera. S jeho rodinou moc nevycházíme…Jak by se to řešilo, v případě úmrtí partnera?
Majetek přijde našemu společněmu dítěti? A co dům? Může mě jeho rodina vyhodit i s dítětem po jeho smrti? Děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67207 příspěvků 05.12.17 15:06

Ne, jeho dítě, pokud je jediné, dědí 100%jeho majetku včetně domu. Dítě je majitel všeho, ne jeho rodina.

minonka30
Povídálka 18 příspěvků 05.12.17 15:15
@terinka4444 píše:
Ne, jeho dítě, pokud je jediné, dědí 100%jeho majetku včetně domu. Dítě je majitel všeho, ne jeho rodina.

Děkuji za odpověď

Alyss1
Závislačka 2778 příspěvků 7 inzerátů 05.12.17 15:19

Dite dedi. Ty jako parnerka ale take!!!

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67207 příspěvků 05.12.17 15:20
@Alyss1 píše:

A co dědí? podle čeho bude dědit?

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 05.12.17 15:23
@Alyss1 píše:

jako partnerka? a od kdy? :think:

samá práce
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 05.12.17 15:24

@minonka30 už chystáš kávu od žida? ;) :)

minonka30
Povídálka 18 příspěvků 05.12.17 15:25
@Keyllah píše:
jako partnerka? a od kdy? :think:

Já si myslím, že jako partnerka nemám nárok

minonka30
Povídálka 18 příspěvků 05.12.17 15:26
@samá práce
@samá práce píše:
@minonka30 už chystáš kávu od žida? ;) :)

To neee :roll: :lol:

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 05.12.17 15:27
@minonka30 píše:
Já si myslím, že jako partnerka nemám nárok

souhlas, pokud mi teda něco zásadního neuniklo, po smrti dědí prvně manžel/ka a děti…rozhodně tam není přítel/přítelkyně

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 15:28

Když mi umřela máma, tak jsme s tátou a se ségrou zdědili barák na třetiny, protože máma byla jediný vlastník. Kdyby ho měli ve společném vlastnictví, tak táta zdědí půlku a druhá půlka by se zase rozdělila mezi nás tři.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 15:29

Jo teď to dočítám, že nejste manzele5. Tak to nevím jak je, pardon.

smajlik345
Kecalka 430 příspěvků 05.12.17 15:39
@minonka30 píše:
Dobrý den, mám jeden dotaz. Jsme nesezdaný pár, máme spolu dítě, žijeme v domě partnera. S jeho rodinou moc nevycházíme…Jak by se to řešilo, v případě úmrtí partnera?
Majetek přijde našemu společněmu dítěti? A co dům? Může mě jeho rodina vyhodit i s dítětem po jeho smrti? Děkuji za odpověď.

dědí dítě, ale bude mu určen zástupce který bude rozhodovat co a jak. Takže ty by jsi nemohla dům prodat že potřebuješ peníze, ale šlo byt o přes soud. Kamoš to vyřešil závěty že kdyby se něco stalo dům by dostala přítělkyně. V té době ještě neměli dítě takže v případě něčeho by dědili rodiče a sourozenci

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 05.12.17 15:46
@smajlik345 píše:
dědí dítě, ale bude mu určen zástupce který bude rozhodovat co a jak. Takže ty by jsi nemohla dům prodat že potřebuješ peníze, ale šlo byt o přes soud. Kamoš to vyřešil závěty že kdyby se něco stalo dům by dostala přítělkyně. V té době ještě neměli dítě takže v případě něčeho by dědili rodiče a sourozenci

A není závěť moc problematická? myslím možné komplikace jako napadení u soudu, soudní tahanice atd…není jednodušší darování?

smajlik345
Kecalka 430 příspěvků 05.12.17 16:17
@Keyllah píše:
A není závěť moc problematická? myslím možné komplikace jako napadení u soudu, soudní tahanice atd…není jednodušší darování?

jo to nevím. To jsem nezjištovala ale pravník mu doporučil tohle. V té době to byla jen přítelkyně bez mimča takže od sebe mohou jít ze dne na den a když někomu něco daruješ tak už tak lehko to nezískáš zpět. Jinak měl na to i půjčku takže nechtěl darovat něco na co si bral dost velkou půjčku

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >