Neříká si na nočník

607
28.10.10 15:18

neříká si na nočník

Ahoj holky, asi před 2 měsíci jsme začali Kubíka učit na nočník (teď je mu 19 měsíců). Prvních 14 dní bylo v pohodě, sám si říkal a skoro se nepočůral. Bez plíny byl tedy samozřejmě jen doma a na ven a na spaní jí měl. Pak ale najednou prostě přestal čůrání hlásit, prostě se počůrá do kalhot a nevadí mu to. Snažím se ho hlídat a pravidelně dávat, někdy je den bez počůrání, někdy převlékáme několikrát. Nevím, jestli mu mám vrátit plínky nebo vydržet, až si zase začne říkat. Měli jste to některá taky tak? Proč si ze začátku krásně říkal a teď na to s prominutím kašle?? Ještě doplním, že kakání mu na nočník nejde, vždy to skončí v plíně, když jdeme na procházku :zed: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6093
28.10.10 15:22

Herinkoj, ono záleží na tom, jak to u vás s tím nočníkem bylo.
Pokud ses ho snažila naučit dovednost, na kterou ještě nebyl zralý, je možné, že se právě proto šprajcnul :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
28.10.10 15:24

Herinkoj-my jsme bez plen od 18ti měsíců přes den,nehod bylo jěště spousty :-? Zkus se ho ptát zda chce čůrat,když dlouho nebyl.Pleny už bych mu nevracela,ale jestli se počůrá víc jak 5× denně tak jěště není zralý :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
28.10.10 15:38

U nás to bylo to samé s mladší dcerkou. Měla 21 měsíců, když si sama od sebe začala říkat, občas ani neřekla, ale sama si doběhla na nočník, sundala si věci, plenku, vyčůrala se. Vydrželo jí to 14 dní. Potom si přestala říkat, občas se počůrala. Tak jsem se začala vyptávat, jestli se jí nechce. V jednom kuse tvrdila že ne, ale když jsem ji na nočník donesla, tak se někdy vyčůrala. Po několika dnech ale začala vyvádět, na nočník nechtěla ani za nic. Pořád dokola jsem utírala loužičky, drhla koberec, převlékala x krát denně. Nakonec jsem se na to vykašlala a po měsíci plenky vrátila. Nestálo mi to za to. Takže teď už je zase měsíc v plenkách a čekám, až si začne sama říkat. Nutit ji nechci ani nebudu, nemá to cenu. Však k tomu jednou dospěje.
Též ale nerozumím tomu, že s nočníkováním začala úplně sama od sebe, nikdo ji do toho nijak nenutil. A pak jako když utne :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
28.10.10 15:40

Ahojky, malá chodila na nočník vždy po spaní od svých asi devíti měsíců, po roce si začala říkat. Před rokem jsme se ale stěhovali do nového a malá se v tu chvíli nějak zasekla. Měla tehdy rok a třičtvrtě. Najdenou se začala opět počůrávat, takže znova plína. Respektovala jsem to, i když mě mrzelo, že děti kamarádek jsou už bez plín, přičemž my jsme dřív byli takoví rychlíci a najednou brzda… Plínu měla dalšího 3/4 roku, až teď v létě sama od sebe řekla, že už plínu nechce, a že bude chodit na nočník. Od té doby zase plínu nemáme. Už definitivně. Ani na noc. Takže mu dej čas, on si k tomu dospěje sám a bude to bez problémů, uvidíš… Třeba to bude chvíli trvat (malá se k nočníku vrátila až ve dvou a půl), ale dopadne to :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
28.10.10 16:12

Nočník jsme zkoušeli asi od 14 měsíců, vždy pár dní jsem zkoušela dávat a když jsem neviděla pokrok zase jsem pleny vrátila a měsíc dala pauzu, nikdy jsem ho nenutila, pokud nechtěl sedět, prostě jsem to nehrotila. Pak ale právě nastal zlom, kdy jsem ho nechala 1 den bez pleny a druhý den už si začal říkat, takže si myslím, že zralý na to byl a je. Vydrží nečůrat i 2 hodiny. Pokaždé když ho dám na nočník, tak tlačí a snaží se čůrat, takže si myslím, že už chápe, jak na to, ale prostě si neřekne a neřekne. Hlásí čí, až když už mu to teče po nohavici. Jak říkám většinou čůrání podchytnu, ale mrzí mě, že už to tak hezky uměl a teď jsme zase o krok zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
28.10.10 16:13

Jo a když se ho zeptám, důrazně tvrdí, že nechce a popojde pár metrů a je mokrej :zed::-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
28.10.10 16:54

Ahoj, mozna bylo jeste brzy. Ne vzhledem k jeho veku a celkove fyzicke a hlavne psychicke vyspelosti. Muj prcik nocnik idgnoroval 2 roky a presne v den svych druhych narozenin videl jak jdu curat na zachod a od te doby chodi taky :-) . koupila jsem mu prkynko a je to. nocnik jsme preskocili. Ale rikat se naucil asi tak po ctrnacti dnech neustalyho vysazovani co hodinu a opakovani - az budes chctit curat, rekni cur cur a pujdem na zachudek. Takze pohoda. Dokonce uz tam chodi aj kakat - a pak mava hovinku a rika - ahoj a pozdravuj rybicky :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
28.10.10 18:14

ahoj, my to máme podobné - malý už si minimálně 2 měsíce říkal, hovínko 100%, čurání 80% a naráz zlom a valí zase do plínek :roll: Taky nechápu proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9217
28.10.10 20:20

u nas bez plienky si ani necvrkne, ani nekakne, ale chodi vzdy po plienku..a pritom bol uz bez plienky, sikuliacik zlaty..no, ale zrazu nechce o nocniku ani zachode pocut.. :think: minule sa zaksichtil nad kakancom v nocniku, tak ci sa mu to neznechutilo..no, ale odvtedy nic a to ma uz 2 a pol roka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
29.10.10 13:02

Podle toho, co píšeš, bych plínu vrátila a počkala, až si řekne skutečně sám, že chce chodit na nočník. U nás to bylo tak, že syn před necelými dvěma měsíci přišel s nočníkem v ruce, že chce sundat plínu, sedl si na nočník a vyčůral se. Od té doby je bez plen doma, po pár dnech byl bez pleny venku, je bez plíny i během odpoledního spánku a vypadá to, že brzy bude bez plen i v noci (ťuk, ťuk, ťuk, abych to nezakřikla). Ty první dny tu běhal jen v tričku, takže si kdykoliv mohl sednout, pak jsem koupila slipy, asi ho to zmátlo, dva tři dny to pouštěl do nich, ale brzy si zvykl, teď už si normálně říká i se sám svlíká, když potřebuje. 18. listopadu mu budou dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
29.10.10 19:29

Tak to nechci zakřiknout, ale dneska si odpoledne 3 x sám řeknul, tak snad se to opět zlepší :mavam: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2803
24.9.12 08:39

2,5letý syn se nepočurá jen když má nahatý zadeček. To si dojde sám a hlásí až po :D V tepláčkách se počurá vždy a nikdy si dopředu neřekne. Hlásí, až když je počuraný :( Jak ho to naučit? Bohužel čurá každou chvilku - dávám ho na nočník každou půlhodinu i méně, ale stejně je schopný se počurat do 5ti minut, co čural na nočník.
Bohužel kakání taky nehlásí, když nemá plínu, kaká do tepláčků :(
Na chození ven plínu dávám (to bysme nikam nedošli), na spaní samozřejmě taky. Jak postupovat dál? Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5747
24.9.12 08:47

Já nechávala zadeček holej a na nohy návleky + ponožky, bačkurky. Tričko nebo mikču měl trošku delší a fakt jen holá prdka. A to chodil na nočník sám, postuně se pak naučil i oblečený si říkat, už to měl pak zažitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
24.9.12 09:15

@lumáťa to si pockam na rady, mame doma to samy. kdyz ma holou prdku tak se vycura sam na nocnik s bobkem to je uz horsi, ted jsem mu zacla davat slipy aby se naucil ze si to musi sundat, zatim se nedari ale snad to brzo pochopi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama